Ziraat Bankası Bireysel Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası müşterileri bireysel kredi için Ziraat Bankası başvurusu yapabilir. Banka, farklı konularda krediler sunarak Ziraat Bankası bireysel kredi başvurusu yapmak isteyenlerin seçeneklerini çeşitlendirmektedir. Ziraat Bankası kredi kampanyası yaparak da döneme uygun ürünler hazırlamaktadır. Örneğin Ziraat bankası enflasyona endeksli konut kredisi bankanın yüksek konut kredisi faizlerini aşmak için sunduğu yeni bir ürünüdür. Kredi başvurusu yapmadan önce ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama yapmak isterseniz, öncelikle bankanın internet sitesi üzerinden ziraat bankası faiz hesaplama işlemini yaparak istediğiniz miktara ve vadeye ne kadar faiz ödeyeceğinizi bulabilirsiniz. Ziraat bankası kredi başvurusu gerekli evraklar kredinin türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca, bireysel başvuru yapabileceğiniz bazı kredilerde ziraat bankası kredi başvurusu mesajla da yapılabilmektedir. Eğer kredi başvurusu yaptıysanız, onaylanmadan önce ziraat bankası kredi başvuru iptali yapma imkanınız vardır.


Ziraat Bankası’nın sunduğu tüm kredi çeşitleri aşağıda belirtilmiştir.

Ziraat Bankası Bireysel Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi için ziraat bankası başvurusu yapmak isteyen bireysel müşteriler öncelikle kullanım amacına göre aşağıda bulunan dört ana konudan birini seçmelidir:

  • Genel İhtiyaçlar
  • Taşıt
  • Konut/Gayrimenkul
  • Kredi Paketleri
İlginizi Çekebilir:  Kefilsiz Kredi Başvurusu Kabul Eden Bankalar

Bu ana başlıklar altında, kredi ürünleri daha da özelleştirilerek çeşitlendirilmektedir.

Ziraat Bankası Genel İhtiyaç Kredileri Nelerdir?

Ziraat Bankası müşterilerinin ihtiyaçları için kullanabileceği kredilerdir. Bu kredilerden herhangi birine türüne göre şube, ATM, internet, mobil ya da telefon bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası bireysel kredi başvurusu yapılabilir.

Ziraat Bankası Tüketici Kredisi


Her türlü ihtiyacınız için esnek ödeme koşullarıyla 60 aya kadar vade seçenekleriyle tüketici kredisi kullanabilirsiniz. Banka başvuru için kefil ya da maddi olarak bir teminat sunmanızı bekler.

Ziraat Bankası Enerji Verimliliği Kredisi

Evinizde enerji verimliliği sağlayarak tasarruf etmek istiyorsanız yalıtım, mantolama, ısıtma, aydınlatma, A sınıfı beyaz eşyalar vb. konularda Bireysel Enerji Verimliliği kredisine başvuru yapabilirsiniz. Benzer şekilde apartmanınız/siteniz için enerji verimliliğine yatırım yapmak istiyorsanız, apartman/site yöneticisi tarafından Enerji Verimliliği Yönetim Kredisi çekilebilir.

Ziraat Bankası Dijital Kredi

Ziraat Bankası şubeye gitmeden de kredi çekmenize imkan sağlamaktadır. Dijital kredi ile Ziraat Bankası kredi başvurusu mesajla (SMS ile) yapılabilmektedir. Bunun için mobil ya da internet üzerinden mesaj göndermeniz yeterlidir.

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Ziraat Bankası’nda vadeli, vadesiz ya da yatırım hesabınız varsa hesabınızdaki parayı rehin olarak göstererek nakit avans çekebilirsiniz. Borcunuzu tek taksitte ödenebileceğiniz gibi 6 aya kadar da vade yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Daha yüksek miktardaki nakit ihtiyaçlarınız için dilerseniz evinizi, imarlı arsanızı ya da işyerinizi ipotek olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. Banka, evinizin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine, işyerinizin yüzde 75’i ve imarlı arsanın yüzde 50’sine kadar kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Okul, üniversite, kurs gibi eğitim giderlerinizi karşılamak için 60 aya kadar vade ile kredi çekebilirsiniz. Normalde istenen Ziraat Bankası kredi başvurusu gerekli evraklar dışında eğitime ilişkin belge ve faturalar da istenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ziraat Bankası Taşıt Kredileri Nelerdir?

