TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme Hangi Kredi Kartları İçin Geçerlidir?

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)’in; TEB Bonus Card,  TEB She Card, TEBTETEB Kredi Kartı, TEB Platinum Card, TEB Bonus Sanal Card, TEB Özel Word Elite Card, TEB Yıldız Priority Card ve TEB Sade Card olmak üzere sekiz adet kredi kartı bulunmaktadır. Bu kredi kartlarının hepsinde kendi kullanım özelliğine göre limit artırma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu sayede TEB kredi kartlarının kendilerine uygun koşullarda seçimini yapan kullanıcılar, dilediklerinde limit arttırma talebinde bulunabilmektedir.

TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme İşlemi Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?


TEB kredi kartınız mevcut limitindeyken ihtiyaçlarınızı karşılamakta sıkıntı çekiyorsanız, kredi kartınızın limitini yükseltebilirsiniz. TEB kredi kartınızın limitini yükselterek, kredi kartınızdan taksitli alışverişler yapabildiğiniz gibi, nakit avans çekebilirsiniz. Bu sayede size yeterli gelmeyen bütçenizin dışında kredi kartı paranızı harcayarak bunu taksitlere böldürmeniz de oldukça avantajlı bir seçenek olacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken durum mevcut kredi kartı bakiyenizin yeterli gelmemesi durumunda TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme talebinde bulunmaktır.

TEB Kredi Kartında Düzenli Limit Artışı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir TEB kredi kartına sahipseniz ve düzenli bir geliriniz varsa, alışverişlerde size kolaylık olması açısından TEB kredi kartı limit artışı işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede siz talep etmeden kredi kartınızın limiti otomatik olarak yükselmiş olur. Her zaman kolay ve kullanışlı bir yöntem olan limit artışı yöntemi ile acil ihtiyaçlarınız için destek bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma

Düzenli Limit Artış işlemi için kredi kartınızı aldıktan sonra yapmanız gereken tek şey; LIMIT yazarak 4616 numarasına göndermektir. Böylece sizin bir kere otomatik olarak limit artışı talimatı vermeniz yeterli olacaktır. Siz kartınızı kullandığınız süre boyunca kredi kartınız otomatikman kendini yenileyecektir. Her güncelleme sonrası eğer sizin ödeme şartlarınız da uygun görülürse düzenli şekilde limit arttırım işlemi yaşanacaktır. Gönderilen bu kısa mesaj her operatör için 0.65 kuruş olarak ücretlendirilmektedir. Bir kereliğe mahsustur ve sürekli olarak mesaj göndermeniz istenmemektedir. Her yeni yılın ocak ayında sistem kendini güncelleyerek mesaj ücretlendirmelerinde de güncelleme yapmaktadır.

Mesaj göndermek için kullandığınız cep telefonunun TEB Bankası’na kayıtlı olan numaranız olması gerekmektedir. Bu sayede kişisel bilgileriniz doğrultusunda talebiniz incelenecek ve uygun görülmesi halinde düzenli limit artışı işlemi başlatılacaktır.

TEB Kredi kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?


TEB Kredi kartı limit yükseltme işlemlerinin birçok seçeneği bulunmaktadır. ister bir kerelik isterseniz de düzenli olarak artan grafik şeklinde kredi kartı limitini yükseltebilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan yöntemlerden birini kullanmanız yeterli olacaktır:

  • 0850 200 0 666 telefon numarası TEB Müşteri Hizmetleri‘ne aittir. Bu telefon numarasını kullanarak, müşteri hizmetlerine kredi kartınızın limitini artırmaya yönelik başvuruda bulunabilirsiniz.
  • SMS yöntemi bir defaya mahsus değil düzenli olarak otomatik limit arttırma işlemine yöneliktir. Bu nedenle LIMIT yazarak 4616 ya gönderdiğiniz SMS ile hem 0.65 TL sms ücreti ödeyeceğinizi hem de TEB kredi kartını kullandığınız süre zarfı boyunca düzenli periyotlarla otomatik olarak kredi kartı limit yükseltme talebinizin geçerli olacağını bilmeniz gerekmektedir.
  • Size en yakın TEB şubesine giderek, TEB Kredi kartı limit yükseltme işlemleri için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işlem ücretsiz ve bir kereliğe mahsustur.
  • Günümüzde oldukça popüler olan internet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemlerini kullanarak TEB Kredi kartı limit yükseltme talebi verebilirsiniz. Vereceğiniz bu talep doğrultusunda sizden hiçbir şekilde ücret istenmemektedir. Ayrıca bu işlem de bir kerelik kredi kartı limiti arttırmaya yönelik düzenlenmiştir.
İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Taksit Sayılarında Düzenleme Yapıldı

TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme Zorunlu Mudur?

Gerek talep doğrultusunda gerekse öncesinden bir kere verilmiş olan TEB kredi kartı limit artışı talimatları doğrultusunda gerekli koşulları sağlamanız halinde kredi kartınızın limitinde yükselme olacaktır. Bu yükselme sonucu meydana gelen limiti kabul etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Her yeni düzenli ödeme raporu ve güncellemeleri ile birlikte banka kredi risk raporunuzu değerlendirir. Eğer ödeme problemi çekmiyorsanız ve öncesinden TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme talimatı verdiyseniz sizlere 15 gün öncesine kadar banka tarafından ulaşım sağlanarak bilgilendirme yapılır. Limit yükseltme ihtiyacınızı hala kabul etmeniz durumunda, bankaya bu işlem için telefonda sözlü olarak onay vermeniz gerekmektedir. İşlemin onaylanmasının ardından TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme işlemi yapılır. Onay vermemeniz durumunda otomatik olarak sistem kendini yükseltmez. Böylece hesap planlarınız da size özel olarak kalır. Sizin onayınız olmadan kredi kartı limit artışı ile alakalı hiçbir işlem yapılmamaktadır.