Bankalar kişilerin acil ihtiyaçları için kredi imkanı sunmaktadır. Bu ihtiyaçlar için kişiler bankalara kredi başvurusunda bulunur ve o ihtiyacını karşılamak için nakit talebinde bulunur. Günümüzde teknolojiye olan düşkünlükten dolayı teknoloji harcamalarımız çok fazla olmaktadır. Teknoloji denilince özellikle genel olarak tercih edilen cep telefonları aklımıza gelir. Cep telefonu alışverişi her yeni çıkan modelle tekrarlanma isteği doğurmaktadır. Bu yüzden en çok kullanılan cep telefonu alışverişi diğerlerine göre çok daha fazla olmaktadır. Cep telefonu meblağ olarak günümüzde ortalama aylık kazancınızı üstünde olabilmektedir. Bu yüzden telefon alırken taksitle almayı tercih ederiz. Cep telefonu taksitle almak isteyen kişiler bankalara bu ihtiyaçları için telefon kredisi başvurusunda bulunabilirler. Fakat şimdilerde cep telefonu alışverişlerinizde için krediyi teknoloji marketleri sizin için çıkarıyor. Şimdi cep telefonu alırken kredi için izlenimleri gereken yolları sizler için inceleyeceğiz.

Telefon Kredisi Nasıl Alınır

Teknoloji marketlerinden daha çok telefon almak için alışveriş yaparız. Cep telefonu alışverişi sürekli yenilenen modeller sebebi ile çok sık yapılmaya başlanmıştır. Cep telefonu fiyatları da aylık kazançlarımızın üstüne çıktığı için telefon alışverişlerini taksitli yapmayı tercih ediyoruz. Taksitle telefon almak için bir seçeneğimiz kredi kartına taksit yaptırmak. Kredi kartı kullanmayanlar yada kredi kartının limitini telefonla işgal etmek istemeyenler için bir yöntem daha mevcut. Bu yöntem telefon kredisi kullanmaktır. Bu krediyi bankalar cep telefonu alışverişini taksitli yapmak isteyenler için sunuyor. Bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin bankalara gitmelerine gerek kalmıyor. Teknoloji marketleri bankalarla bu kredi için anlaşma yapıyor. Kişiler teknoloji marketlere gelerek almak istedikleri telefonu seçiyorlar ve bu telefonun tutarı kadar kredi başvurusunu teknoloji marketlerdeki yetkili sizin için yapıyor. Bu şekilde banka şubesine gitmeden anlaşmalı bankadan teknoloji market aracılığı ile telefon kredisi kullanmış oluyorsunuz. Bu kredide de diğer kredilerde olduğu gibi bankalar kredi notunu baz alıyorlar. Bu kullandırılan telefon kredisi diğer kredilere göre daha düşük meblağlı olduğu için kullanımı daha kolay olmaktadır. Kredi notu kredi çekmek için uygun olan kişilerin bu başvurusu hemen onaylanabilir. Böylelikle telefon alışverişinizin geri ödemesini taksitler halinde vadelendirmeniz mümkün olur.
Her teknoloji marketin anlaşmalı olduğu banka farklı olmaktadır. Her teknoloji market bir banka ile anlaşma yapar. Bu yüzden müşterisi olduğunuz bir banka var ise o bankanın anlaşmalı olduğu teknoloji marketten alışveriş yapmanız sizin için daha kolay olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Mikro Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Kim Başvurabilir? (TÜM DETAYLAR)

Telefon Kredisi Veren Bankalar


Cep telefonu alışverişi sıklıkla yaptığımız bir harcamadır. Cep telefonu günümüzde ihtiyaç olmaktan çıkmış daha çok lüks için kullanılır hale gelmiştir. Sürekli yenilenen ürün skalası ile müşterilerine hizmet sunan telefon firmaları her yeni model için satış hedeflerler. Bu yüzden de her yeni çıkan model bir öncekini deklare eder. Tüketici de bu durumda yeni model çıktığında telefonunu değiştirmeyi tercih ediyor. Bu duruma gelen cep telefonu alışverişi için tüketiciler taksitli ödemeyi tercih ediyorlar. Cep telefonu alırken taksit kullanma yöntemlerinden biri kredi kartı ile taksitli ödeme yapmaktır. Kredi kartı kullanmayanlar yada kredi kartı limitini kapatmak istemeyenler fakat taksitli cep telefonu almak isteyenler için teknoloji marketleri ve bankalar anlaşma yaparak telefon kredisi hizmeti sunarlar. Bu kredi ile kişiler ellerine para geçmeyecek şekilde telefon ödemesini kredi ile yapmış olurlar. Ödemelerini de bankalara taksit ile yapmış olurlar. Şimdi anlaşmalı banka ve teknoloji marketleri inceleyelim.
• Teknosa: İngbank
• Meida Markt : Denizbank
• Bimeks : İş Bankası
• Vatan Bilgisayar : Fibabank