1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Loading...

Sicil Affı Uygulayan Bankalar

0

Milyonlarca kişi tarafından sicil affı uygulayan bankaların listesi merak edilmektedir. Sicil affı yasasıyla birlikte hangi bankaların sicil affı konusunda çalışma gösterdiği belirlendi.

Tüketicilerin merakla beklediği sicil affı sonrasında hangi bankaların sicil affı uygulayacağı, hangi şartları arayacağı ve hangi borçlarda sicil affı uygulanacağı en çok merak edilen konuların başında gelmektedir.


Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

Bankalar Ne Zaman Sicil Affı Uygulayacaklar?

Bankalarda çeşitli borçları bulunan ve borçları nedeniyle sicili bozulmuş olan kişiler için kredi sicil affı uygulaması yürürlüktedir. Kara listede olan kişiler 27 Ocak 2017 tarihi itibariyle sicil affından faydalanmaya başladı. Ancak bazı bankaların sicil affı ile ilgili gerekli işlemleri uygulamadığı görülmektedir.

Sicil Affı Uygulayacak Olan Bankalar Hangisidir?

Sicil Affı Yasası kapsamında sadece kobi ve esnaflar değil tüm vatandaşlar sicil affı uygulamasından yararlanabilmektedir. Sicil Affı Yasası 27 Ocak 2017 tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yayınlanmış olup yürürlüğe girmiştir.  Sicil Affı Yasası sonrasında sicil affı gerçekleştiren bankalar aracılığıyla sicilleri temizlenen kişiler tekrar kredi çekme imkanına sahip olmaktadır.

Bankalara af konusunda başvuru yapmak isteyen pek çok kişi telefon bankacılığını kullanarak gerekli başvuru işlemlerini kolayca yürütebilmektedir. Af başvurusu yapan kişilerin sicilleri temizlendikten sonra kişiler rahatlıkla kredi çekme imkanına sahip olmaktadır.


Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankası sicil affı uygulayan bankalar arasında yer almaktadır.  Kredi almayı düşünen kişiler KKB risk değerlemesi sorgulaması yaparak sicilini sorgulama imkanına sahip olmaktadır.

Bankalarda Sicil Affı Nasıl Uygulanır?

Bankalarda borçları bulunan ve borçları nedeniyle sicilleri bozulmuş olan kişiler kara listeye düşmektedir. Kara listeye düşen kişiler için sicil affı uygulanmakta ve sicilleri temizlenerek tekrar kredi çekme imkanı sunulmaktadır.

Sicil affından faydalanmak isteyen tüketicilerin Sicil Affı Yasası’nın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde mutlaka kredi ve kredi kartı borçlarını yapılandırması veya tamamını ödemesi gerekmektedir.  Sicil affı uygulayan bankalar şu şekildedir:

 • Akbank
 • TEB
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Yapı Kredi Bankası
 • QNB Finansbank
 • Halk Bankası
 • İş Bankası


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

198 kez okundu.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.