0 km ya da ikinci el taşıt almak istediğinizde, Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Taşıt kredisi en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için kullanılabilmekte ve 60 aya varan vade ile ödenebilmektedir. Hafif ticari araçlar için de ruhsatında hususi olarak belirtildiği taktirde kullanılabilir. Teminat olarak ise ilgili araç alınır. Ziraat Bankası faiz hesaplama için en düşük faiz oranı yüzde 1,76 olarak almaktadır.

Eğer başka bankadan taşıt kredisi çekmiş iseniz, Transfer Taşıt Kredisi ile borcunuzu Ziraat Bankası’na transfer ederek yapılandırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut/Gayrimenkul Kredileri Nelerdir?

Ziraat Bankası konut almak isteyenler için çeşitli kredi ürünleri sunmaktadır. Bu kredilerde satın alacağınız gayrimenkulü ipotek olarak gösterirsiniz. Belli bir dönem borcunuzu ödeyemezseniz, banka gayrimenkule haciz koyarak satışa çıkartır ve zararını tanzim eder.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Konut almak için kullanılan en tipik kredidir. Alacağınız konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi kullanabilir, 120 ay vade ile geri ödeme yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Enflasyona Endeksli Konut Kredisi

Ziraat Bankası’nın yeni kredi ürünüdür ve  ürünlerinden biridir. Müşterilerin önümüzdeki dönem enflasyona ilişkin olumlu beklentilerden bugün yararlanılması için sunulmuştur. 6 ya da 12 aylık periyotlarla enflasyona bağlı olarak faiz oranları güncellenmektedir. Faiz oranı Merkez Bankası tarafından belirlenen TÜFE referans oranı ile banka marj oranının toplamı şeklinde belirlenir.

Ziraat Bankası Yeşil Ev Kredisi

Enerji verimliliğini ve bu konudaki tasarrufu destekleyen Ziraat Bankası, Enerji Kimlik Belgesi (EKB) ile A ya da B sınıfı enerji performansına sahip konutların finansmanı için uygun faiz oranlarıyla kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi

Birden çok kişinin ortak konut almak istemesi halinde, Ziraat Banka bireysel kredi başvurusu yapılabilmektedir. Düzenli gelir sahibi en az 2 en fazla 5 kişi, ortak bir konut satın almak için kredi kullanmak istendiğinde bu üründen faydalanabilir.

İlginizi Çekebilir:  İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

İnşaatının en az yüzde 70’i tamamlanmış olan konutunuzun inşaatını tamamlamak için Ziraat Bankası başvurusu yaparak uygun koşullarda kredi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi


Belediye sınırları içerisinde bulunan ve imarlı olan bir arsaya yatırım yapmak istiyorsanız, arsa değerinin yüzde 50’sine varan krediyi Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz.

Bireysel İşyeri Kredisi

Yatırım yapmak için ofis, büro, mağaza vb. işyeri almak istiyorsanız, almak istediğiniz iş yerinin yüzde 75’i kadar kredi kullanabilirsiniz.

Ortak İşyeri Kredisi

Ziraat Bankası’nın özel ürünü olan Ortak İş Yeri Kredisi ile birden fazla kişi yatırım amacıyla iş yeri sahibi olabilir. Ortak konut kredisinde olduğu gibi düzenli gelire sahip en az 2 en fazla 5 kişi başvuru yapabilir.

Ziraat Bankası Maaş Müşterilerine Özel Kredi İmkanları Nelerdir?

Maaşlarını Ziraat Bankası aracılığıyla alan çalışanlar ve emekliler yukarıda bahsedilen kredileri daha uygun faiz oranıyla kullanır. Ayrıca, şubeye gitmeden ziraat bankası kredi başvurusunu SMS ile de yapabilirler. Örneğin maaş müşterileri için tüketici kredisi faiz oranı yüzde 1,80; konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1,50 olarak hesaplanır.

Ayrıca En Kolay Kredi Veren Bankalar ve En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar konulu yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz.