Uygun Faizlerle Akbank Konut Kredisi Yapılandırma ve Faiz Oranları

En uygun faizlerle Akbank konut kredisi başvurularınız için aşağıda sizler için detaylara yer veriyoruz. Kredi başvurusunu yapmak için ilgili linke tıkladıktan sonra ön başvuru yapma sayfasına yönlendirileceksiniz. Burada uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları hakkında tüm bilgiler bulunmaktadır. Uygun krediler aracılığıyla en uygun faiz oranlarını analiz ederek sizlere sunmaya devam ediyoruz. Konu hakkındaki detaylar için lütfen haberi okumaya devam ediniz. Birbirinden farklı Akbank konut kredisi paketleri hakkında detaylı bilgi edinmek için güncel bir şekilde sitemizi ziyaret edebilir ve en uygun faizlerle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank konut kredisi hesaplama ve en uygun Akbank konut kredisi faiz oranları aşağıda detaylı bir şekilde verilmiştir. İlgili bağlantı linkleri ise sizleri alakalı konulara götürecektir. Ayrıca şubeye gitmeden ücretsiz Akbank konut kredisi başvurusu yapmak için gerekli olan bilgiler yine aşağıda başlıklar altında sıralanmıştır.

Akbank Konut Kredisi Hesaplama


Akbank konut kredisi ile sizler de yeni bir ev almak için finansman desteği arıyorsanız uygun faiz fırsatlarıyla bu kampanyadan yararlanabilir ve dilediğiniz şekilde evinizi almaya başlayabilirsiniz. Konut kredisi hesaplaması aşağıda verilmiştir. Burada aylık düzenli bir şekilde yatırmanız gereken taksit tutarından vadeye kadar tüm bilgilere değinilmiştir. En uygun vade ile kredi başvurusunda bulunmak için gerekenler yine başlıklar altında sıralı bir şekilde verilmiştir. Burada dikkat etmeniz gereken oldukça önemli etkenler mevcuttur. Bu konulara da aşağıda yer vererek uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları hakkındaki güncel haberi paylaşmaya devam ediyoruz. Ayrıca Akbank konut kredisi hesaplama dışında ise ne kadar Akbank konut kredisi kullanabileceğinize ilişkin bilgileri görebileceksiniz.

Akbank 200 Bin TL Konut Kredisi Faiz Hesaplaması

Vade En Uygun Faiz Oranı Yıllık Maliyet Raporu Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
3 Yıl %1,25 %16.84 6,933 TL 251,456 TL
5 Yıl %1,25 %16,56 4,758 TL 287,345 TL
10 Yıl %1,25 %16,36 3,227 TL 389,070 TL

Akbank 200 bin tl konut kredisi ile yeni bir ev almak için %1,25 faiz oranlarıyla kredi kullanabilirsiniz. Akbank’a gelin ve ayda yalnızca %1,25 faiz oranlarıyla kendi evinize yerleşmeye başlayın. Bu fiyat ile kirada oturmak yerine kendi evinize taşınmaya ne dersiniz? Uygun ödeme koşullarıyla beraberinde gelen kişiye özel ödeme planları için en yakın Akbank şubesine gelerek Akbank konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları için haberi okumaya devam edebilirsiniz. Bütçenize uygun olarak sizler de Akbank konut kredisi paketlerinin seçenekleri hakkında detaylı bilgi edinmek ve anında kredi başvurusu yapmak için en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Düşük Faizli Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Akbank Konut Kredisi dosya masrafları

Akbank konut kredisi detayları şu şekilde olup kredi başvurusu yapan kişilerin bu sözleşmeyi kabul etmeleri gerekmektedir. Bu bilgiler eşiğinde uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları hakkındaki genel ifadeleri bulabilirsiniz. Sizlerden kesinti yapılacak olan ücretler ve Akbank konut kredisi dosya masrafları aşağıda verilmiştir.

