1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 4,67 uzerinden 5)
Loading...

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

1

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Şekerbank ev hanımlarına kredi başvurusu oldukça kolay yapılan bir uygulamadır. Kolaylıkla kredi başvurusunda bulunabilir ve önünüzde bir engel olmadığı takdirde 5 dakikada kredi onayından geçebilirsiniz. Bunun için ev hanımı ya da çalışan ayrımı yapılmaksızın Şekerbank’ ın uygun faiz oranı ve vade imkanı ile kredi verme ayrıcalığı bulunmaktadır. Sizler de Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikli olarak yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Bu sayede hangi koşullarda kredi verildiğini ve vade farkları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


2019 yılı Haziran ayı itibariyle Şekerbank yapılan güncellemeler neticesinde ev hanımlarına 40.000 TL.’ ye kadar ve 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Bu sayede Şekerbank hem oldukça fazla ihtiyaç kredisi tutarını kampanya dahilinde ev hanımlarına sunmakta hem de bu kredilerde ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Yapma Yöntemleri Nelerdir?

Şekerbank internet bankacılığını kullanıyorsanız, internet şubesi üzerinden hesabınıza giriş yaparak ihtiyaç kredisi kapsamında, ihtiyacınız olan kredi miktarını giriş yaparak kredi talebinde bulunabilirsiniz. Gene aynı platformdan kredi başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Şekerbank mobil bankacılık yöntemi ile de cep telefonu ya da tablet uygulamanıza giriş yaparak, Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu yapabilirsiniz. Mobil bankacılık ya da internet bankacılığından başvuru yapıldığı takdirde gene aynı alanlardan kredi takibi yapılabilmektedir. Kredi işleminin onaylanma aşamasından sonra da bankada kayıtlı bulunan cep telefonunuza kredi onay sürecinizin değerlendirme mesajı gelmektedir.

Müşteri hizmetlerine telefon açarak da Şekerbank ev hanımlarına kredi başvurusu yapabilirsiniz.


Ev hanımlarının sıklıkla tercih ettiği kredi başvurusunda bulunma yöntemlerinden bir tanesi de SMS ile başvuruda bulunmaktır. Küçük harf ile “kredi” yazıp ardından boşluk bırakıp, çekmek istediğiniz tutarı yazıp boşluk bırakıp 11 haneli TC kimlik numaranızı yazmanız ve bu mesajı da 1953’ e göndermeniz durumunda kredi başvurunuz anında alınacaktır. Bu başvuru yöntemi ihtiyaç kredisi için geçerlidir. Bu ihtiyaç kredisinden ev hanımları da yararlanabilmektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusunda İstenilen Belgeler Nelerdir?

Çalışmayan ev hanımları kredi başvurusunda bulunurken gelir belgesi istenmemektedir. Gelir belgesiz olarak 40.000 TL anında ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirler. Bunun için sadece nüfus cüzdanı fotokopisi ve iyi düzeyde kredi notu yeterli olacaktır. Bununla birlikte ev hanımları 40.000 TL. den daha yüksek ihtiyaç kredisi çekmek isteyebilir. Bunun için de 100.000 TL. ye kadar gelir belgeli olarak ev hanımlarına özel Şekerbank ihtiyaç kredisi imkanından yararlanmış olurlar. Burada istenilen belge ise, krediyi karşılayacak miktarda bir tapu ya da gelir belgesinin olmasıdır. Ayrıca kredi notunun da kredi çıkmasına uygun koşullarda yani yüksek olması gerekmektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin Kredi Risk Raporu Önemli Mi?

Başvuru yaptığınız kredi ve kredi kartları, kredi risk raporundaki notunuza göre değerlendirilmektedir. Bu nedenle bu rapor oldukça fazla önem arz etmektedir.

Kredi risk raporu düzgün ödeme koşulları yerine getirildiği takdirde düzelir. Ödeme planlarınızı aksatmadığınız takdirde, geçmiş döneme dair bir borç bulundurmadığınız takdirde kredi notunuz iyi olacaktır. Ayrıca kredi çekebilme durumunuzu her zaman ileri düzeyde tutabilmek için adınıza açılmış ve kullanmadığınız banka hesaplarınızı ve kredi kartlarınızı kapatabilirsiniz. Ödemelerinizin bir yıl içerisinde en az 3 kere asgari tutarını ödeme sınırınız bulunmaktadır. Aksi takdirde risk alanı içerisine girersiniz. Hem ödeme problemi yaşadığınız için hem de ev hanımı olmanızdan kaynaklı olarak iş güvencenizin olmaması durumu kredi risk raporunuzu etkilemektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi Faiz Oranları Ne Kadar?

Şekerbank ihtiyaç kredisi kapsamında kullandırılan ve ev hanımlarına yönelik de kampanya dahilinde bulunan kredi 2019 yılı Haziran ayı itibariyle yeni faiz oranları ile güncellenmiştir. 2019 yılı için ev hanımları ihtiyaç kredisi faiz oranı % 2,85 olarak belirlenmektedir. Bu ortalama bir faiz oranı olup, kişinin gelir belgesi durumuna, kredi vadesi durumuna ve kredi risk raporunun notuna göre %2,85 çevresinde kişiye özel şekillenen faiz uygulamasıdır. Faiz oranlarını en çok etkileyen durum çekilecek kredinin vade farkıdır. Bir kredinin 12 ay vade ile 60 ay vade arasında kalması durumu faiz bakımından oldukça fazla etkilemektedir. Bu faiz oranlarının yanında da çekilen kredilerde işlem masrafı alınmaktadır. Oldukça cüzi miktarlarda bulunan işlem masrafı kredi çekim talebi onaylandıktan sonra bir defalığa mahsus olarak alınmaktadır.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum  1. Güven Çetin on

    Çalışmayana kredi veren bankaları çok ilginç buluyorum arkadaş maaş yok bir gelir belgeleyemiyor sen kredi notuna bakıp 40,000 tl tutara kadar kredi verebilirim diyorsun peki bu verdiğin parayı çalışmayan ve geliri olmayan birinden nasıl geri alacaksın ocağına incir ağacı dikerek mi bana biri bunu anlatsın ben bu işten pek bir şey anlamadım almak için ipotek hakkımı kullanırım evi arsası varsa ipotek ederim dese tamam diyeceğim ama onlar da yokLeave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.