SMS İle Kredi Kartı Başvurusu
SMS ile kredi kartı talebi için bankaların belirlediği bilgiler, ilgili bankanın alan koduna kısa mesaj olarak gönderilmelidir. Mobil bankacılığın getirisi olan SMS yöntemiyle kredi kartı başvurusu, zaman sıkıntısı yaşayan insanların banka işlerinden geri kalmalarını önlenmek ve her türlü imkândan kolaylıkla yararlanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenmiş bir bankacılık uygulamasıdır.

Kredi Kartı Başvuru Kanalları


Kredi kartı başvuru yöntemleri sayesinde, kişilerin banka şubelerine gitme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. Kredi kartı başvurusu, insanlar tarafından çok uzun bir süreç olarak algılanmaktadır. Bunun sebebi, önceki zamanlarda yoksun olunan mobil hizmetler ve internet bankacılığıdır.  Bugün bankaların birçok hizmeti, mobil bankacılığa devredilmiştir. Bankaların kredi kartı başvuru işlemleri için, insanlara sunduğu çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Mobil Uygulama: Kredi kartı başvurusunun gerçekleştirileceği bankanın mobil uygulaması telefona indirilmelidir. Daha sonra uygulamaya giriş yapabilmek için şifre alınmalı ve sisteme müşteri girişi yapılmalıdır. Daha sonra uygulamanın kredi kartları bölümünden, kart başvurusu seçeneğine tıklanmalıdır. Kredi kartı başvuru işlemi, talep edilen kişisel bilgiler girildikten sonra gerçekleştirilmiş olur.
  • Müşteri Hizmetleri: Kredi kartı başvurusu yapılmak istenilen bankanın müşteri hizmetleri numarası kullanılarak, kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Müşteri hizmetleri tarafından güvenlik amacıyla istenen kişisel bilgileri teyit ettirdikten sonra, kredi kartı başvuru işlemi başlatılabilir. Müşteri hizmetleri kullanılarak yapılacak kredi kartı başvurularında, tercih edilmek istenen kredi kartı kesin olarak belirlenmelidir. Kredi kartı başvurusu için gerekli bilgiler, müşteri hizmetlerine iletildikten sonra, başvuruda bulunan kişiden sözlü onay istenir. Onay verilmesinin ardından, kredi kartı başvurusu gerçekleşmiş olur.
  • İnternet Şubesi: Bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamının gerçekleştirilebildiği internet şubeleri, kişilerin banka şubelerine gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmıştır. Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler, ilgili bankanın internet şubesini kullanarak, işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi kartı başvurusunun ardından, ; kredi kartı başvuru sorgulama, limit sorgulama ve limit yönetimi gibi işlemler de gerçekleştirilebilmektedir. Bunun dışında hesap detayları, para havalesi gibi bankacılık işlemleri de herhangi bir ATM’ye gereksinim duyulmadan, internet şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.
  • SMS İle Kredi Kartı Başvurusu: Kredi kartı başvuru işlemlerinin içerisinde en fazla tercih edilen, en hızlı başvuru yöntemidir. İlgili bankanın isteği üzerine gerekli kişisel bilgiler ve kredi kartı tipi SMS’de belirtilerek, bankanın SMS numarasına gönderilir. Daha sonrasında kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.
İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu

SMS İle Kredi Kartı Başvurusunun Getirileri

SMS ile kredi kartı başvurusunun kolaylığı, insanların kredi kartı başvuru işlemlerinde SMS yöntemini tercih etmesini sağlamaktadır. İlgili bankanın alan koduyla, gereken bilgilerin yazılması ve istenilen kart türünün belirtilmesiyle, kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur. Eğer banka tarafından gerekli görülürse, sonrasında nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgesi banka şubesine teslim edilmelidir. Böylelikle kredi kartı başvurusu, SMS uygulamasıyla kolayca gerçekleştirilmiş olur.  Kredi kartı başvurusu için özel bir adım izlenmeden ve banka şubelerine gitme zorunluluğu olmadan, SMS ile kolayca kredi kartı başvuru işleminin sağlanabilmesi, yoğun günlük yaşamın hızına yetişmeye çalışan insanların, bankacılık işlemlerini kolayca gerçekleştirmesi sağlamaktadır. Böylelikle, insanlar zaman sıkıntısı yaşamaktan geri dururlar.

SMS İle Kredi Kartı Başvurusunda İstenilen Bilgiler

SMS ile kredi kartı talebinde gereken bilgiler, bankalar tarafından belirlenmektedir. Her bankanın kendi sisteminde düzenlenmiş bir bilgi listesi bulunmaktadır. Genel olarak TC kimlik numarası, gelir bilgisi ve tercih edilecek kredi kartı çeşidinin mesajda belirtilmesi istenmektedir. Bu bilgilerin yazımı esnasında, her bilgi arasında bir adet boşluk bırakılmalıdır. Daha sonra, banka tarafından belirtilen SMS numarasına kısa mesaj olarak gönderilir. Bu işlemin ardından, SMS ile kredi kartı başvurusu tamamlanmış olur. Başvurunun onaylanması durumunda, banka tarafından kişiler bilgilendirilmektedir.