 • Akbank konut kredisinde kredi tahsis ücreti yalnızca kullanılan kredi oranının binde 5’i olarak kabul edilmektedir.
 • Kredi tahsis ücretinin yanı sıra 166 TL Taşınır Taşınmaz Rehin ücreti alınmakta.
 • 850 TL ekspertiz ücreti alınmakta ve bu sigorta ücretinin toplamı olarak karşınız çıkacaktır.
 • Ayrıca ekspertiz ücreti avans olarak alınabilmekte ve gerçekleşecek olan faturaya aktarılabilmektedir.
 • Aylık ve yıllık maliyet oran hesaplaması içerisinde Kredi Tahsis ücretleri, Ekspertiz ücreti ve Taşınır Taşınmaz Rehin ücretleri dahil edilmiştir.
 • Toplam geri ödeme tutarı ise kullanılacak olan kredinin faizleri, fon ücreti, vergisi ve diğer maliyetlerini de içerisinde barındırmaktadır.
 • Konut sigortası yaptırmak yıllık 180 TL tutarındadır.
 • Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) prim ücretleri ise yıllık 120 TL tutarında.
 • Konut sigortası ve DASK prim tutarları ise ortalama verilmiştir. Bu alınacak olan konutun metrekare hesabına göre değişecektir.
 • Kredi Hayat Sigortası ortalama olarak yıllık prim tutarlarını kredi oranının binde 13,82 kadardır. Kredili müşterilerde bu durum değişim gösterebilir.

Ne kadar Akbank Konut Kredisi çekebilirim hesaplama

Akbank üzerinden ne kadar konut kredisi çekebilirim diye merak ediyorsanız bunun için oldukça şahane bir örneğimiz var. Akbank alabileceğiniz konut kredisi hesaplaması işlemlerine geçmeden önce bu konu hakkında yeteri kadar bilgi vermemiz gerek. Akbank konut kredisi alabilmek için bir hesaplama peşindeyseniz öncelikle bilmeniz gerekiyor ki belgelenebilir aylık gelirinizi göstermelisiniz. Belgelenebilir aylık geliriniz ve eşinizin aylık geliri ile ne kadar kredi başvurusunda bulunabileceğinizi kolaylıkla görebilirsiniz. Bu iki seçenek zorunludur ve bu doğrultuda kredi oranı belirlenmektedir. Aşağıda bu konu hakkında bir örnek paylaşmış bulunmaktayız. Bu örnek aracılığıyla uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Konut Kredileri Veren Bankalar

Aşağıda ne kadar Akbank konut kredisi alabileceğinizi ve ödeyebileceğiniz konut kredisi aylık kredi taksitleri için örnekler verilmiştir.

Uygun Krediler ÖRNEK: Belgelenebilir aylık gelirinizin 3.000 TL olduğunu varsayarak hesaplayacağız. Eşiniz çalışmıyor ve mevcut bir krediniz yok diyelim. Bu durumda  %1,15 faiz oranlarıyla 120 ay vadeli bir Akbank konut kredisi için bankanın kabul edilebilir taksit maaş oranı da %50 olarak varsayım yapılacaktır. Bu durumda; 3.000 TL aylık gelir, 750 TL sizlerin ödemek istediği kredi taksit tutarı. 3.000/2-750=750 sizlerin aylık taksiti olacaktır. Bu rakamlarla çekebileceğiniz maksimum Akbank konut kredisi tutarı ise 97,361 TL olacaktır.

Maaşımın Kaç Katı Kadar Kredi Alabilirim?

Banka kurumlarına özel kampanyalar dışında maaş kartları ile değil yalnızca aylık gelire göre kredi hesaplaması yapılmaktadır. Dönemsel bir şekilde yatırılan maaş kartlarına özel kampanyalar mevcuttur. Bu kampanyalar ise devlet memurları ve emekli vatandaşlarımız içindir. Genelde ise kampanyalar dâhilinde maaşınızın 12 ila 15 katı kadar kredi alabilirsiniz. Bunun haricinde ilgili konu hakkındaki diğer detaylar uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları için aşağıdaki başlıklara bakınız.

Akbank Konut Kredisi Peşinat Hesaplama

Akbank konut kredisi için gerekli peşinat tutarını merak ediyorsanız lütfen bu haberi dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Konut kredisi peşinatı Akbank’ta konut değerinin en az %20’si kadardır. Yani 150 bin liralık bir konut kredisi başvurusu için ödemeniz gereken peşinat 30 bin liradır. Burada çekebileceğiniz azami konut kredisi tutarı ise 120 bin lira olacaktır. Bu sayede uygun faizlerle Akbank konut kredisi yapılandırma ve faiz oranları ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Önemli NOT: Özellikle içerisinde olduğumuz son dönemlerde konutun tamamına kredi çıkarıyoruz diyen kişi kurum ve kuruluşlara lütfen DİKKAT EDİN!

