Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu

Ülkemizdeki devlet destekli bankalardan bir tanesi olan Ziraat Bankası’nın öncelikli amacı tarım ve hayvancılığı desteklemektir. Bu amaç için hizmet veren banka diğer konularda da insanlara hizmet sunar. Fakat çiftçilere bir takım avantajlar sağlar ve böylece dolaylı da olsa üretime katkı sunar. Banka tarafından çiftçilere özel olarak sunulan Başak Kart da bu ayrıcalıklar arasında yer almaktadır. Çiftçiler Ziraat Bankası Başak Kart başvurusu yapmak suretiyle bu ayrıcalıklardan yararlanabilirler.

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu ve Kartın Avantajları


Çiftçilere özel olarak sunulan Başak Kart bu alanda yapılan harcamalarda çok farklı avantajlar sağlar. Mazot, gübre, fide, tohum, yem, ilaç ve tarımsal malzemeleri almak isteyen kişiler Başak Kart‘ın sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanırlar.

Ziraat Bankası Başak Kart başvurusu yapmak isteyen kişiler için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki banka şubelerinden bir tanesine gitmektir. Fakat bu kartı sadece çiftçiler alabilirler. Normal kişilere bu kart verilmez. Bundan dolayı şubede çiftçi olunduğuna dair belge götürmek gerekir. Bu belgeyi sunduktan sonra kısa sürede başvuru yapılır. Başvuru için bir diğer seçenek ise internet bankacılığıdır. Buradan da kolay bir şekilde kart başvurusu yapılır.

Ziraat Bankası tarafından verilen Başak Kart çiftçilere bir takım avantajlar sağlar. Bunlar:

  • Bu kart ile anlaşmalı üye işyerlerinden yapılan alışverişler 5 takside faizsiz olarak bölünür.
  • Çiftçiler bu kart sayesinde ödemelerini hasat zamanına göre belirleyebilir.
  • TMO ve destekleme ödemelerine Başak Kart ile ulaşılabilir.
  • Kredilerde kullanılan gün kadar faiz ödeme imkanı sağlar.
  • Bu kart sahipleri için nakliye sırasında çaldırma ve çürüme riski tamamen ortadan kalkar.
  • ATM’lerden nakit avans kredi çekilebilir.
İlginizi Çekebilir:  Neden Kredi Kartı Alamıyorum? (İşte Sebepleri ve Çözüm Yolları)

Yukarıda belirtilen avantajlara zaman içinde yenileri eklenebilir ya da bunlar değişebilir. Bu durum banka politikasıyla ilgilidir. Fakat her durumda çiftçilere önemli avantajlar sağlanacaktır.

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu ve Üretime Etkisi


Ziraat Bankası Başak Kart başvurusu yapan çiftçiler maddi anlamda belli bir oranda rahatlığa kavuşur. Bu da harcamaların daha rahat olması anlamına geldiği için üretimi dolaylı da olsa olumlu etkiler.