PTT ev hanımlarına kredi kampanyası süresi sona erdiğinde bu kampanya geçersiz sayılacaktır. Ülkemizde kadınlara kredi veren bankalar birtakım şartlar doğrultusunda hareket etmektedir. Uygun Krediler içerisinde ev hanımlarına kredi kampanyalarını güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. Özellikle de kadın girişimcilere kredi veren bankalar sayısında yükselişlerin olduğunu görebiliyoruz. Peki, PTT ev hanımlarına kredi kampanyası nasıl oluyor? Ülkemizin kurumu olan PTT kredi vermeyi nasıl gerçekleştiriyor? Ya, PTT ev hanımlarına kredi veriyor mu? Diye merak ediyor olabilirsiniz. Zira kendisi bir banka değil ve PTT kredileri nasıl veriyor? Şeklindeki sorular zihninizi daha fazla meşgul etmesin ve sizleri yormasın diye bu yazıyı hazırladık. Bu yazı içeriğini incelediğinizde tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Detaylı bir şekilde PTT ev hanımlarına kredi kampanyasına dair bilgileri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz. Yine de, kredi veren bankalar, kefilsiz kredi, ev hanımlarına kredi vb. gibi konularda aklınızda sorular varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi


PTT kredi başvurusu hazırlayarak sizler de düşük faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Başvuru için ptt ev hanımlarına kredi kampanyasını takip etmeye devam edin. PTT üzerinden kredi veren bankaları inceleyerek bir karşılaştırma hazırladık. PTT kredi sonuçlarını da aşağıda bulabileceksiniz. Ayrıca PTT anlaşmalı 6 banka ismini de tablomuz içerisinde mevcuttur. PTT emekli kredisi kampanyasından kimlerin yararlanabileceğini de öğrenebilirsiniz. PTT üzerinden emekli kredisi başvurusu yapabilir ve ihtiyaç duyduğunuz kredi desteğini alabilirsiniz. Üstelik yüksek faizlerle değil en uygun en düşük faizlerle! Bunlara ilave olarak PTT 30.000 TL kredi faiz oranı hesaplamasını da tablo içerisinde verdiğimizi unutmayın. Örnek faiz hesaplama tablosunda 30.000 TL kredi limitini baz aldık.

PTT Kredi Başvurusu, Faiz Oranları Hesaplama (Örnek Tablo)

PTT 48 Ay Vadeli 30.000 TL Kredi Faiz Hesaplaması

PTT Anlaşmalı Bankalar Kredi Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
TEB %1,47 931,68 TL 44.720,92 TL teb ptt kredi basvurusu
ING BANK %1,49 936,34 TL 44.944,78 TL ing bank ptt Kredi
Burgan Bank %1,65 974,08 TL 46.755,79 TL burgan bank ptt emekli kredisi
FibaBanka %1,73 993,24 TL 47.675,81 TL fibabank ptt emekli kredisi
Denizbank %1,74 995,65 TL 47.791,37 TL Denizbank ptt kredileri
Aktifbank %1,89 1.032,15 TL 49.543,17 TL Aktifbank ptt kredisi

NOT:


PTT 30.000 TL Kredi Faiz Oranları Örnek Tablosu

PTT Emekli Kredisi faiz oranları piyasa şartlarına göre değişkenlik gösterir! Bugün ve yarın aynı faiz oranı mevcut olmayacaktır. PTT ev hanımlarına kredi kampanyası için değil tüm kredi paketlerinde ve her bankada bu durum değişkendir!


PTT Emekli Kredisi

Emeklilere özel PTT ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Emekli olup da emekli maaşını PTT üzerinden alan vatandaşlarımıza düşük faizli kredi desteği. Sizler de PTT emekli kredisi almak için istenilen şartları yerine getirmeye başlayabilirsiniz. Ülkemizin emeklilerine PTT ihtiyaç kredisi avantajlı bir şekilde verilmeye devam ediyor. Alacağınız ihtiyaç kredisi paketlerinde 48 ay vade imkanı da sizleri bekliyor olacak. Faiz oranlarının da bankalara göre değişim göstermesi tercihte bulunmanızda kolaylık sağlayacaktır. PTT anlaşmalı bankalar üzerinden kredi başvurularınızı hemen şimdi yapabilirsiniz. PTT emekli kredisi paketlerinde 55.000 TL kadar limit mevcut! Emekli maaşını PTT kurumundan alamayanların da başvuru yapabileceklerini unutmayın! Bir de PTT ev hanımlarına kredi kampanya benzeri duyuruları resmi sitemiz içerisinden bulabileceğinizi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Türk Bankaları