Konut kredilerinde tutar sınırlamasının bulunmasından dolayı emlak işleriyle uğraşan ve diğer kimi kişi ve kurumlar evin tamamına kredi çıkarıyoruz diyerek sizleri kandırabilmektedir. Doğal bir şekilde bu işlemlerin yapılması adına sizlerden komisyon ve birtakım ücretler talep etmektedir. Bu tür haber ve duyurulara asla itibar etmeyin ve inanmayınız! Bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz en yakın banka şubesine giderek bu ifadelerin yalan olduğunu kanıtlayabilirsiniz. Tamamen dolandırıcılık ve para tuzakları adına kurulmuş senaryolardır.

Artan Ödemeli Konut Kredisi nedir nasıl hesaplanır?

Artan ödemeli konut kredisi kredi başlangıcına girildiği gibi uygun ve düşük taksit ödemelerinde bulunmak isteyen bireysel ve kurumsal kullanıcılar için uygun bir konut kredisi seçeneğidir. Artan ödemeli konut kredisi ile daha uygun ve daha esnek bir şekilde ödemelerinizi gerçekleştirerek Akbank konut kredisi başvurusu yapabilir ve krediden yararlanmaya %1,25 faiz oranlarıyla hak kazanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi ile Ev Almak Caiz Mi? Uzmanların Görüşü ve Çözümü

Akbank Konut Kredisi Hesaplama

Aylık Geliriniz Kredi Vadesi Aylık Ödenecek Taksit Maksimum Kredi Limiti
1.400 TL 48 Ay 700 TL 24.000 TL
2.000 TL 48 Ay 1.000 TL 35.000 TL
3.000 TL 48 Ay 1.500 TL 52.000 TL

Yukarıdaki tablo içerisinde örnek gösterilerek bir bireyin Akbank konut kredisi hesaplaması verilmiştir. Bu hesaplama içerisindeki bilgiler şuan için geçerli olup bankanın uygulayacağı yeni faiz oranları ile son bulacaktır. Yeni bir düzen ve değişiklik yapılana kadar geçerlidir.

Akbank Konut Kredisi almak için gerekli belgeler

Akbank konut kredisine başvuruda bulunacak olan bireylerin yanında bulundurması ve bankaya sunması gereken belgeler aşağıda verilmiştir. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması istenmektedir. Ayrıca aşağıda dört farklı kredi başvuru seçeneği verilmiştir. Bu seçeneklerde emekli bireyler, vergi levhası olan esnaf, özel sektörde çalışan ve kamu personeli için bilgiler sunulmuştur.

Akbank konut kredisine başvuru yapacak olan özel sektör personeli; kredi başvurusu yaparken bulundurması gereken evraklar sırası ile maaş bordrosu, SGK dökümü, ikamet, işyeri imza sürgüsü, tapu fotokopisi, araç ruhsatı yahut faturası, varsa ek gelir belgesi.

Kamu personelinin konut kredisi başvurusu evrakları; Maaş bordrosu, ikamet, tapu fotokopisi, araç ruhsatı yahut faturası, ek gelir belgesi eğer varsa.

Emeklilere Akbank konut kredisi için gerekli evraklar; emekli aylığı dökümü, ikamet, tapu fotokopisi, araç ruhsatı yahut fatura, ek gelir belgesi varsa.

Vergi levhası olan esnafa Akbank konut kredisi başvuru evrakları; vergi levhası, imza sirküleri, oda kayıt belgesi, bilanço ve gelir tablosu, ticaret sicil gazetesi, tapunun bir fotokopisi, aracın ruhsatı yahut faturası.

 • Akbank konut kredisi kullanacak olan bireylerin yukarıdaki belgeleri getirmeleri zorunludur.

Uygun faizlerle Akbank Konut Kredisi başvurusu ve kredi hesaplama işlemleriniz için yukarıdaki bilgileri kaynak olarak kullanabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, Findeks Kredi Notum Kaç Olmalı? Hangi Puana Kredi Verilir? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Findeks Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir? isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.


Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.