Yapı Kredi Crystal Kart Başvurusu ve Özellikleri

Yapı Kredi Bankası’nın seçkin müşterilerine hizmeti olan Yapı Kredi Crystal kredi kartı hizmetine yeni bir soluk getiriyor. Crystal Kart, yalnızca bir kredi kartı olmaktan çok sunduğu hizmetlerle bir yaşam tarzına işaret ediyor. Cyrstal Card indirimli restaurant hizmetleri ile özel günlerinizde şık ve nezih yerlerde size özel avantajlar sağlar. Cyrstal Card seyahat sırasında da öncelikli müşteriler statüsünde farkınızı yansıtmanıza yardımcı olur. Cyrstal Card araba kiralamahizmetlerinde de en prestijli seçeneklerle ayağınızı yerden keser. Yapı Kredi Crystal Kart müşteri hizmetleri üzerinden istediğiniz bilgilere ulaşabileceğiniz gibi, kartla ilgili önemli bilgileri aşağıda da bulabilirsiniz.

Yapı Kredi Cyrstal Kart Nedir?


Crystal Kart, Yapı Kredi Bankası’nın özel müşterileri için sunduğu bir kredi kartıdır. Seyahatten sigortaya, ek hizmetlerden kampanyalara kadar birçok ayrıcalık sunar. Yapı Kredi Cyrstal puan sistemini uygulamakta, harcadıkça kazandığınız puanlarla bedava hizmet almanızı sağlamaktadır. En çok bilinen hizmet seyahat olsa da anlaşmalı yerlerde de puanlar harcanabilmektedir.

Yapı Kredi Cyrstal Avantajları Nelerdir?

Cyrstal Kart sahipleri, Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan birçok avantajlı hizmetten yararlanır. Aşağıda bu özellikler listelenmiştir.

Puanlarınızla Seyahat Edin.

Cyrstal Kart ile yaptığınız ödemeler üzerinden puan toplanır. Puanlarınız ise seyahat esnasında çok daha değerli olur. Konaklama, yurt dışı biler, cruise ve seyahat tur paketlerinde puanız normal alışverişin 2 katı değerli iken, yurt içi uçak bileti ve araba kiralama hizmetlerinde 1,4 kat daha değerli hale gelir.

İlginizi Çekebilir:  Finansbank, Akbank, Denizbank Kredi Kartı Başvurusu (Online)

Örneğin, yurt dışına Crystal Card seyahat olanağından yararlanmak için 2.000 TL’lik uçak bileti için 200.000 puan toplamış olmanız gerekir. Öte yandan 200.000 puanınızı günlük harcamalarınızı yapmak için kullanmak isteseniz 1000 TL olarak harcayabilirsiniz. Yani yurt dışı uçak bileti gündelik harcamadan iki kat daha değerli olmaktadır.

Puanınız Yetmezse Avans Puan Kullanın.


İstediğiniz bileti almak için kartınızda biriken puan yetmez ise avans puan alabilirsiniz. Bunun için 1 yıl içinde avans aldığınız puanı karşılayacak miktarda alışveriş yapmayı taahhüt etmelisiniz. Kullanabileceğiniz avans puan, kart limitinize göre değişmektedir.

Alışveriş Kredisi ile İhtiyaçlarınızı Dert Etmeyin.

Masrafsız, düşük faizli ve gelir belgesi gerektirmeden yüzde 100 onaylı alışveriş kredisi Yapı Kredi Crystal Kart ile hizmetinize sunuluyor. Yapı Kredi üye işyerlerinde yaptığınız alışverişleri taksitlendirebilirsiniz. Ya da üye işyerlerinde kullanmak üzere düşük faizli alışveriş kredisi çekebilirsiniz.

20 bin TL’ye kadar alışveriş kredisi başvurusunu Yapı Kredi şubelerinden yapabilirsiniz. Gerekli olan evraklar ise şu şekildedir:

  • Kimlik fotokopisi
  • Abonelik gerektiren su, doğalgaz gibi hizmetlere ait ve son üç ay içinde müşteri adına kesilmiş fatura
  • İkametgah belgesi

Yapı Kredi Crystal alışveriş kredisi faiz oranı yüzde 1,39 olarak uygulanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mesajla Kredi Kartı Başvurusu (TAM LİSTE)

Harcamalarınızı Bütçenize Uygun Şekilde Taksitlendirin.

Taksit yaptırmak istediğiniz harcamanız için ek taksit talebini SMS ile, Mobil ya da internet aracılığı ile iletebilirsiniz. Yapmış olduğunuz harcamalarda bir taksit için yüzde 1,20; iki taksit için yüzde 2,40 ve üç taksit için yüzde 3,60 faiz ödeyerek mevcut taksitlerinize ek olarak ödeme sürenizi uzatabilirsiniz.

Şimdi Harcayın, Erteleyerek Ödeyin.

İnternet şubesi aracılığı ile peşin ya da taksitli POS üzerinden yaptığınız harcamaların ödemelerini 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Yapı Kredi Crystal Card harcama ertele özelliği yaptığınız erteleme işlemleri için yüzde 2,40 faiz uygulamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Siz Talimat Verin, Ödemelerinizi Crystal Düzenlesin.

Crystal Kart, ödemelerinizi unutarak faiz ve diğer yaptırımlarla karşı karşıya kalmamanızın önüne geçmek için otomatik talimat özelliğini sunmaktadır. Kartın bu özelliği ile aşağıdaki konularda otomatik talimat verebilirsiniz.

  • HGS: Bankanızdan HGS’nizi alabilir, otomatik yükleme talimatı ile ödemelerinizde cezaya düşmeden keyifle seyahat edebilirsiniz.
  • HızlıCep Talimatı: Bir talimatla istediğiniz zaman SMS ile cep telefonunuza Turkcell Hazırkart paketi yükleyebilirsiniz.
  • Otomatik Fatura Ödeme Talimatı: Elektrik, su, doğalgaz, Yapı Kredi sigorta poliçesi ve Turkcell/ Avea telefon faturalarınızı işlem ücreti ödemeden otomatik olarak ödeyebilirsiniz.
  • Fon Alım Talimatı: Yatırım fonu alarak vereceğiniz bir talimatla otomatik olarak birikim yapabilirsiniz.

Crystal Sizin En İyi Asistanınız.

İsterseniz akıllı asistan talimatı ile limit aşımlarınız ve ödemelerinizle ilgili hatırlatma alarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. İnternet ya da Yapı Kredi Crystal Kart müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız başvuru ile hatırlatmalar için SMS ya da e-posta almaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca evde, ofiste ya da yolda ihtiyaç duyduğunuz her şey için Yapı Kredi Asistants hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mesajla Kredi Kartı Başvurusu (TAM LİSTE)