ptt ev hanımlarına emekli kredisi

PTT Emekli Kredisi Başvurusu

Kadınlara ve özellikle kadın girişimcilere kredi veren bankalar oldukça yenilikçi! Ülkemizde kadın girişimciler için hazırlanan kredi kampanyaları devam ederken bir yenisi eklendi! Postaneden emeklilere 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi! Bankalar ile anlaşma sağlayan PTT, emekli kredisi başvurularını almaya devam ediyor. PTT üzerinden kredi veren bankalar sayısı da artabilir! Sizler de PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için seçimde bulunabilirsiniz. Anlaşmalı bankaların listesi ve kredi faiz oranlarından size uygun olanı seçin! Seçiminizi yaptıktan sonra anlaşmalı bankaların şubelerinden kredi başvurunuzu yapın. Anlaşmalı bankaların PTT Kredisi şartları alt başlıklarda verilmiştir. Kredi hesaplama ve PTT ev hanımlarına kredi başvurusu hakkındaki detayları da ilgili kategorilerde bulabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların şartlara uyum sağlaması önemlidir. Bankalardaki kredi kullandırma şartları burada da geçerlidir. Kredi notu uygun görülmesi halinde onaylanacak ve kredinizi kullanmaya başlayacaksınız. Emekli olup da ev hanımı olarak hayatını sürdürenler için özel olarak hazırlanan kredi kampanyasında başvuruların devam ettiğini hatırlatalım. Sizler de emekli maaşınızı postaneden alıyorsanız bu kampanyayı değerlendirebilirsiniz. Birden fazla banka ile PTT ev hanımlarına kredi başvurusu yapmak çok daha kolay. PTT emekli kredisi bankalardaki faiz oranlarını görmenizi ve uygun olanı seçmenize olanak sağlar.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasına ilave edemediğimiz PTT kredi kampanyaları için özel bir alan hazırladık. Bu nedenle ptt ev hanımlarına kredi desteğini detaylı olarak hazırladık. Böylece konuyu daha iyi açıklayarak sizlerin de aynı şekilde kavramasını sağlamaya çalışacağız. Öncelikle bilmelisiniz ki PTT krediyi kendi vermiyor! Fakat PTT üzerinden kredi veren bankalar ile bu işlemi gerçekleştiriyor. Yani, PTT anlaşmalı bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Şimdi daha iyi anladığımızı sanıyorum. PTT anlaşmalı bankalar ve bu banka bilgilerini de aşağıda bulabilirsiniz. PTT kredi başvurusu yaparken anlaşmalı bankalara müracaat edeceksiniz. Buna dair bilgileri de detaylarıyla beraber bulabileceğinizi unutmayın.

PTT Kredisi Veren Bankalar

PTT kredisi veren bankalar listesini de aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Bu tabloda PTT üzerinden kredi veren bankalar mevcuttur. Bununla beraber kredi vadesi, üst yaş sınırı ve limit gösterilmiştir. PTT anlaşmalı kredi veren bankalar üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. PTT kredi başvurusu yapmak ayrı bir avantaj sağlamayacaktır. Sonuçta krediyi vatandaşa veren banka kurumları olacaktır. Aşağıda ise PTT kredisini kimler alabilir? Sorusu için yine bir başlık hazırlanmış durumda. Bu başlık içerisinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Güncel olarak ptt ev hanımlarına kredi kampanyaları eklenmeye devam edecektir.

Banka Tutar Vade Üst Yaş Sınırı
Burgan Bank 55.000 TL 36 Ay 84
Aktif Bank 50.000 TL 36 Ay 80
ING Bank 45.000 TL 36 Ay 75
DenizBank 36.000 TL 36 Ay 80
TEB 35.000 TL 36 Ay 70

ptt ev hanımlarına emekli kredisi basvurusu

PTT Kredisi Kimlere Verilir?

Yukarıdaki detayları inceleyenlerin bu soruya ait cevabı bulduklarını biliyorum. Fakat yine de bir açıklama getirelim. Zira konu biraz detaylı ve yalnızca emekli olanlara PTT kredisi verilmiyor. PTT üzerinden kimler kredi alabilir? Ya da PTT kredisi kimlere verilir? Kimler PTT kredisi alabilir? diyenlere not ilave edelim.

  • PTT üzerinden kimler kredi alabilir diyenlere açık bir ifade ile emekli maaşını PTT’den alanları gösterelim!
  • Ayrıca emekli olmayanların veya emekli maaşını PTT üzerinden almayanların da bu krediden yararlanabileceğini unutmayın.

PTT üzerinden emekli maaşını alan vatandaşlarımız için hazırlanmış bir kampanyadır. Bununla beraber emekli maaşını PTT’den almayanlar da bu kampanyadan yararlanabilir. Gelir belgesi ile bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Fakat unutmayın ki kredi kampanyası emeklilere özel tasarlandı. Sadece emekli olanlar değil henüz emekli olmamış vatandaşlarımızın da kredi kullanma şansları var. İlgili bankaya giderek PTT ev hanımlarına kredi kampanyası için başvuru yapabilirsiniz.

