1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Başvurusu, Faiz Oranı, Limiti ve Hesaplama

1

VakıfBank İhtiyaç Kredisi

İhtiyaçlarınızı karşılamak için uygun koşullarda kredi mi arıyorsunuz? VakıfBank ihtiyaç kredisi yeni bir kampanya ile size bu koşulları sağlayabilir. Üstelik bu kampanyaya yalnızca kamu personeli değil özel sektör çalışanları ve emekliler de başvurabiliyor.

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Kampanyası


VakıfBank ihtiyaç kredisi kampanyası ile ihtiyaçlarınıza ulaşmak artık daha kolay. Kredi limitleri minimum 3 bin TL maksimum 90 bin TL’dir.

Kampanyanın avantajları şu şekilde belirtilebilir:

1. SMS ile başvurabilme kolaylığı

Krediye tüm VakıfBank şubelerinden kolayca başvurabileceğiniz gibi cep telefonunuzdan SMS ile de başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun bedeli ise GSM operatörleri tarafından alınmakta ve yalnızca vergiler dahil 0,65 TL olarak faturanıza yansımaktadır.

Bunun için aralarında birer boşluk olacak şekilde KREDI, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazarak 5724’e SMS atmanız yeterli olacak.


Örneğin aylık 2600 TL alan ve 12345678900 T.C. kimlik numaralı bir kişinin 5724’e atacağı SMS şu şekilde olmalıdır:

KREDI 12345678900 2600

2. 60 aya varan vade

Aldığınız kredinin geri ödemesi isteğinize bağlı olarak minimum 3 aydan 60 aya kadar belirlenebilir.

3. %1,89’dan başlayan faiz oranları

Kampanyada sunulan faiz oranları ile daha fazla kişinin ihtiyaçlarını karşılamak hedeflenmiştir. En uygun faiz oranına sahip olabilmek için kredi açılış günü ile aynı gün VakıfBank aracılığı ile sigorta yaptırılması ve asgari bir maaş tutarında Ek Hesap açılması gerekmektedir.

Faiz oranları Findeks kredi notunuza göre belirlenmektedir. VakıfBank kredi faiz oranları kredi notuna bağlı olarak aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

 • 0- 1499 arası için faiz oranı %1,99
 • 1500- 1799 arası için faiz oranı %1,92
 • 1800- 1900 arası için faiz oranı %1,89

4.Esnek ödeme

İhtiyaç kredisi borcunuzun ödeme planını esnek bir şekilde yapabilirsiniz. Kredinizi ödeyebilmeniz için sunulan olanaklardan kendinize uygun birini tercih edebilirsiniz:

 • Aylık eşit taksitli ödeme
 • Artan taksitli ödeme
 • Azalan taksitli ödeme
 • 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli ödeme
 • 3 ayda bir eşit taksitli ödeme
 • Son taksit balon ödemeli plan
 • Değişken taksitli ödeme

VakıfBank kredi tahsis bedeli olarak BSMV (Banka Sigorta Muammele Belgesi) hariç %0,5 komisyon almaktadır. BSMV kredi tahsis ücreti üzerinden %5 olarak alınmaktadır.

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Örneğin, 60 ay vade ve eşit taksitli ödeme ile 50 bin TL kredi çekmek isteyen biri için VakıfBank ihtiyaç kredisi hesaplama yapalım. Farz edelim ki bu kişinin Findeks kredi notu 1800- 1900 arasında. Bu koşullar altında bugün 50 bin TL alabilmek için kişi 60 ay boyunca 1.533,23 TL ödeme yapacaktır. Ayrıca tek seferlik 250 TL de kredi tahsis bedeli alınacaktır.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

93 kez okundu.

1 Yorum 1. Özge Bilir on

  Durum öyle bir hal almış ki kredi notunuz yükseldikçe bankalar faizi düşürüyor ve uygun kredi koşullarına kavuşabiliyorsunuz ama kredi notunuz 1500 altı ise ya kredi vermiyorlar yada verirse de en yüksek faiz oranı ile kredi kullandırıyorlar.Bu bağlamda kredi notunuzu bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor kredi notunuz düşükse ve bankalardan sürekli ret yiyorsanız kredi notu hızla düşecek ve çakılmaya devam edecektir. Vakıf bank da bir devlet bankası olarak piyasaya göre biraz daha uygun bir banka ama o da kredi notuna göre faiz uygulayan bankalar arasında yerini almış durumda.Kredi notu düşük olanların bankalardan kredi çekmek yerine bir an önce borcunu bitirmesi ve ödemelerini düzenli yapması gerekiyor.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.