Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Nedir?

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvurusu 2019 şartları, gerekli belgeler ve diğer detayları bu yazıda bulabilirsiniz. Tarım Desteklerine Ziraat Bankası hamle yapmaya devam ediyor. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi açıldı ve Genç Çiftçi Akademisi başvuruları da alınmaya devam etmekte. Gençlerin girişimcilik ilgisini arttırmak için tarım destekleri yenileniyor. Özellikle de gençlerin, genç girişimcilerin tarım sektörüne duyduğu ilgiyi arttırmak için Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Eğitimleri başladı. Ziraat Bankası Genç Çiftçi başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde taşıyan tüm gençlerin bu eğitimi dikkate almalarını umuyoruz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Eğitiminin Amacı


Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Eğitim Programı’nın amacı, gençleri tarım sektörüyle buluşturmak ve bu sektörde bilgi sahibi yapmaktır. Başvuru koşullarını taşıyan gençlere; tarımsal üretim, tarımsal yatırım yapmayı öğretmek, eğitim sahibi ve bilinçli genç çiftçiler olacak şekilde hazırlamak ve yetiştirmek için geliştirilmiş bir eğitim programıdır. Ziraat Bankası tarafından geliştirilen bu eğitim programı; Banka – Üniversite – Kamu ve Özel Sektör işbirliğine dayanmaktadır. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Eğitim Programı amacı da bu şekilde açıklanabilir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvurusu Yapma

Genç Çiftçi Akademisi Başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi 2019 (Tarım Başvuru) başvuru formu için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Genç Çiftçi Akademisi başvurusu yapmak ve devlet desteklerinden yararlanmak için bir alttaki bağlantıyı kullanın. İnternetten genç çiftçi akademisi başvurusu yapmak için Ziraatbank.com.tr adresini de kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvurusu Yap

Genç Çiftçi Akademisi Online Başvuru Formu

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi online başvuru formunu doldurduktan sonra eğitime hazırlanabilirsiniz. Ziraat Bankası Girişimci Tarım Destekleri üzerine hazırlanan ve geliştirilen eğitim programına hemen şimdi başvurun. Form içerisinde sizden istenilecek olan bilgileri aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi başvuru formuna ait görseli de aşağıda inceleyebilirsiniz. Hemen şimdi genç çiftçi, girişimci, tarım eğitimlerine katılmak için başvurunuzu gerçekleştirin.

İlginizi Çekebilir:  Ceviz Desteği Nasıl Alınır? Ceviz Desteklemeleri Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvuru Formunda İstenilen Bilgiler;

 • Adınız,
 • Soyadınız,
 • C. Kimlik Numaranız,
 • Doğum Tarihiniz (Gün / Ay / Yıl),
 • Cep Telefon Numaranız,
 • E-mail adresiniz,
 • İkametgah Adresiniz,
 • Yaşadığınız İl,
 • İlçe,
 • Cinsiyetiniz,
 • Eğitim Durumunuz,
 • Mevcut Durumunuz,
 • Tarım üretimi tecrübeniz,
 • Şahsınıza yahut ailenize ait aktif tarım işletmenizin olup olmadığı,
 • Çalışma durumunuz hakkında,
 • Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi başvurusunu neden (başvuru nedeniniz) yaptığınız,
 • Eğitimleri hangi şehirde almak istersiniz,
 • Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Eğitimleri başlangıç ve bitiş tarihi,
 • Başvuru yaptığınız konu,
 • Eğitim süresinde konaklama durumunuzun olup olmadığı,
 • Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvuru Formu güvenlik kodu (sağ alandaki rastgele değerler) yazılması.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Projesi 2019

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Projesi 2019 yılında büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin farklı illerinde Genç Çiftçi Akademisi ile tarımsal alana ilgi büyüyor. Gençlerin girişimcilik ve tarımsal üretim, yatırımda bilgi sahibi olmaları için başlatılan Genç Çiftçi Eğitim Programı (Genç Çiftçi Akademisi) başvuruları alınmaya devam ediyor. Ziraat internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Genç Çiftçi Akademisi Amacı;


Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Türkiye’nin tüm bölgelerinde aktif bir şekilde Eğitim Programlarına devam edecektir. Genç Çiftçi Akademisi Eğitim Programının temel amaçlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Gençlere tarım alanında destek verip istihdam ve iş alanları açmak,
 • Tarımda yapılması gereken yatırım ve üretimi öğretmek,
 • Aktif bir şekilde tarımsal üretim yapmakta olan gençlere (bilgilerini arttırmak) teknik ve finansal bilgi aktarmak,
 • Tarımsal alanda eğitimli ve bilinçli genç çiftçiler yetiştirmek,

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi (Genç Çiftçi Eğitim Programı) amacı nedir? Sorusuna yukarıdaki 4 (dört) faktörü cevap olarak getirebiliyoruz.

Genç Çiftçi Akademisine Kimler Katılabilir?

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisinden kimler yararlanabilir? Bu soruya cevap vererek Eğitim Programına kimlerin katılabileceğini, aşağıda açıklamış bulunmaktayız. Bu programdan sonra Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi destekleri için hazırlıklarınıza da başlayabileceğinizi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Genç Çiftçi Eğitimi Kimler Alabilir?

