Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi, ev almak isteyen vatandaşların nakit ihtiyaçlarına uygun kredi çözümleriyle vatandaşlara hizmet vermektedir. Vakıfbank konut kredilerinden cazip faiz oranlarıyla yararlanarak 120 aya varan vade seçenekleri tercih edilerek ödeme kolaylığı sağlanabilmektedir. 1.500.000 TL’ye varan üst limit tutarıyla Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi, ev almak isteyenlerin nakit ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılamaktadır.


Vakıfbank yalnızca kredi kullanım esnasında sunmuş olduğu tekliflerle değil ev sahibi olduktan sonra sağlamış olduğu olanaklarla da işinizi kolaylaştırmaktadır. Vakıfbank Sarı Panjur konut paket sigortası kapsamında zorunlu deprem sigortasından tutun da evinizde karşılaşabileceğiniz muhtemel tehlikeler konusunda yıllık sigorta poliçelerinden uygun fiyatlarla yararlanılabilmektedir.

Vakıfbank Sarı Panjur Ev Kredisi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Konut kredileri, uzun vadeler ve yüksek kredi tutarlarıyla çekilebilen kredi türü olduğundan kredi için birtakım evrakların hazırlanması gerekmektedir. Vakıfbank konut kredisi başvurusu şahsi olarak Vakıfbank şubeleri aracılığıyla yapılmaktadır. Vakıfbank sarı panjur ev kredisine başvuru için gerekli olan evraklar;

 • Kimlik belgesi,
 • Vakıfbank şubelerinden temin edilen başvuru formu,
 • Satın alınacak evin tapu fotokopisi,
 • İkametgah belgesi veya son 3 aylık güncel döneme ait başvurucu fatura bilgisi,
 • Gelir durumunu gösterir belge

şeklinde evrakların hazırlanması gerekmektedir. Yapılacak başvuru akabinde Vakıfbank tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda ekspertiz işlemleri başlatılmaktadır. Ekspertiz ücreti kredi başvurusunda bulunan müşteri tarafından bir defaya mahsus olarak ödenmektedir. Satın alınacak ev ile ilgili düzenlenen ekspertiz değerinin yüzde 80’i oranında kredi kullanılabilmektedir. Örneğin ekspertiz değeri 200.000 TL olarak belirlenen bir ev için çekilebilecek kredi maksimum tutarı 160.000 TL’dir.

İlginizi Çekebilir:  Konut Kredileri Veren Bankalar

Sarı panjurlu ev kredi başvurusu Vakıfbank tarafından onaylandıktan sonra zorunlu olarak yapılması gereken konut sigortası ve hayat sigortası işlemleri başlatılmaktadır. Ayrıca Vakıfbank sarı panjurlu ev kredilerinde satın alınan evin ödeme taksitleri sona erinceye kadar ipotek gösterilmesi zorunludur. Tapuya müracaat edilerek Vakıfbank adına 1. dereceden satın alınan konuta ipotek konularak Sarı Panjurlu konut kredisinden yararlanılmaktadır.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi Faiz Oranları


Vakıfbank Sarı Panjurlu ev kredisinde 120 aya varan taksit seçenekleri ve 10.000 TL ile 1.500.000 TL’ye varan üst limit tutarları arasında kredi kullanılması mümkündür. Vakıfbank konut kredilerinden yararlanmak için kredi sicil notunun yeterli olması ve gelir durumunun aylık taksitleri karşılaması gerekmektedir. Vakıfbank sarı panjurlu ev kredilerinde çekilecek kredi tutarının yüzde 0,5’i kredi tahsis ücreti olarak tahsil edilmektedir. Aynı şekilde satın alınacak konutun metrekaresi, bulunduğu bölge özelliklerine göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 950,00 TL tutarında 1 defaya mahsus olarak ekspertiz ücreti müşteriden alınmaktadır.

Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2019 yılında müşteriye özel belirlenmektedir. Kredi faiz oranı aylık yüzde 1,45’ten başlamak üzere müşteri bazında değerlendirilmektedir. Findeks kredi notu 1700 puan ve üzerinde olan konut kredisi başvuru sahipleri aylık yüzde 1,45 faiz oranıyla sarı panjurlu ev kredilerinden yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Sarı Panjurlu ev kredisi, artan taksitli veya azalan taksitli, ara ödemeli, periyodik ödemeli, anapara sabit ödemeli veya anapara sonra ödemeli ve standart Sarı Panjur kredileri olmak üzere farklı tiplerde müşteri ihtiyaçlarına göre sunulmaktadır. Ödeme durumuna göre farklı Sarı Panjur kredi tipi seçilebilmektedir. Ayrıca sarı panjur kredileriyle ilgili Vakıfbank şubelerinden veya 444 07 24 numaralı müşteri danışma hattından ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

Vakıfbank.com.tr internet adresi üzerinde bulunan Sarı Panjur Ev Kredisi uygulamasıyla kredi, taksit veya vade hesaplaması yapmak mümkündür. Örneğin, 200.000 TL ekspertiz değerine sahip bir konut için 160.000 TL’lik ev kredisi Vakıfbank aracılığı ile kullanılabilmektedir. 160.000 TL olarak çekilen Vakıfbank kredilerinde;

 • 120 ay vadede aylık yüzde 1,45 faiz oranıyla aylık geri ödeme taksit tutarı 2.821,45 TL,
 • 100 ay vadede aylık 1,45 faiz oranıyla aylık geri ödeme taksit tutarı 3.040,73 TL,
 • 90 ay vadede aylık 1,45 faiz oranıyla aylık geri ödeme taksit tutarı 3.194,38 TL
İlginizi Çekebilir:  Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

olarak hesaplanmaktadır.

0,98 Faiz Oranı İle Sarı Panjur Konut Kredisi Kampanyası

Vakıfbank, devlet bankaları arasında bulunması sebebiyle sunmuş olduğu cazip tekliflerle Vakıfbank maaş müşterilerine özel konut kredisi ve daha pek çok fırsatları bir arada sunmaktadır. Vakıfbank’tan maaşını alan Türk Silahlı Kuvvetleri çalışanları diğer bankalardan çok daha uygun koşullarda 120 aya varan vade ve aylık 0,98 avantajlı faiz oranıyla Vakıfbank konut kredilerinden yararlanmaktadır.

Vakıfbank Sarı Panjur ev kredisiyle yalnızca maaş müşterilerine değil birçok kesime özel fırsatlarla hizmet vermektedir. Kampanyalı Sarı Panjur kredileriyle;

 • Vakıfbank tarafından satışa koyulan konut, işyeri, arsa ve gayrimenkul alımlarında satış fiyatında yüzde 20’ye varan indirim,
 • Vakıfbank tarafından satışa koyulan konut, işyeri, arsa ve gayrimenkul kredi taleplerinde aylık yüzde 0,98 faiz oranıyla düşük faizli konut kredisi,
 • Vakıfbank ile anlaşmalı kurumlar vasıtasıyla yapılacak olan yeni konut alımlarında 1.500.000 TL üst limit, 120 ay vade ve aylık yüzde 0,98 faiz oranıyla konut kredisi

kullanılabilmektedir. Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisinden yararlanarak 0,98 faiz oranıyla konut sahibi olmak için saripanjur.com.tr internet sitesi üzerinde bulunan kampanyalara göz atabilirsiniz. Yine Vakıfbank’a ait bu internet adresi üzerinde bulunan bitmiş ve yapımı devam eden projelere ulaşarak kampanyalı konut kredisi fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Vakıfbank aracılığı ile satışa sunulan gayrimenkul bilgilerini yine aynı platform üzerinden kolayca görüntüleyebilirsiniz.