Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalara çektiğiniz krediyi düzenli olarak ödemediğinizde kredi siciliniz bozulur. Siciliniz bozulduğu zaman bankanın kara listesine alınırsınız. Kara listeye giren birinin kredi çekmesi zorlaşır. Kara listeye alınan kişinin kredi alma durumu sicil notu yükselinceye kadar durdurulur. Banka hesabınıza sürekli para giriş çıkış durumu yaratarak kredi sicil notunuzu yükseltebilirsiniz.

Sicilim Bozuk, Hangi Banka Kredi Verir?


Sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları uzman ekibimiz sizler için özel olarak araştırdı. Sicili bozuk olan kişiler, emekliler ve esnaflar bankalardan nasıl kredi çeker, kredi çekerken hangi zorluklarla karşılaşır, bankalar kredi verirken hangi belgeleri ve şartları isterler. Makalemizde sizleri bu konuda bilgilendireceğiz.

Geçmişte kredi kartı ve kredi borçlarınızı öderken aksattıysanız, ödemelerinizi zamanında yapmadıysanız, ödemelerinizi eksik yaptıysanız bu durumda banka sicil kaydınız düşük çıkacaktır. Kara listeye alındıysanız ağzınızla kuş tutsanız banka size kredi vermez. Ödemelerini yapamayan avukatlık olan kişiler kara listeye alınmıştır. Bununla birlikte sicili bozuk olanlara yine de düşük ihtimalli de olsa kredi kartı ve kredi veren bankalar şunlardır:

AKTİF BANK İhtiyaç Kredisi

Sicilim bozuk bankalar bana kredi vermez diye düşünmeyin. Aktifbank kredi başvurusu için size en yakın PTT şubesini kullanabilirsiniz. Aktif Bank müşterilerine en az 2 bin en çok 30 bin lira kredi verir. Banka faiz oranı olarak % 2.59 oranını kullanır. Normal ihtiyaç kredilerine göre oran biraz fazladır. Aktifbank kredi başvurusu için en yakın PTT şubesine gidip kredi başvuru için form doldurmanız yeterlidir. Aktif Bank’tan 30 bin lira krediyi aylık 1211 lira taksitle 48 ay vadeli çekebilirsiniz. 48 ay sonunda 30 bin lirayı 58.133 lira olarak ödersiniz. Aktif Bank üzerinden sadece kredi değil aynı zamanda anlaşmalı mağazalardan eşya da satın alabilirsiniz. Anlaşmalı mağazaya giderek taksit boşluk TCK numaranızı yazıp 3050 ye mesaj atmanız yeterlidir. Bankadan onay almanız durumunda gidip eşyanızı alabilirsiniz. Taksit ödemelerinizi Aktifbank ile anlaşmalı bankalara ve PTT ATM’lerine yatırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İpotekli Kredi Veren Bankalar, Faiz Oranları ve Şartları

İCBC BANK İhtiyaç Kredisi

Aktif Bank gibi ICBC Bank kredisini de PTT şubelerinden çekebilirsiniz. En fazla 30 bin lira kredi veren banka aylık % 2.29 faiz oranı uygular. İnternet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz onaylanırsa PTT şubelerinden ve ATM kanallarından çekebilirsiniz.

DENİZBANK İhtiyaç Kredisi


Kara listeye alınan kişiler Denizbank şubelerinden kredi çekebilirler. Bankaya göstereceğiniz güvenceyle en fazla 100 bin lira kredi çekebilirsiniz. Denizbank kredi verirken ipotek talep eder. Ödeme yapmamanız halinde gösterdiğiniz ipotek mala el koyabilir. Detaylı bilgileri bankaya giderek öğrenebilirsiniz.

QNB FİNANSBANK İhtiyaç Kredisi

Kredi ödemelerini aksatmış, sicil puanı düşük kişiler kara listeye alınsa da QNB Finansbank‘tan kredi çekebilirler. Finansbank en fazla 48 ay vadeyle çekebilirsiniz. Borcunuzu ödemediğiniz durumunda maaşınıza el konulabilir.

GARANTİ BANKASI İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası sicili bozuk olanlara kredi sağlamada esnek bankalardan biridir. Kredi verirken düzenli gelir şartı arar. Gelirin yanında sizden ipotek ve kefil ister. Tüm gereklilikleri yerine getirdiğiniz zaman Garanti Bankası’ndan kredi çekebilirsiniz.