Şekerbank İhtiyaç Kredileri

Şekerbank tarafından müşterilerine kredi anlamında farklı destekler sağlanmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterileri için banka tarafından çok sayıda seçenek sunulmaktadır. Şekerbank ihtiyaç kredileri incelendiğinde banka tarafından sunulan seçeneklerin mesleklere göre değiştiği görülmektedir. Seçeneklerin bir kısmı da bu şekilde oluşmuştur.


Banka tarafından sunulan ihtiyaç kredisi seçenekleri şunlardır:

  • İhtiyaç Kredisi
  • Bireysel Finansman Kredisi
  • SMS Kredi
  • Özgür Kredi
  • Profesyonellere Özel Kredi
  • Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi
  • Emekli Maaş Müşteri Kredisi
  • Borç Transferi Kredisi
  • EKO Kredi

Şekerbank İhtiyaç Kredilerinin Özellikleri Nelerdir?

Yukarıda yer alan kredi seçeneklerinin bir takım özellikleri aynı olmasına rağmen bazılarındaki faiz oranları ve başvuru şekli farklıdır. Bu kredilere ait genel özellikle şu şekildedir:

Şekerbank İhtiyaç Kredisi: Standart tipteki ihtiyaç kredisidir. 500 TL ile 50.000 TL arasında kullanılabilen bu kredinin faiz oranı %1,75’tir.

Şekerbank Bireysel Finansman Kredisi: İpotek karşılığında kullanılabilen bir kredidir. Müşterilere sahibi oldukları ev, işyeri ve arsa gibi değerleri ipotek ettirmek suretiyle Şekerbank’tan bu krediyi talep edebilmektedir. Müşteriler bu şekilde 15.000 TL ile 200.000 TL arasında kredi kullanabilmektedir. Bu kredinin faiz oranı da %1,75’tir.


Şekerbank SMS Kredi: Adından da anlaşılacağı gibi SMS ile başvuru yapılan bir kredi türüdür. Şekerbank ihtiyaç kredileri içerisinde en kolay başvurulardan bir tanesi bu şekilde yapılmaktadır. Müşteriler cepten kısa mesaj (SMS ile) 50.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmektedir. Kredi faiz oranı ise %1,74’tür.

Şekerbank Özgür Kredi: Bu seçenekte müşteriler 100.000 TL’ye kadar krediyi %1,86’lık faiz oranı ile kullanmaktadır.

Şekerbank Profesyonellere Özel Kredi: Hakim, savcı, doktor, avukat ve pilot gibi mesleklerden olan kişilere sağlanan kredidir. 50.000 TL’ye kadar kredi %1,66 faizle verilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Halkbank Vefa Kredisi Başvuru ve Faiz Oranları

Şekerbank Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi: Kamu personellerine 36 aya kadar olan vade ile verilen kredidir.

Şekerbank Emekli Maaş Müşterisi Kredisi: 48 aya varan vade seçeneği ile 30.000 TL’lik krediyi emekliler kullanabilmektedir. Faiz oranı ise %1,59’tur.

Şekerbank İhtiyaç Kredilerine Ait Diğer Detaylar Nelerdir?

Şekerbank ihtiyaç kredileri için tahsis ücreti talep etmektedir ve bu da kullanılan kredinin %0,5’i kadardır. Ayrıca hayat sigortası yaptırılması da zorunludur.