Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Başvurusu

Özellikle maddi sıkıntısı olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak adına kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) kredi başvurusu ile merak ettiklerinizi bu haber içerisinde bulabilirsiniz. Eğitim, sağlık, gıda ve diğer önemli ihtiyaçlar için maddi yardım yapmaya devam eden SYDV, ayrıca kendisine ayrılan bütçe ile her yıl farklı destekler sunmaya devam ediyor. Vakıf kaymakamlıklara bağlı olduğu için denetimli olarak desteklerde bulunmaya devam ediyor. Bu desteklerin tamamı Kaymakamlık kredisi yahut sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kredisi olarak anılmaktadır.


SYDV: Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olduğundan yazı içeriğinde bu yönde kullanım yapılacaktır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kredisi Nasıl Alınır?

Bakanlıklar tarafından ülkedeki Vakıflara gönderilen bütçe ile farklı projelere imza atılmaktadır. İl ya da ilçenin maddiyatına göre gönderilen bütçelere başvurma oranına göre farklı programlara da imzalar atılmakta. Birçok farklı projeleri hazırlayan SYDV destekleri arasında ilgili konumuz olan SYDV kredisi hakkındaki bilgilere aşağıda ulaşabilirsiniz. Maddeler halinde verilmiş olan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kredisi nasıl alınır gibi ifadelere cevapları aşağıda açık bir şekilde bulabilirsiniz. Benzer konularda arama yapmak için sitenin üst bölümünde bulunan arama kutucuğunu kullanabilirsiniz. Uygunkrediler.org ekibince siz değerli ziyaretçilerimize günlük güncel konular eklenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi 2019

SYDV desteklerinden birkaçı;

 • Kaymakamlık kredisi destekleri,
 • SYDV kredisi,
 • Kaymakamlıktan ev hanımlarına kredi destekleri,
 • Kaymakamlık işyeri açma kredisi yardımı,
 • Kaymakamlık teşvik kredisi yardımları,
 • Kaymakamlığa bağlı Sosyal yardımlaşma derneği destekleri,
 • Devletin kadınlara verdiği teşvik kredisi,
 • Sosyal Yardımlaşma destek yardımları.

Yukarıdaki destek programları her yıl ve kimi zaman ise duruma göre verilmektedir. Tabi verilen bu desteklerde bir mecburiyet durumu söz konusu değildir. Buna benzer olarak kimi kaymakamlıklar tarafından işyeri açmak isteyen girişimci ve adaylarına 15 bin lira kadar faizsiz kredi desteği sunabilmektedirler. Bu kredilerin başvuru adresleri ve detayları Kaymakamlık kredisi isimli konumuzda açık bir şekilde belirtilmiştir.

SYDV Yardımları Nelerdir? Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


SYDV tarafından verilen ve halen bile verilmeye devam eden yardım destekleri mevcuttur. Bunların güncel olanlarını aşağıda siz değerli ziyaretçilerimiz için açıklamış bulunmaktayız.

 • Genel yardım destekleri,
 • Sağlık yardımı destekleri,
 • Eğitim ve Öğretim yardımları,
 • Diğer genel yardımlar ve destekler.

ÖRNEK: 2016 yılında bu desteklerden yararlanan genç bir girişimci Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kredisi ile tavuk çiftliği kurarak işini oldukça büyüttü. Buna benzer yine 15 lira kredi ile işini büyütmeye devam edenler var.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kredi başvurusu hakkındaki bilgileri ilgili başlık altında açıklıyoruz. Ayrıca belirtilen linklere de tıklayarak ilgili konuları görebilirsiniz.

kredi başvurusu SYDV

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Kredi Basvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardımı Almak İçin Gerekli Belgeler

SYDV kredi başvurusu yapıp yardım desteklerinden yararlanmak isteyenlerin zorunlu olarak bulundurması gereken belgeleri aşağıda sizlere maddeler halinde vermiş bulunmaktayız. İstenilen belgeleri tamamlayarak kredi başvurusu için gerekli aşamaları tamamlayabilirsiniz.

 • Yardım talep dilekçesi (SYDV de doldurulacaktır.)
 • Vakfın yer aldığı bölgede ikamet ettiğinizi kanıtlayan belge
 • C. kimlik numarasının net göründüğü bir kimlik fotokopisi,
 • Otobüs bileti yardımı almak isteyen vatandaşlarımız için geliş geliş biletleri ya da bununla ilgili olan diğer evrakların da getirilmesi
 • Sağlık yardımı için başvuru yapmak isteyenlerin rahatsızlığı belirten raporları,
 • Eğitim yardımı alacak olan vatandaşların öğrenim belgesi,
 • Güncel gelir testi belgesi
 • Tıbbi cihaz alımı yapacak olanların sağlık kurulu yahut epikriz raporu getirmesi,
 • Ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklu mahkumların Açık Öğretim Fakültesi, Lisesi yahut orta okulu kayıtlarını yaptırmak için kurum tarafından resmi evrakla başvuru yapılmalıdır.
İlginizi Çekebilir:  Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları

Sosyal Yardımlaşma Vakfı İşyeri Açma Yardımı Desteği

Her vakfın yapacağı zorunlu bir durum olmamakla beraber kimi vakıflar 15 bin liraya kadar işyeri açma kredisi verebiliyor. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı kredi başvurusu için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır. Ancak yine de belirtmemiz gerekiyor ki her vakıf bu projeleri desteklememekte. Bunun için ikamet ettiğiniz yerdeki vakfa giderek bu durumu iletebilirsiniz. Kendilerine ait böyle bir projesi var ise sizlere yardımcı olacaktır. Ancak bunun bir yalan olduğu gibi bir durumla karşılaşmanız halinde bir şeyden haberi olmadan yaşadıklarını düşünebilirsiniz. Veya paraları yiyordur J

 • 18 yaşından büyük olma şartı ilk başta yer alıyor
 • Proje hazırlama ve bu proje ile başvuruda bulunmak ki bu da oldukça önemlidir.
 • Daha önceden bir yardımdan yararlanmış olmaması ki bu da yine önemlidir,
 • İki devlet memurunun bu desteğe kefil olması da şarttır.

Devletin verdiği Faizsiz Kredi Desteğini Kimler Alabilir?

Sosyal yardımlaşma vakfı kredisi desteklerine ilave olarak kimi devlet organları özellikle ev hanımlarına kredi desteği vermektedir. Bu destek çeşitli dallarda teşvik destekleridir. Örnek olarak 5 ev hanımının bir araya gelip alacakları mikro kredi bu desteklerden biridir. Ayrıca mikro kredi ile ilgili merak ettiklerinizi site içerisinde arama yaparak bulabilirsiniz. Daha önceden bu konuları da kaleme almıştık.

Bununla beraber KOSGEB Kadın girişimci destekleri oldukça popüler projedir. IPARD 2 projesi kapsamında ülke genelinde her yerde faaliyet yürütülecek ve ülke ekonomisi can görüp istihdam sağlanacak. Devlet tarafından başlatılan proje ile KOSGEB destekleri yaygın bir şekilde dağıtılmaya devam ediyor. Yine bu konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için KOSGEB destekleri yazan linke tıklayabilirsiniz.

SYDV Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Sosyal yardımlaşma vakfına yapılacak olan başvuru sadece dilekçe ve proje hazırlamak olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Türk Bankaları

Başvuru dilekçesini doldurun ve hazırladığınız proje ile başvuru için vakıf müdürlüğüne müracaatta şahsen bulunulmalıdır.

Genel müdürlük tarafından uygun görülmesi ve kabul edilmesi halinde 15 bin lira kadar kredi yardımı yapılır.

Krediyi alan girişimci bu krediden 12 ay boyunca geri ödeme yapmadan yararlanacaktır.

Kredi geri ödemesi maksimum 4 yıldır ve eşit taksitlerle ödenir.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, İşyeri Açan Bayanlara Devlet Destekli Faizsiz Kredi adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Acil İhtiyaç Kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.


Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.