Ziraat Bankası Genç Çiftçi destekleri almak ve eğitim programına katılmak isteyenlerin aşağıdaki detaylara dikkat etmesi gerekir. Bu eğitim programından yararlanabilecek olanları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz:

 • Üretime dayalı teknik bilgisini arttırmak,
 • Yeni tarımsal yatırımda bulunmak,
 • Mevcut olan tarımsal işletmesini büyütmek yahut geliştirmek,
 • Tarımsal işletmede çalışmayı düşünen ve başvuru şartlarını sağlayan Genç Çiftçiler ve Genç Çiftçi Adayları ve Genç Girişimciler bu programdan yararlanabilir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen Genç Çiftçi Akademisi başvuru şartları aşağıda verilmiştir. Bu şartları taşıyan genç çiftçiler, genç çiftçi adayları ve genç girişimciler eğitimden yararlanabilir. Genç Çiftçi Akademisi başvuru şartları şunlardır;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Türkiye’de yerleşik bir şekilde bulunmak,
 • 18 yaşını tamamlayıp 30 yaşından gün almamış (18-30 yaş arası) olmak,
 • Eğitim Programında verilecek olan konular üzerinde tarımsal faaliyette bulunmayı yahut mevcut olan faaliyeti büyütmek isteyen ya da tarımsal bir işletmede çalışmayı isteyen,
 • Eğitim durumu asgari lise mezunu olmalı,
 • Erkek bireylerin askerlik görevini tamamlamış yahut muaf olmaları,
 • Kredi kullanmasını engelleyecek bir durum olmaması,

Genç Çiftçi Akademisi başvuru şartları bu şekildedir. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Kredi destekleri ve devlet teşviklerini almak için son şarta dikkat ediniz. Ziraat Bankası Girişimci Kredisi, Tarım Kredisi, Çiftçi Kredisi Destekleri almak isterken bu maddenin ilk planda yer almasını öneriyoruz.

Ziraat Bankası Kadın Çiftçi Kredi Destekleri

Ziraat tarafından geliştirilmeye devam eden bu projede kadın çiftçilere ve çiftçi adaylarına öncelik tanınacaktır. Ziraat Bankası kadın çiftçi kredi destekleri üzerine projeler hazırlamaya devam ediyor. Bu eğitim programı başvurularında kimlere öncelik verilecek? Dilerseniz bu ifadeyi de listeli olarak bir altta inceleyebilirsiniz.

Başvuruda önceliği bulunan kişi / kişiler;

 • Kadın çiftçiler/çiftçi adayları,
 • Tarımla alakalı teknik lise yahut üniversite mezunları,
 • Kendisine yahut ailesine ait tarım işletmesinde çalışan kişiler.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Tarım Çiftçi Kredisi 2019 Başvurusu Yapma

Başvuruda öncelik verilecek olan kişilere ait bilgiler bu şekildedir.

Genç Çiftçi Destek Programı Eğitim Süreci

Bu programların teknik eğitim ve staj aşamalarından oluştuğunu bildirelim. Genç çiftçi destek programı eğitim süreci azami 5 hafta sürecek olan teknik eğitimleri içerir. Bankanın belirleyeceği üniversitelerin teknik birimleri tarafından eğitim verilecektir. Stajlar azami 3 hafta sürecek ve çiftliklerde yahut üniversitelerin uygulama işletmelerinde gerçekleşecektir.

Eğitim sürecinde 20 kişilik sınıflar oluşturulacak ve haftanın altı günü zorunlu bir şekilde devam edecektir. Teknik eğitim ve staj sürecinde genç çiftçi, çiftçi adayları katılımcılar sözlü/yazılı sınavlardan geçecektir.

Genç Çiftçi Akademisi Eğitimleri ücretli mi?

Genç Çiftçi Programında verilecek olan eğitimler tamamen ücretsizdir. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi eğitimleri için katılımcılardan ücret talep edilmemektedir! Eğitim masrafları tamamen Ziraat Bankası tarafından karşılanacaktır. Ücretsiz genç çiftçi eğitim programında devamlılık zorunludur.

Genç Çiftçi Akademisi Başarı Sertifikası Kimler Alabilir?

Eğitim sürecinde katılımcıların sözlü/yazılı sınavlara tabi tutulacağını biliyoruz. Bu sınavlardan başarı ile geçecek katılımcılar Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başarı Sertifikası alabilecek.

Ziraat Bankası Girişimci Kredileri ve Tarımsal Destek Ürünleri

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredi Destekleri haricindeki diğer ürünleri de inceleyin. Ziraat Girişimci Kredileri düşük faizli olarak verilmeye devam ediyor. Kamu bankası olan Ziraat devlet destekli kredi ürünlerini inceleyebilirsiniz. Özellikle de KOSGEB kredi destekleri ile anlaşmalı olduğunu hatırlatmakta fayda olacaktır. Ziraat Bankası Girişimci, Tarım Kredisi ürünlerini kısaca özetleyebiliriz.

Ziraat Bankası Girişimci Tarım Kredileri

1.    Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri 2.    Mekanizasyon Kredileri 3.    Bitkisel Üretim Kredileri
Hayvansal Üretim Kredileri Tarımsal Mekanizasyon Kredileri
Su Ürünleri Kredileri Küçük Ekipman Kredileri
Modern Basınçlı Sulama Kredileri

Ziraat Bankası Diğer Kredi Ürünleri

Arazi Alım Kredileri Üretim Destek Kredileri Nakliye Aracı Kredileri
İşletme Edindirme Kredileri Hasat ve Pazarlama Kredileri Taksitli Tarım Destek Kredisi
TMO Makbuz Senedi Karşılığı Krediler Lisanslı Depoculuk Yatırımları Genç Çiftçi Kredisi
Organik Tarım Kredileri Yapılandırma Uygulamaları Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Karşılığı Kredi
Sözleşmeli Üretim Kredileri İyi Tarım Uygulamaları Kredileri IPARD Programı Destek Kredileri