1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Senetle Kredi

0

Yaşamakta olduğumuz hayat içerisinde belli başlı nedenlerden dolayı sık sık maddi problemler yaşamaktayız. Bu sebepten dolayı da pek çok kişi yaşamakta olduğu problemi çözmek amacı ile bankalara müracaat etmekte ama ne yazık ki bu kişilerden pek çoğu geri çevrilmektedir. İşte bu aşamada imdada senetle kredi veren yerler yetişmektedir. Yaşamakta oldukları maddi sıkıntıların üstesinden gelmek isteyen söz konusu bu kişiler senetle para veren yerler adres ve telefonlarına ulaşmak istemekte ve  bu sayede onlarla iletişim kurmayı talep etmektedir. Her ne kadar adı geçen bu yerlere hemen hemen her şehirde hatta büyük illerin her ilçesinde rastlamak mümkün olsa da senetle kredi verenleri nereden bulabilirim diyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır.

Tüm bu sebeplerden dolayı senetle kredi veren şirketler ya da senetle kredi veren şahıslar hakkında merak edilen tüm detaylar ile alakalı bilgi vermek yerinde olacaktır.


Senetle Para Veren Firmalara Nasıl Ulaşabilirim?

Senetle kredi veren yerler arasında en çok tercih edilenler bu alanda çalışan firmalardır. Bu firmaların çalışma sistemi ise iki farklı şekilde ilerlemektedir.

  1. Senetle Kredi Çıkarma: Bu sistem dahilinde adı geçen firmalar kendilerine müracaat eden kişiler adına bankalara başvuru yaparak kredi almaktadır. Bu sürece de kredi danışmanlığı adı verilmektedir. Tercih edilen herhangi bir bankadan müşterinin talep ettiği tutardan bir miktar fazlası kredi olarak alınmaktadır. Bu fazla olan tutar ise firmaya komisyon olarak ödenmektedir. Bu sayede ihtiyaç duyan kişi son derece hızlı bir şekilde üstelik de banka kredisi olarak işini görebilmektedir.

Ancak bu firmalar verdikleri parayı senetler aracılığı ile hukuki zemine oturtmaktadır. Bu yüzden de senetle kredi verenler olarak tanınmaktadırlar.

  1. Senetle Kredi Verme: Sunulmakta olan bir diğer hizmet ise firmaların bankalar aracılığı ile değil bizzat kendi bünyelerinden kredi vermeleridir. Bu sistem de yine faiz yahut komisyon kapsamında olmaktadır. Yani alacağınız borç para için belli oranda bir tutar ödemeniz gerekmektedir.

Her iki uygulamada da ödeyeceğiniz komisyon tutarı farklılıklar görülse de genel olarak yüzde on ile yüzde yirmi aralığında değişmektedir. Bu oranın üzerinde ödeme talep yerler ile iş yapmamanız ise menfaatlerinizi korumak ve güvenilirlik açısından son derece önemli bir husus olmaktadır.


Senetle Para Veren Kişilere Nasıl Ulaşabilirim?

Tercih edebileceğiniz diğer bir seçenek de senetle borç veren kişilerdir. Bu kişiler ellerinde mevcut olan birikimlerini  kredi vererek değerlendirmektedirler.  Bu süreci de senetler ile hukuki bir zemine oturtmaktadırlar. Tahmin edeceğiniz üzere bu faaliyetteki amaç kar etmektir. Bu sebepten dolayı yine verilen kredi  karşılığında belli bir komisyon talep edilmektedir. Ancak firmalara kıyasla bu kişilerin komisyon oranları biraz yüksek olup yüzde otuz seviyelerinde seyretmektedir. Üstelik tek senet yapmayı tercih eden bu kişilerden borç alarak mağduriyet yaşayan kişilerin sayısı da son derece fazladır.

Bu sebepten dolayı bahsi geçen bu şahıslar çok da güvenilir olmamakta ve bunlar arasında dolandırıcılık yapmak isteyen kişiler de yer almaktadır. Bu yüzden tavsiyemiz güvenemediğiniz ya da s şüphe uyandıran kişilere karşı dikkatli olmanız ve onlarla bu şekilde bir para alışverişine girmemenizdir.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

53 kez okundu.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.