Akbank SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Akbank kredi kartı talebi oluşturmak için, Akbank tarafından belirlenmiş bir kısa mesaj stili bulunmaktadır. Akbank’ın kredi kartlarına verdiği isim ‘’AXESS Kredi Kartı’’dır. Akbank kredi kartı başvurusunu SMS üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yapmak için; ‘’AXESS’’ yazılıp, 5990’a kısa mesaj gönderilmelidir. Bu işlemin ardından, kredi kartı başvurusu bankaya iletilmiş olur.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Kartı Başvurusu


SMS ile Ziraat Bank kredi kartı talebi oluşturmanın iki ayrı yöntemi bulunmaktadır. Ziraat Bankası, kredi kartlarını aidatsız ve aidatlı olmak üzere 2 sınıfa ayırmıştır. Aidatsız kredi kartına üniversite öğrencileri, normal kredi kartı ise tüm vatandaşlar başvuruda bulunabilir. SMS ile Ziraat Bankası kredi kartına başvurmanın yöntemleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ziraat Bankası SMS İle Aidatsız Kredi Kartı Başvurusu: Aidatsız kredi başvurusu yapmak isteyen öğrenciler, gereken bilgileri kısa mesajda belirterek, kredi kartı başvurusunu gerçekleştirmiş olurlar. Aidatsız kredi almak için, bankaya aylık ödeme taahhüdü verildikten sonra SMS ile kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusunu SMS ile gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin; cep telefonu mesaj bölümüne girerek, ‘’AIDATIADE’’ yazıp 4757’ye kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir.
  • Ziraat Bankası SMS İle Normal Kredi Kartı Başvurusu: Ziraat Bankası SMS ile normal kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler, Ziraat Bankası tarafından belirtilen numaraya gerekli kısa mesajı gönderebilirler. Birkaç dakika bile sürmeyecek olan, kredi kartı SMS başvuru işlemi şu şekilde gerçekleştirilmelidir: Cep telefonlarının SMS bölümüne girerek, ‘’COMBO’’ yazılır ve bir boşluk bırakılarak, TC kimlik numarası eklenir. Girilen bilgiler, 4747’ye kısa mesaj olarak gönderilir. Böylece kredi kartı başvuru işlemi gerçekleşmiş olur.
İlginizi Çekebilir:  Anadolu Bank Kredi Başvurusu

Denizbank SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile Denizbank kredi kartı talebi oluşturmak isteyen kişiler, Denizbank tarafından belirlenmiş yöntemi kullanmalıdır. SMS ile Denizbank kredi kartı olan Bonus Kart başvurusu yapmak isteyen kişiler telefonlarının mesaj bölümüne girerek, ‘’KKART’’ yazıp bir boşluk bırakmalı ve TC kimlik numarasını eklemelidir. Yazılan bilgiler, 3280’e kısa mesaj göndermelidir.

İş Bankası SMS İle Kredi Kartı Başvurusu SMS ile

İş Bankası kredi kartı talebi, İş Bankası tarafından belirtilmiş SMS numarasına, gerekli bilgilerin gönderilmesiyle gerçekleşmektedir. İş Bankası kredi kartı başvurusunu SMS yöntemiyle hızlıca yapmak isteyen kişiler, cep telefonunun mesaj bölümüne girerek ‘’MAXIMUM’’ yazmalı ve bir boşluk bırakılmalı, ardından TC kimlik numarası eklenmelidir. Yazılan bilgiler, 4402’ye kısa mesaj olarak gönderilmelidir. Böylece kredi kartı başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olur.

QNB Finansbank SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile QNB Finansbank kredi kartı talebi, Finansbank’ın belirlediği mesaj yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Finansbank tarafından kişilerin hizmetine sunulan kredi kartlarına verilen isim ‘’Cardfinans’’tır. Finansbank’ın kredi kartı olan, Cardfinans başvurusunu SMS üzerinden yapmak isteyen kişiler, telefonlarının kısa mesaj bölümüne girerek, TC kimlik numarasını yazmalı ve 3452’ye göndermelidir. Bu işlem sonucunda, kredi kartı başvurusu bankaya iletilmiş olur.

Yapı Kredi SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

SMS ile ‘’Yapı Kredi’’ kredi kartı talebi, Yapı Kredi tarafından belirlenen kısa mesaj yöntemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yapı Kredi’nin kredi kartlarına verdiği isim ‘’World Kart’’tır. Yapı Kredi’den, kredi kartı talebinde bulunmak isteyen kişiler, cep telefonlarının SMS bölümüne girerek başvuru işlemini gerçekleştirebilirler. ‘’WORLD’’ yazıp bir boşluk bırakılarak, TC kimlik numarası eklenmeli ve 4421’e kısa mesaj gönderilmelidir. Bu işlemin ardından, kredi kartı başvurusu Yapı Kredi’ye iletilmiş olur.

İlginizi Çekebilir:  TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme

Yapı Kredi’den SMS ile öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin de telefonlarının kısa mesaj bölümüne girerek işlem yapmaktadır. ‘’PLAY’’ yazıp, bir boşluk bırakarak TC kimlik numarası eklenir ve 4407’ye kısa mesaj olarak gönderilir. Bu işlemin ardından, öğrenci kredi kartı başvurusu işleme alınmış olur.