İlginizi çekiyorsa, Ev hanımlarına kredi veren bankaları görmek için sayfamıza bakmanızı da öneririz. Gelir belgesi olmadan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Faiz Oranları

PTT kredisi faiz oranları için bankalardaki faiz oranlarının geçerli olduğunu tekrardan hatırlatalım. Bankalardaki kredi faiz oranları da piyasa durumuna göre değişken oluyor. PTT üzerinden kredi veren bankalar dahil diğer tüm banka kurumları sürekli olarak faiz oranlarını güncellemeye devam ediyor. Bu protokol kapsamında PTT kredisi veren bankalar en uygun faizi sunuyor olsa bile piyasadaki diğer bankalar daha uygun olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu ve Şartları

PTT Kredisi Başvuru Şartları

Kredi başvuru şartları için PTT üzerinden emekli maaşı alan ve alamayanları 2 gruba ayırmak gerekir. Öncelikle PTT’den emekli maaşı alan vatandaş için geçerli olan kredi başvuru şartlarına bakınız.

PTT üzerinden emekli maaşı alanlar

  1. Kredi notuna göre kredi verileceği için uygun görülmesi,
  2. Kredi başvurusu yapacak emekli vatandaşın 84 yaşını geçmemesi,
  3. Aldığı aylık gelirin yarısı başvuru yapacağı kredi taksitlerini karşılayabilmeli.

Maaş almayanlar

  1. İlk olarak 18 yaş üstü 84 yaş altı olması,
  2. Geliri belgeli bir şekilde sunması,
  3. Kredi notunun kabul görülmesi,
  4. Aylık gelirin yarısı bu kredi taksitlerini karşılayabilmeli.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu


PTT kredisinden yararlanmak için kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Zaten bu şart her bankada geçerlidir. Hiçbir bankanın en riskli gruptaki kişilere kredi vermediğini hatırlatalım. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ise birtakım kampanyalar hazırlıyor. Eğer sizin de kredi notunuz çok düşük ise site lütfen dikkat edin.

Findeks kredi notu ile alakalı olarak bilmeniz gerekenler! Kredi notu kaç olmalıdır? Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mı varsa hangileridir? Kredi notu sorgulama hakkında. Kredi notu öğrenme sayfası ve yolları nelerdir? Şeklindeki konuları bu bağlantı linkinden bulabilirsiniz.

ptt kredisi veren bankalar

PTT Kredisi İçin Kredi Notu Nasıl Olmalı?

Aşağıdaki tablo ile PTT kredisi için kredi notu kaç olmalı gibi genel ifadeleri inceleyebilirsiniz. Bankalar özel değerlendirmeleri gerekli kılacaktır.

Kredi Notu Aralığı Risk Grubu Kredi Kullanma İhtimali
1-699 En Riskli Çok Düşük
700-1099 Orta Riskli Düşük
1100-1499 Az Riskli Gelire Bağlı
1500-1699 İyi Yüksek
1700-1900 Çok İyi Çok Yüksek

PTT Kredi Başvurusu İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu yaparken kredi notu skorunuzun genel olarak iyi olması lazım. Fakat bankalara göre bu durum değişir! Örneğin; Fibabanka kredi başvurusu için "1100" puan kabul etmesi Denizbank kredi başvurusunda aynı olacağı anlamına gelmez! Her banka kendine has değerlendirmeler yapar ve kimi zaman inisiyatif kullanabilir!


Yukarıdaki tabloda genel ifadeleri gördünüz. Kredi başvurusunun kabul edilmesi için bankalardaki değerlendirmeler gereklidir. Bankalardaki kredi başvuru şartları da değişim gösterdiği için her bankanın kabul süreci ayrı işlemekte. Fakat genel olarak “en riskli grup” içerisindekilere kredi verilmediğini hatırlatalım. Kimi özel durumlar hariç bu gruptakilere hiçbir banka kredi vermek istemez. Şayet kredi notu puanınız 650 ve daha aşağısı ise başvuru yapmayın. Yalnız PTT ev hanımlarına kredi başvurusu değil hiçbir kredi paketine başvuru yapmayın. Kabul edilmeyeceği gibi kredi notunuzun daha da düşmesine neden olabilir.

Kredi notuna göre kolay kredi kartı veren bankalar


Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar biraz uğraştıracaktır. Fakat kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankaları deneyebilirsiniz. Alışverişlerinizde avantajlı çıkmak için bu kartlara ne dersiniz? İşte kolay onay alan kredi kartları ve en kolay kredi kartı veren bankalar.

