Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası hayvan kredisi çiftçinin yanında olmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası hayvancılık kredisi konusunda detaylı bilgiler sunacağız.


Ziraat Bankası tarım ve hayvancılığı destekleyen bankaların başında gelir. Hayvancılık kredisi ile beraber yem, ilaç, yakıt, bakım ve kira gibi çiftçiyi büyük ölçüde zorlayacak olan gider kalemlerini daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bununla beraber hayvanlarınız için ağıl, süt soğutma tankı ya da diğer ekipmanlar içinde Ziraat Bankası yatırım kredisi desteği sunabiliyor.

Hayvan Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Banka krediyi vermek için bazı belgeler istemektedir.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için gerçek kişilerden;

 • TC Kimlik,
 • Çiftçi Kayıt Sistemi Bağlı Olduğuna Dair Belgesi,
 • Kredi karşılığı teminat belgesi,
 • İşletmeye ait tapu ya da kira sözleşmeleri,
 • Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için Tüzel kişilerden;

 • Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • İşletmenin oda kayıt belgesi,
 • İşletmenin vergi levhası,
 • Tüzel kişiliği gösteren noterden onaylı imza sirküleri,
 • Tarımsal işletmeye ait tapu ya da kira sözleşmesi,
 • Kredi karşılığında verilen teminata ait belgeleri

talep eder.

Bu belgelerle beraber size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek, güncel faiz oranları üzerinden kredi alabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvan Kredilerinde Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Köy hayatını imkansızlıklar nedeniyle terk eden kişilere yönelik olarak devlet destek sunmaya başladı. Bu destek kapsamında 300 adet küçükbaş hayvan, asgari ücret ödemesi ve SGK yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca hayvanların bakımları için veteriner ve yem desteği de verilmeye başlandı. Bu hibe desteğinden yararlanabilmek için bulunduğunuz köyde yer alan arazinizin tapusunu ipotek göstermeniz gerekir. Gerekli belgelerle il/ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapmanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvurusu 2019

Başka Nereden Hayvancılık Kredisi Alabilirim?

Hayvancılığa yeni başlayacak kişilere özel ya da devlet bankaları desteklerini sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası ve diğer bankalardan hayvan kredisi alabilirsiniz. Bunun dışında devlet kurumları da çiftçiliği özendirmek için gerekli desteği verebiliyor.

Vakıfbank Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

Vakıfbank hayvancılık kredisi veren devlet bankalarından bir tanesidir. Kuruluşundan bu yana birçok tarımsal faaliyeti desteklemiş olan banka küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık kredilerini uygun faiz oranları ile sunuyor. Hayvan yetiştiriciliği, makine ya da ekipman alacaksanız Vakıfbank tarafından geliştirilmiş olan kredilerden yararlanabilirsiniz. Kredi için en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

İş Bankası tarım kredilerini destekleyen sayılı bankalardan bir tanesidir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere uygun faizler sunan banka ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere 24 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeme imkanı veriyor.