1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Temassız Ödeme Özelliği Nedir? Nasıl Yapılır?

1

Temassız Ödeme Özelliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Markette veya herhangi bir yerde kasalarda uzun sıralar görmek sizinde canınızı sıkıyor olabilir. Ancak kredi kartınızın özelliği olan temassız ödeme özelliği sayesinde uzun sıralarda beklemek zorunda kalmayacaksınız. Yapmış olduğunuz günlük alışverişlerinizde zaman kaybetmek istemiyorsanız bu özellik sayesinde hayatınıza daha kolay devam edebilirsiniz. Aynı zamanda hem kolay, hem de hızlı bir şekilde işlem yapabilmeniz adına geliştirilmiş yeni özellik olarak hayatımıza girmiş bulunmakta. Sizde temassız ödeme özelliğinden yararlanmak isterseniz bankanızdan yardım isteyebilirsiniz.

Bu özelliği sadece temassız okuyucu bulunan mağazalarda kullanabilir, kartınızı okuyucuya yakınlaştırarak birkaç saniye içinde işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz.

Temassız Ödeme Özelliği Nedir?


Kısaca anlatacak olursak temassız ödeme özelliği, pos makinaları veya daha farklı ödeme araçlarında herhangi bir temasa gerek kalmadan ödemenizi kısa süre içinde makineye yakınlaştırarak yapmanıza yaran bir teknoloji ödeme çeşididir. Çalışma mantığı ise, çipin anteni ile, pos cihanızın üzerindeki okuyucunun frekans dalgaları ile bir araya gelmesi sonucunda ödeme gerçekleşmiş olur. Temassız ödeme sistemine dair logo gördüğünüz yerde, işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Temassız ödeme limitine gelecek olursak, bazı bankaların ödeme limitinde 35 TL iken, bazılarında bu miktar 50 TL’ye çıkmaktadır. Miktarı az ödemeler yaptığınızda, cebinizde bozuk paranız yok ise hızlı bir şekilde ödemenizi yapmanız sağlar ve şifre gibi bir şeyle uğraşmazsınız.

Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın üzerinde yer alan dalga şeklinde bir temassız ödeme işareti bulunuyorsa, alışverişlerinizde vakit harcamadan hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişinizi tamamladığınızda ve kasaya gittiğinizde kartınızı pos cihazına biraz yakınlaştırdığınız takdirde işleminizi başarıyla gerçekleştirerek ödemenizi tamamlayabileceksiniz.

Kredi kartı başvurusu yaparken toplam kaç adet temassız kartla kaç işlem oluşturacağınız bankanız tarafından belirlenir.Bankanızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. İsterseniz cep telefonunuz üzerinden de temassız kartınızı açarak kart  gerekmeden ödemenizi telefon üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Birçok uluslarası ödeme sistemleri temassız ödeme hizmetleri için ek olarak güvenlik hizmeti devreye soktuğundan, ödemeleriniz konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum  1. Seher Aktürk on

    Temassız Ödeme Özelliği şifre girmeden direk kartı okutup alışverişi tamamlama özelliğidir.Ama bu özelliğinden sıkıntılı durumları vardır kartınızın cebimizde yada bankanızda olduğunu fark eden korsanlar kartınızdan yüksek tutarları çekebilir ve sizi zarara uğratabilir ayrıca bu özelliğe sınır getirmeniz ve bu uygulamayı kullanırken sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız telefon bankacılığından bankayı arayarak kartın bu özelliğini kaldırabilirsiniz.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.