1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu

1

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu

Ülkemizdeki devlet destekli bankalardan bir tanesi olan Ziraat Bankası’nın öncelikli amacı tarım ve hayvancılığı desteklemektir. Bu amaç için hizmet veren banka diğer konularda da insanlara hizmet sunar. Fakat çiftçilere bir takım avantajlar sağlar ve böylece dolaylı da olsa üretime katkı sunar. Banka tarafından çiftçilere özel olarak sunulan Başak Kart da bu ayrıcalıklar arasında yer almaktadır. Çiftçiler Ziraat Bankası Başak Kart başvurusu yapmak suretiyle bu ayrıcalıklardan yararlanabilirler.

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu ve Kartın Avantajları

Çiftçilere özel olarak sunulan Başak Kart bu alanda yapılan harcamalarda çok farklı avantajlar sağlar. Mazot, gübre, fide, tohum, yem, ilaç ve tarımsal malzemeleri almak isteyen kişiler Başak Kart‘ın sağlamış olduğu kolaylıklardan yararlanırlar.


Ziraat Bankası Başak Kart başvurusu yapmak isteyen kişiler için iki farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki banka şubelerinden bir tanesine gitmektir. Fakat bu kartı sadece çiftçiler alabilirler. Normal kişilere bu kart verilmez. Bundan dolayı şubede çiftçi olunduğuna dair belge götürmek gerekir. Bu belgeyi sunduktan sonra kısa sürede başvuru yapılır. Başvuru için bir diğer seçenek ise internet bankacılığıdır. Buradan da kolay bir şekilde kart başvurusu yapılır.

Ziraat Bankası tarafından verilen Başak Kart çiftçilere bir takım avantajlar sağlar. Bunlar:

  • Bu kart ile anlaşmalı üye işyerlerinden yapılan alışverişler 5 takside faizsiz olarak bölünür.
  • Çiftçiler bu kart sayesinde ödemelerini hasat zamanına göre belirleyebilir.
  • TMO ve destekleme ödemelerine Başak Kart ile ulaşılabilir.
  • Kredilerde kullanılan gün kadar faiz ödeme imkanı sağlar.
  • Bu kart sahipleri için nakliye sırasında çaldırma ve çürüme riski tamamen ortadan kalkar.
  • ATM’lerden nakit avans kredi çekilebilir.

Yukarıda belirtilen avantajlara zaman içinde yenileri eklenebilir ya da bunlar değişebilir. Bu durum banka politikasıyla ilgilidir. Fakat her durumda çiftçilere önemli avantajlar sağlanacaktır.

Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu ve Üretime Etkisi

Ziraat Bankası Başak Kart başvurusu yapan çiftçiler maddi anlamda belli bir oranda rahatlığa kavuşur. Bu da harcamaların daha rahat olması anlamına geldiği için üretimi dolaylı da olsa olumlu etkiler.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum  1. Zeliha Tulumaz on

    Ziraat bankasının asıl müşterisi ve ilgileneceği kitle çiftçiler ama ziraat bankası çiftçileri unuttu ve başka alanlara yöneldi mesela konut arsa ev kredileri ile uğraştı yıllarca çiftçi öldü çiftçi bitti ama ziraat kılını bile kıpırdatmadı şimdi de yeni çıkardığı kartını pazarlamaya çalışıyor.ben çiftçi olarak bu kartı kullanmak istemiyorum bana ne yararı olacak mazotu ucuza mı alacağım gübreyi ucuza mı alacağım ne işime yarayacak bana söyleyin ben artık işime ne geliyorsa o kartı kullanıyorum hiç olmazsa sizdenim diyerek bizleri arkamızdan vurmuyorlar.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.