Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Yüzbinlerce kişi kredi borcunu ödeyemediği için yasal takipte olanlara kredi veren bankalar konusunda araştırma yapıyor. Sicili bozuk olana kredi 2019 yılının da en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır diyen birçok reklamın esasında sizi dolandırmaktan başka amacı yoktur. Bunun yerine karar listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar konusunu araştırmalısınız. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar 2019 yılında sayıca daha da artmıştır. Bunun temel nedeni ise kara listeye alınan kişi sayısının yüzbinleri aşması ve bu kişilerin nakit ihtiyacının da bir şekilde karşılanmak zorunda olmasıdır. Sicilim bozuk hangi banka kredi verir diye düşünüyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.


Aşağıdaki yazıyı incelemeden önce veya sonra Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu link yazının sonunda tekrar paylaşılacaktır. Mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Bireysel kredi borcunu ödeyemediği için yasal takibe düşen yüzbinlerce kişi var. 2018 yılında bu rakam 900 bin civarında iken 2019 yılında bu sayının artması bekleniyor. Aile fertleri ile birlikte düşünüldüğünde milyonlarca insan kredi kartı borcu nedeniyle mağdur duruma düşmektedir. Bunu aşmak için yasal takipte olanlara kredi veren bankalar farklı ürünler sunmaktadır. Bunların arasında en çok tercih edilenler:

 1. İpotekli ihtiyaç kredisi
 2. Nakit avans / Taksitli nakit avans

gelmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisi ev ya da araba gibi değerli eşyalarınızı rehin vererek alacağınız kredidir. Borcunuzu ödemeniz durumunda rehini kalkar. Borcunuzu ödeyemediğiniz durumda ise banka bu değerli mallara el koyarak satışını yapar ve karşılaştığı zararı ikame eder.

İlginizi Çekebilir:  Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Nakit avans ise belli bir faiz ödeyerek kredi kartınızdan para çekebildiğiniz bir üründür. Çoğu banka ödemede taksitlendirme imkanı da sunar. Genellikle 120 aya varan vadelerde ödeme planı yapılabilir. Böylece acil nakit ihtiyaçlarınız için gerekli kaynağı bulabilirsiniz.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bugün birçok banka ipotekli ihtiyaç kredisi ya da başka bir kullanımda bireysel finansman kredisi sunmaktadır. Farklı bankalar aşağıdaki malların rehin olarak alıp size kredi verebilir:

 • Konut ipotekli kredi: genellikle şahsa ait konut kabul edilse de bazı bankalar üçüncü kişilere ait konutu da
 • Arsa ipotekli kredi: genellikle imarlı arsa kabul edilse de imarsız arsa kabul eden bankalar da vardır.
 • İşyeri iptekli kredi: ticari taşınmazları rehin olarak kabul eden bankalar da vardır.
 • Otomobil ipotekli kredi: araç ipoteği nadiren kabul edilen bir seçenek olsa da zaman zaman bu konuda kampanya yapan bankalar da vardır. Örneğin kara listede olanlara kredi veren bankalar arasında olan VakıfBank, araç ipotekli kredi vermektedir. Şahsa ait otomobili rehin olarak kabul eden Banka, aracınızın ekspertiz değernini yüzde 50’sine varan kredi vermektedir.

Konut İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar tarafından sunulan ürünler arasında en çok tercih edilen ürün konut ipotekli kredidir. Daha önce yaptığı birikimlerle ya da miras olarak konut sahibi olmuş olan kişiler, bunu rehin ederek kredi çekebilir. Konut sahibi olmayanlar da üçüncü kişiler ait olan gayrimenkulleri ipotek göstererek nakit çekebilir.

Konut ipotekli kredi tercih etmek zorunda kalanların en büyük sorunu bir eve sahip olmamalarıdır. Üçüncü kişilere ait bir evi rehin göstererek kredi kullanabileceğiniz bankalar aşağıda verilmiştir:

 • Akbank
 • OdeaBank
 • VakıfBank
 • Ziraat Bankası

Bu bankalar kendinize ait konutu da rehin olarak kabul ederken, aşağıdaki bankalar yalnıza şahsınıza ait evleri ipotek eder:

 • Alternatif Bank
 • Burgan Bank
 • Deniz Bank
 • HSBC Bank (ek olarak ipotek olarak gösterdiğiniz ve şahsınıza ait konutta ikamet ediyor olmanız beklenir.)
 • ICBC Bank
 • Şekerbank
 • TEB
 • İş Bankası
 • Halkbank
İlginizi Çekebilir:  800 Puana Kredi Veren Bankalar

Bunların yanında finansman şirketleri de sicili bozuk olana kredi 2019 için konut finansmanı sağlamaktadır.

Nakit Avans Çekebileceğiniz Bankalar Hangileridir?

Bugün birçok banka, müşterileri için nakit avans hizmeti sunmaktadır. Böylece banka tarafından belirlenen faiz oranlarıyla kredi kartınızdan para çekebilirsiniz. Bunun için bankanın kredi kartı müşterisi olmanız beklenir. Ayrıca, son 1 yıl içinde 3 kereden fazla kredi kartı borcunuzu ötelemişseniz yasal olarak nakit avans kullanamazsınız.

Bankalar, ATM, internet ya da mobil bankacılık aracılığı ile nakit avans çekmenize izin verir. Yapı Kredi’nin 5 bin TL üstü kredi kartı limitine sahip müşterileri gibi birkaç istisna dışında kullanılabilir limit kredi kartı kullanılabilir limiti ile sınırlı olmakla birlikte bir de üst limit belirlenmiştir. Ayrıca tüm bankalar çekilen paranın 12 ay içinde ödenmesini bekler.

Aşağıda, sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların belirledikleri minimum ve maksimum avans miktarları ile taksitli avans için belirlenmiş minimum vade sayısını ve faiz oranlarını bulabilirsiniz.

Banka

Min. tutar

Max. tutar

En düşük vade

Faiz %


Alternatif Bank

50

2

2,15

ING


50

7 bin

2

2,15

Ziraat

100

10 bin

1

2

Akbank

200

15 bin


7

2

Yapı Kredi

300

10 bin

5


2

Finans

300

4 bin

6


2

Garanti


400

20 bin

5

2


Vakıf B.

500

20 bin

4


2

İş Bankası

30 bin


5

2

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Listesi İçin Tıklayın