1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019

2

Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 2019

Emeklilik hayatın oldukça farklı bir dönemidir. Belirli bir yaşa kadar yıllarca bir işte çalışmak ve bu sürecin sonunda o işten kalıcı olarak ayrılarak düzenli bir maaşla çalışmadan yaşamaya devam etmek kişilere yeni bir hayatın kapısını aralamaktadır. Ancak emekli olduktan sonra da kişilerin ihtiyaçları ve talepleri değişiklik göstermekte, hal böyle olunca da finansal kaynak ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir. Bu anlamda da bankalar emeklilere özel imkanlar sunmaktadırlar. Biz bu yazımızda Ziraat Bankası emekli kredisi kampanyasını ele alacağız.


ZİRAAT BANKASI’NDAN EMEKLİLERİ SEVİNDİREN KREDİ

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, emekli vatandaşlara özel olarak sunduğu kredi kampanyası ile onların ihtiyaçlarını en kolay ve hızlı şekilde karşılayabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda kredi kampanyasını tanıtan bankanın emekli kredisini değerlendirelim;

 • Emeklinin Artısı adlı kampanyası ile tüm kredi türlerinde özel avantajları sunmayı hedefleyen Ziraat Bankası bireysel ihtiyaç kredisi için %1.49 ve konut kredisi için ise %0.98 faiz oranı uygulamaktadır.
 • Banka kampanya dahilinde bireysel ihtiyaç kredisi için maksimum 48 aya kadar, konut kredisi için ise maksimum 120 aya kadar vadelendirme yapmaktadır.
 • Başvuru yapacak olan kişilerin emekli maaşlarıZiraat Bankası’ndan alıyor olmaları ve maaş müşterisi grubunda belirli bir süre bulunuyor olmaları gerekmektedir.
 • Kampanya dahilinde emekli maaşının maksimum 15 katına kadar kredi kullanabilmek mümkündür.
 • Kampanyadan faydalanmak isteyenler için belirlenen yaş sınırı ise 75’tir.

Emeklinin Artısı Kredi Hesaplama İşlemi

Eğer Ziraat Bankası’nın maaş müşterisi olarak Emeklinin Artısı kampanyasından faydalanmak suretiyle 20 bin TL tutarında bireysel ihtiyaç kredisi kullanacak olursanız bu durumda 48 ay vade ile %1.49 faiz oranına tabii olursunuz ve aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 624,23 TL olarak belirlenir.

Eğer Ziraat Bankası emeklilere kredi kampanyası dahilinde 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli konut kredisi kullanacak olursanız %0.98 faiz oranı ile bankaya aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 1.420,87 TL olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu


Şimdi siz de en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek emekli maaşınızı bankaya taşıyın, Ziraat Bankası emekli kredisi kampanyalarından faydalanarak ister tüketici kredisi alın isterseniz yeni bir ev sahibi olun.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

95 kez okundu.

2 yorum 1. Lokman Erdem on

  Ziraat bankasından kredi çekecekseniz bankadan maaş almanız yani maaş müşterisi olmanız gerekiyor.Bunun dışında ziraat emekliye kredi vermezse tek şart bu aslında başka şartlarda var ama maaş müşterisi olmak genel olarak kredi almanızı sağlayacaktır.Diğer şartlar olarak şunu söyleyebilirim bankada kullanmış olduğunuz başka kredi olmayacak çünkü bankla krediyi kullandırır ve maaş yattığında içerisinden taksitini alır ve bu sayede kredisinin geri ödemesini sağlama almış olur.Bunun için bir kredi bitmeden ikinciyi kullandırmaz faiz oranı olarak %1,49 konut içinse 0,99 faiz oranı vermesi emekliye uzaktan göz kırpmaktadır.

 2. İsmail Ayalp on

  Emeklilere normalde maaşının 10 yada 15 katını kredi verebilirler genelde bankalar bu şekilde tercih yapıyor ama şuan faiz oranlarının yüksek olması insanlarında kredi çekmesini zorlaştırıyor.Mesela bir emekli kredi çekecekse öncelikle maaş aldığı bankayı kullanması şarttır.Bu sayede kredisi daha kolay onaylanacaktır.Birde bankalardan kredi çekecekseniz bankaya ödeyeceğiniz kredi tutarım maaşınızın en fazla %50’si olmalı daha yüksek taksit sayıları sizi sıkıntıya sokabilir.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.