1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

1

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası hayvan kredisi çiftçinin yanında olmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası hayvancılık kredisi konusunda detaylı bilgiler sunacağız.


Ziraat Bankası tarım ve hayvancılığı destekleyen bankaların başında gelir. Hayvancılık kredisi ile beraber yem, ilaç, yakıt, bakım ve kira gibi çiftçiyi büyük ölçüde zorlayacak olan gider kalemlerini daha kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bununla beraber hayvanlarınız için ağıl, süt soğutma tankı ya da diğer ekipmanlar içinde Ziraat Bankası yatırım kredisi desteği sunabiliyor.

Hayvan Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Banka krediyi vermek için bazı belgeler istemektedir.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için gerçek kişilerden;

 • TC Kimlik,
 • Çiftçi Kayıt Sistemi Bağlı Olduğuna Dair Belgesi,
 • Kredi karşılığı teminat belgesi,
 • İşletmeye ait tapu ya da kira sözleşmeleri,
 • Son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için Tüzel kişilerden;

 • Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • İşletmenin oda kayıt belgesi,
 • İşletmenin vergi levhası,
 • Tüzel kişiliği gösteren noterden onaylı imza sirküleri,
 • Tarımsal işletmeye ait tapu ya da kira sözleşmesi,
 • Kredi karşılığında verilen teminata ait belgeleri

talep eder.

Bu belgelerle beraber size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek, güncel faiz oranları üzerinden kredi alabilirsiniz.

Küçükbaş Hayvan Kredilerinde Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Köy hayatını imkansızlıklar nedeniyle terk eden kişilere yönelik olarak devlet destek sunmaya başladı. Bu destek kapsamında 300 adet küçükbaş hayvan, asgari ücret ödemesi ve SGK yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca hayvanların bakımları için veteriner ve yem desteği de verilmeye başlandı. Bu hibe desteğinden yararlanabilmek için bulunduğunuz köyde yer alan arazinizin tapusunu ipotek göstermeniz gerekir. Gerekli belgelerle il/ilçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuru yapmanız yeterlidir.

Başka Nereden Hayvancılık Kredisi Alabilirim?

Hayvancılığa yeni başlayacak kişilere özel ya da devlet bankaları desteklerini sunmaya devam ediyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası ve diğer bankalardan hayvan kredisi alabilirsiniz. Bunun dışında devlet kurumları da çiftçiliği özendirmek için gerekli desteği verebiliyor.

Vakıfbank Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

Vakıfbank hayvancılık kredisi veren devlet bankalarından bir tanesidir. Kuruluşundan bu yana birçok tarımsal faaliyeti desteklemiş olan banka küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık kredilerini uygun faiz oranları ile sunuyor. Hayvan yetiştiriciliği, makine ya da ekipman alacaksanız Vakıfbank tarafından geliştirilmiş olan kredilerden yararlanabilirsiniz. Kredi için en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İş Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları Nelerdir?

İş Bankası tarım kredilerini destekleyen sayılı bankalardan bir tanesidir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere uygun faizler sunan banka ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere 24 aya varan vade seçenekleri ile geri ödeme imkanı veriyor.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

28 kez okundu.

1 Yorum 1. Kübra Kilinc on

  ülkede hayvancılık son demlerini yaşıyor şuan hayvancılık yapanlar baba ata mesleği diye başka bir işten anlamadıkları için bu işi yapıyorlar yoksa hiç kimse kaşına gözüne diye bu işlere girmez bir dokunup bin ah işiteceğiniz en önemli konu tarım ve hayvancılıktır.Tarım ve hayvancılığı birbirinden ayıramayız tarım yapan mutlaka hayvan besler hayvan besleyen de mutlaka tarım yapar bu birbiriyle orantılıdır.Ziraat bankası asıl işi olan tarım ve hayvancılık ile uğraşsa son 10 yılda tarım bu hale gelmezdi devletin yanlış politikaları kentsel dönüşüme yönelmek yerine tarım arazilerine betonlaşmanın önünü açmak gibi nedenlerden tarım alanlarımız yok olmuş durumda bu nedenle hayvancılıkta yapılamıyor.Ziraat bankasının verdiği kredi ile ancak batmalarını uzatırlar.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.