TEB Girişimci Kredileri Başvuru

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), farklı birçok alanda yaptığı hareket ve çıkardığı kredi paketleriyle adından söz ettirmeye, TEB Girişimci Kredileri Başvuru işlemleriyle devam ediyor. Özellikle girişimcilerin tercih noktası olarak gösterilebilen TEB, birçok avantajlı paketlerini müşterilerine sunmaya devam ediyor. TEB üzerinden tarım kredileri, franchise alanlar, teknolojik alanda kredi ve diğer birçok ihtiyacınız için kredi başvurusunda bulunabilir ve TEB girişimci kredileri ile tanışmaya başlayabilirsiniz. TEB ile tarım alanından, franchise ve daha fazlasına düşük faizli ve esnek ödemeli olarak kredi talebinde bulunabilirsiniz. TEB düşük faizli girişimci kredileri sayesinde sizler de işinizi kurma yahut büyütme yolundaki gereken adımları atabilirsiniz.

TEB Küçük İşletme Girişimci Kredileri


Ülkemiz içerisinde özellikle ekonomik anlamda yaşanan birtakım olumsuzluklar, birçok esnafın işini kurmasına engel olmakta. Ticari ve esnaf kredilerinden yararlanarak işlerini yapmak isteyenler için, TEB girişimci kredileri için yine birtakım şartlar istenilmektedir. Sizler de esnaf yahut ticari krediler kullanmak istiyorsanız ilk önce bankaların sizden istediği şartları sağlıyor musunuz? Diye bir göz gezdirin. Ardından ise başvuru için gerekli olan işlemleri başlatabilirsiniz. Bu esnaf kredilerinden faydalanabilmeniz için 6 yahut 12 aylık bir ticari geçmişe de sahip olmanız ilk aşamaların başında gelir. Bu denli bir esnaflığa sahipseniz sizler de bankalar sayesinde gerekli kredi için müracaatta bulunabilirsiniz. Ancak bu koşulları yerine getirmiyorsanız işe başlamadan bu krediden yararlanamayacağınızı belirtmeliyim.

TEB bankası imalat, hizmet ve ticaret şeklindeki üç farklı grup altında kredi imkanı sunmakta. Ticari hayata yeni girişecek olanlara dahi kefilsiz kredi 50 bin TL kredi verilmektedir. Ancak bu oran bana yetmez bana daha yüksek miktarlarda kredi lazım diyorsanız, bunun için ipotek karşılığında 100 bin TL kredi alabileceğinizi bildirelim. Taksitli ticari kredi ve Kredi Garanti Fonu (KGF) teminat mektuplu kredi temin edebilirsiniz. Ayrıca 36 aydan 60 aya kadar uzanan vade ve geri ödemesini isterseniz 1 yıl geri ödemesiz kredi olarak kullanabilirsiniz. Mal / ürün yahut ham madde alımları için gerek duyacağınız teminat mektubu kadarına TEB girişimci kredileri ve TEB işletme destekleri de uygulanmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  PTTden Maaş Alan Emekliye Kredi Veren Bankalar

TEB Teknoloji Yatırım Kredi Desteği

Ülkemiz sınırları içerisinde aktif bir şekilde faaliyet yürüten KOSGEB kurumu, verdiği faizsiz krediler, KOSGEB hibe desteği, KOSGEB faizsiz kredi desteği ve nicesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şimdi ise teknolojik alanda yatırım yapacak girişimcilere farklı olanaklar sunma telaşında. Diğer bankalara da yaptığı girişimler ile ilham kaynağı olan KOSGEB, TEB bankasıyla anlaşarak oldukça geniş bir projeyi yürütmekte. Yazılım, programlama, güvenlik ve online projelere birçok alanda faaliyet gösterecek olanlara TEB 150.000 TL krediden 350 Bin TL kredi imkanı sunmakta. Burada yine talebe göre 1 yıl geri ödemesiz kredi verilebilmektedir. Ayrıca daha yüksek hedefe ulaşmak isteyenler de KGF üzerinden alacakları teminat mektubu sayesinde 500 Bin TL kredi desteğini alabilirler.

Tarım Girişimci Kredileri

Özellikle kırsal alanlar üzerinde yapılacak olan faaliyetlerde çiftçilerimizi aklında tutan TEB, tarımsal kredileri sayesinde ekonominin canlanması için çaba yürütmekte. Çiftçi vatandaşın yalnız hasat zamanında paraya kavuşabileceğinin farkında olan banka, çiftçi vatandaşlarımıza 1 yıl geri ödemesiz kredi desteğini sunuyor. İşin tür ve durumuna bağlı olarak teminatsız ve kefilsiz kredi desteği verilmekte. Bu desteği sürdüren TEB, 50 Bin TL krediden 100 Bin TL kadar kredi vermekte. Ayrıca teminat karşılığında kredi desteğini daha esnek bir şekilde alabilirsiniz. 36 ay vadeler ile verilen kredilerden yararlanabilmeniz için öncelikle Çiftçi Kayıt Sistemi üzerindeki yerinizi almanız gereklidir. Ayrıca KOSGEB veri tabanı kayıt işlemlerini de yerine getirmeniz gerekmektedir ki TEB girişimci kredileri avantajlarını elde edebilesiniz.

TEB kadın girişimci destekleri


KOSGEB kadınlara yönelik hazırladığı kredi paketleri sayesinde, kadınların iş hayatına atılmalarına gaye göstermektedir. İş hayatında kadınların da yerini alabilmeleri için, açacakları iş yerleri yahut büyütecekleri mevcut işyeri için kredi desteği sunmakta. Yürütülen bu projeler sayesinde TEB gibi birçok banka, bu durumu feyz alarak kendilerine has kredi destekleri sunmaya başladı. Kadınların iş hayatına atılmalarını teşvik edici kredi destekleri ülkemizde ilerleyen dönemlerde daha yaygın olacaktır. Iş hayatında kadınlara da büyük bir yer açılması taraftarı olan Birleşmiş Milletler ve AB, TC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın öncülüğüyle 75.000 TL kredi desteği aktif olarak verilmektedir. 36 ay vadeli olarak verilen düşük faizli kredi desteği oldukça talep gördü. Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesine bu sebeple TEB bankasını da ilave edebilir ve TEB girişimci kredileri hakkındaki son detayı da görebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Teşvik Kredileri Şartları

UygunKrediler.ORG ekibince daha önceden hazırlanmış olan, Ziraat bankası konut kredisi başvurusu adlı makalemizi incelemek ve kredi başvurusunda gerekli şartlar için lütfen tıklayınız. Ayrıca kredi başvurularında kefil ve gelir belgesi göstermeden, Cep Telefonu ile ihtiyaç Kredisi Başvurusu için hemen şimdi tıklayınız.