İlginizi Çekebilir:  Çalışmayan Ev Hanımı Kadınlara Kredi Veren Bankalar

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Kredi Kartı Yıllık Ücret
Akbank Axess 109 TL
Garanti Bankası Bonus Card 103 TL
CEPTETEB Kredi Kartı 75 TL
TEB Bonus Card 84 TL
DenizBank Bonus 98 TL
Halkbank Paraf 32 TL
İş Bankası Maximum 66 TL
Vakıfbank Worldcard 86 TL
Garanti Bankası Miles – Smiles 98 TL
İş Bankası Maximiles 110 TL

Şayet kredi notu skorunuzu bilmiyorsanız hemen şimdi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Daha önceden hazırladığımız Kredi Notu Sorgulama konularına bakınız. Findeks skorunuz için en basitinden TC ile kredi notu sorgulama yazımıza göz atabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Belgeleri

PTT kredi başvurusu için bankalar gerekli görmesi halinde ek belge talep edebilir. Fakat PTT emeklisi olan vatandaşlarımızın yani emekli maaşını PTT’den alanların sadece kimlik göstermesi yeterlidir! PTT emeklilerinden kefil yahut ekstra belge istenmiyor. Fakat emekli maaşını PTT üzerinden almayan emekli olmayan yahut çalışan vatandaşların gelir belgesi göstermeleri gereklidir. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Gelir belgesiz kredi veren bankalar başlıklı konularımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Gelir belgesiz krediler için bir örnek olarak sizlere Enpara Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu konumuza bakmanızı önerebiliriz. İlginizi çekiyorsa benzer konuları da sitede bulabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusunu Nasıl Yaparım

PTT kredi başvurusu için en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Kredi başvurusu yapmak için bulunduğunuzu söyleyerek işlemleri başlatabilirsiniz.

En uygun 36 Ay Vadeli 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Maliyet Tablosu

Banka Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
İş Bankası %2,25 438 TL 15.812 TL
Enpara %2,77 480 TL 17.296 TL
Vakıfbank %2,79 482 TL 17.409 TL
ING Bank %2,79 482 TL 17.409 TL

En Uygun PTT Ev Hanımlarına Kredi

PTT emeklileri için şubesiz çalışan bankaların özel indirimler ve düşük faizler uyguladığını bilmenizi isterim. Bu ayrıcalıklar ise kredi geri ödemesinin emekli maaşına olan güvenden kaynaklanıyor. Öte yandan bilmenizi isterim ki PTT üzerinden kredi veren bankalar yani PTT ev hanımlarına kredi için anlaşmalı bankalar dışında uygun faiz oranları bulabilirsiniz. PTT emekli kredisi protokolünde faiz oranları ve şartlar en uygun olmayabilir. Ülkemizdeki bankalardan ihtiyaç kredisi paketlerini en uygun faizle alabilirsiniz. Bunun için ihtiyaç kredisi sayfamızı incelemenizi öneriyoruz.

Tablolar ve görseller içerisinde detaylara yer vermeye çalıştık. Unutmayınız ki bu kampanya 6 banka anlaşması ile gerçekleştirilmiştir. PTT anlaşmalı olan bu bankalar kredileri değerlendirerek vermektedir. Başvuru şartlarını yerine getiren emekli vatandaşlarımıza yalnızca kimlik gösterme zorunluluğu ile kredi verilmektedir. PTT emeklisi yani diğer bir deyişle emekli maaşını postaneden alan vatandaşlarımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık kimliği ile başvuru yapabilir. Yazı içerisinde başvuru şartları ve faiz oranlarına da yer verdik. Bunlara bakarak en uygun faiz oranlarını tercih ediniz.

Değerli Uygun Krediler (UK ORG) ziyaretçileri ve misafirleri. Bu kampanya her zaman en uygun olmayabilir! Unutmayınız ki piyasa şartlarına bağlı olarak kredi faiz oranları belirleniyor. Yani PTT emekli kredisi olarak attığımız başlık sizin tercihinize bağlı. Emekli kadınlarımız, emekli vatandaşlarımız PTT anlaşmalı bankalar yerine diğer banka kurumlarından da başvuru yapabilir. Şayet emekli biriyseniz ve PTT ev hanımlarına kredi kampanyasından yararlanabilirsiniz. PTT emeklisi olanlara yalnızca kimlik göstermesi halinde kredi verilmektedir. Bu kredi kampanyasının en büyük ve tek avantajının bu olabileceğini unutmayın!

Özet
PTT Ev Hanımlarına Kredi, PTT Emekli Kredisi Başvurusu
Makale Adı
PTT Ev Hanımlarına Kredi, PTT Emekli Kredisi Başvurusu
Açıklama
PTT Kredi Başvurusu, Postaneden ev hanımlarına kredi, PTT Emekli Kredisi, PTT Ev Hanımlarına Kredi Desteği PTT Kredisi Veren Bankalar ve kimlere verilir?
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler
Yazar Logo