Bankalar insanların finansla işlemlerinde birçok rol oynamaktadır. Bankaların faaliyetleri saymakla bitmez denebilir. Kişiler maaşlarını almayı, para transferlerini, ödemelerini ve daha birçok işlemini bankalar aracılığı ile gerçekleştirmektedir.

Bankaların sunduğu bir hizmet de kredidir. Krediye bankaların kullanıcılarına sunduğu nakit destek hizmeti denebilir. Müşteriler kredi sayesinde ihtiyaç duydukları parayı kolay bir şekilde temin edebilmektedir. İhtiyaç duydukları parayı bankadan temin ederek, belirli periyodlarda geri ödemektedirler.


Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

Sıfır Faiz Nedir?

Faiz, bankadan alınan kredinin geri ödemesinde fazladan verilen miktar olarak adlandırılabilir. Bankalar bu sayede hem müşterisinin ihtiyaç duyduğu nakit miktarını karşılamakta hem de faaliyetlerini sürdürebilmek ihtiyaç duyduğu parayı sağlayabilmektedir.

Bir kredide faizinin ne kadar olacağı ise faiz oranına bağlıdır. Örneğin; X bankasından 10000 liralık bir krediyi, %1,75 faiz oranı ile 12 vadeli olarak çektiğinde 11416,98 lira olarak geri öder. Bu durumda da ödemiş olduğu faiz miktarı 1416,98 lira olmaktadır. Faiz oranı ne kadar düşük olursa ödenen faiz de o kadar azalacaktır.

Sıfır faizli kredi faiz oranı olmayan krediler için geçerli olmaktadır. Yani bankadan aldığınız krediyi geri öderken aldığınız miktar kadarını ödersiniz. Bu sebeple kişiler de sıfır faizli kredi bulabilmek için büyük bir arayış içerisine girmiştir.

Hangi Bankalar Sıfır Faizli Kredi Vermektedir?


Sektöre göre verilen kredi imkanları genellikle esnaflara, emeklilere ve çiftçilere sağlanmaktadır. Tabi bunların yanı sıra zaman zaman bankalar farklı kampanyalar oluşturarak, ihtiyaç duyan herkese sıfır faizli kredi imkanı sağlamaktadır.

Zaman zaman sıfır faizli kredi kampanyaları oluşturan bankalar arasında ise, Ziraat Bankası, İŞ Bankası, Türkiye Ekonomi Bankası, ENPARA, Denizbank, Odeabank, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Vakıflar Bank ve Halk bankası bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Bu bankalar içerisinde aktif olarak sıfır faizli kredi kampanyaları da bulunmaktadır.

TEB Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi

Sıfır faizli kredi kampanyaları ile zaman zaman karşımıza çıkan TEB, KOBİ’ler için oluşturduğu ‘TEB Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi’ ile yine karşımıza çıkmaktadır. Bu kredi sayesinde teknolojik ihtiyaçlarını gideren KOBİ’ler, 12 aya varan vade imkanlarından yararlanmaktadır.

Teknoloji ihtiyaçlarını Arena Bilgisayar bayilerinden gideren KOBİ’ler, hiç faiz ödememektedir. Bu kredi imkanından yararlanabilmek ve detaylı bilgi alabilmek için TEB şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

 Denizbank Sıfır Faizli Kredi

Denizbank müşterileri için Otomatik Ödeme Talimatınıza Sıfır Faizli Kredi kampanyası oluşturmuştur. Bu kampanya kapsamında müşteriler 1000 liraya kadar olan nakit ihtiyacını giderebilmekte ve 12 ay vade imkanından yararlanmaktadır. Bu kampanya kapsamında kullanıcıların cebinden kredi miktarı harici bir tutar da çıkmamaktadır.

Bu kampanya kapsamından yararlanmak isteyen kişilerin Denizbank’ta Kurtaran hesap açtırması gerekmektedir. Bunun yanında istenen diğer şart ise iki adet otomatik ödeme talimatının verilmesidir. Kampanyadan yararlanabilmek için ilk kez ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir ve 12 ay boyunca iptal etmemeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası Sıfır Faizli Kredi

Garanti Bankası, KOSGEB tarafından KOBİ’lere özel düzenlediği ‘Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı’na aracılık etmektedir. Bu kampanya kapsamında KOSGEB’e kayıtlı olan KOBİ’ler, 50000 liralık 36 ay vadeli sıfır faizli kredi imkanından yararlanmaktadır.

Kredi faiz oranı ise KOSGEB tarafından ödenmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyen KOBİ’ler, ilk 12 ay ödeme yapmıyor ve sonrasında 3 ayda 1 eşit taksitler halinde geri ödüyor. Ayrıca bu kredinin herhangi bir tahsis ücreti ve işlem ücreti de bulunmamaktadır.

Süreli olan bu kampanyanın başvuru tarihi ise 30 Aralık 2019’da son bulmaktadır. Yararlanmak isteyen KOBİ’lerin elini çabuk tutması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  En Uygun Bedelli Askerlik Kredileri