Sicili Bozuk Olanlara Kredi

Kredi notunun düşük olması sebebi ile birçok insan kredi çekmek isterken mağdur duruma düşebilmektedirler. Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte kişisel ihtiyaçların artması da kişileri kredi çekmeye iten durumlardan birisidir. Ancak belirttiğimiz gibi kredi notu bazı durumlarda can sıkıcı olabilmektedir. Kredi notunun düşük olması sebebi ile bankaların kredi verirken işleri zora sokması ya da hiç kredi vermemesi gibi durumlar insanları farklı yollara itebilmektedir. Tüm insanların borçlarını düzenli ödediği halde kredi notlarının düşük olduğunu söyleyebilmektedirler. Peki bu kredi notu neye göre belirleniyor? Hangi durumlarda kredi notu olumsuz etkilenir? Öncelikle bunların cevabını bulalım.

KREDİ NOTU NEDİR?


Kredi notu bir diğer adı ile kredi puanı kişilerin çeşitli finans kuruluşları ve bankalar ile arasındaki geçmiş olan her türlü mali durumların incelendiği ve çeşitli şekilde analizlerin yapıldığı bir sayısal ifadeden ibarettir. Sizlerin bankalardan kredi çekmeniz için gerekli olan onay sürecinin en önemli kısmı kredi notu kısmıdır. Kredi işlemlerinizin onaydan geçmesi için öncelikle bu sayısal ifadelerden yararlanılır ve ona göre size kredi verilip verilmeyeceğine karar verilir.

KREDİ NOTU NASIL BELİRLENİR?

Kredi notları sizin geçmişten günümüze bankalar ile aranızdaki ilişkiler sonucunda belirlenmektedir. Bir karne olarak düşünebileceğiniz kredi notu şimdiye kadar almış olduğunuz krediler, kredi kartları ve bankaya olan borçlarınızın analiz edilmesi ile birlikte hesaplanarak karnedeki puanınız şekilleniyor. Kredi notu 1 ile 1900 arasında bir puanlama sistemine göre puanlanmaktadır. Bu puanlamalar kredi alabilmeniz adına en riskli, orta riskli, az riskli, iyi, çok iyi şeklinde sınıflandırılmaktadır. Kredi notunuz genel olarak 1000 ile 900 arasında veya bu puanların altında ise bankalar sizlere kredi vermeye çok yanaşmıyorlar. Kolayca ve istediğiniz gibi kredi çekebilmek için 1200 puan ideal olarak görülmektedir. 1200 ve üzeri puanı olanlar istediği gibi kredisini rahatça çekebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Şimdi akıllarda tek bir soru var. Kredi notum kötü ve kredi çekmeye ihtiyacım var. Bu durumda kredi çekmem mümkün değil mi? Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere bu konudan bahsedeceğiz.

SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ

Ödenmemiş borçlardan dolayı kredi notunun düşmesi ile birlikte sicili bozuk olanlara kredi adı altında İnternet üzerinde pek çok yer bulunmaktadır. Öncelikle bunların çoğu merdiven altı firma olduğundan çok bulaşmanızı tavsiye etmiyoruz. Öncelikle birçok firma halk dilinde tefeci olarak adlandırılarak sicili bozuk olanlara kredi adı altında artık sosyal platformlarda reklam döndürmeye başladılar. Bunların tamamen illegal ve kanuna aykırı durumlar olduğunu unutmamanızda fayda var. Sicili bozuk olanlara kredi çıkarılır şeklinde ilanlara lütfen itibar etmeyiniz. Aynı anda hem yüksek faizli borç altına girer hem de yasa dışı bir eylem gerçekleştirmiş olursunuz. Öncelikle şu soruyu kendinize sormanızda fayda var. Bankalar o kadar matematik analizlerinden sonra o borcu ödeyemeyeceğinizi size bildirmişse ve krediyi vermişse bu borcu 3. kişiler neden size versin ve sizden ne gibi bir faydası olsun? Tamamen dolandırıcılık üzerine kurulmuş bir sistemden bahsediyoruz. Son yıllarda artan bu tefeci vakalarından sonra devlet destekli kurulan bir bankadan sizlere bahsedeceğiz. Bankalara olan kredi sicilinizin sonucu ne olursa olsun sadece size ödeyebileceğiniz kadar bir taksit sunan ve makul bir miktarda ihtiyaçlarınızı karşılayan Aktif Bank’tan söz edeceğiz.

AKTİF BANK SİCİLİ BOZUK OLANLARA KREDİ


1999 yılında kurulan Aktifbank ülkemizde 2007 yılında yeniden yapılandırılarak bankacılık sektöründe hizmet vermeye başladı. Nkolay Kredi adı altında banka sicili bozuk olanlara ve düşük kredi notu olanlara makul miktarlarda kredi vererek ödemeleri konusunda müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kredi notunuzun hiç bir önemi olmadan kredi çekebileceğiniz bir bankadır Aktifbank. Ancak şunu da unutmamalısınız ki kredi notunuzun düşük olması ile kredi alabileceğiniz gibi banka yine sizi düşünerek ödeyebileceğiniz kredileri sizlere vermeyi uygun görmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Taksit ve vadelerini sizin seçebileceğiniz Nkolay Kredi başvurusunda olumlu sonuç aldığınız taktirde kurye ile içinde kredinizin yüklü olduğu bir kart sizlere teslim edilmektedir. Teslim edildikten sonra kuryenin size imzalatacağı kağıtlar ile ödeme planınızı ve hangi bankalardan ödeme gerçekleştireceğinizi seçebilir ve kredinizi rahatça ödeyebilirsiniz. Kredi sicili bozuk olanların çoğu Aktifbank üzerinden kredi çektiğini ancak faiz oranlarının diğer bankalara nazaran yüksek olduğu için bu banka hakkında iyi şeyler düşünmediğini de bildirmişlerdir. Bu uyarıyı da belirtmekte fayda var.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların tam listesi için aşağıdaki yazıyı inceleyin:

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi