PTT Bank Kredi Kartı Başvurusu

PTT, son dönemlerde kendini hızla geliştiren bankaların arasında yerini aldı. PTT, herkesin de bildiği gibi hem kargo, hem banka hem de kitapevi olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Günümüzde pek çok kişi PTT’yi kullanarak, işlerini gerçekleştirmektedir. PTT son dönemlerde müşterilerine yardımcı olmak amacıyla, kart hizmetini de sunmaya başladı. İsteyen herkes, başvurudan sonra PTT Bonus karta sahip olabiliyor. Peki, nedir bu PTT Bonus Kart?

PTT Bonus Kart Nedir?


Her bankanın sunmuş olduğu bir kredi kartı bulunmaktadır. PTT Bonus ise, PTT’nin sunmuş olduğu önemli kredi kartların başında gelmektedir. PTT Bonus kart, diğer kurumlara göre daha az masrafı olan kredi kartların başında gelir. Anlaşmalı olan mağazalarda kullanıcılarına bol bol bonus puan kazandıran kart, kullanıcıların rahatlıkla ödeme yapmasına yardımcı olur.

PTT Kredi Kartı Çeşitleri Nedir?

PTT kredi kartı çeşitleri çoğu kişi tarafından merak edilmektedir. PTT, içerisinde Bonus markalı olan kredi kartlarını barındırmaktadır. Bunun dışında başka bir kart ürünü bulunmuyor. Şu an için, Bonus kartının içerisinde 3 farklı kart modeli bulunmaktadır. Bu modelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Platinum Kart
  2. Classic Kart
  3. Gold Kart

Classic Kart almak için çok bir şey yapmanız gerekmiyor. Genellikle çoğu kişiye ilk başvurularında verilmektedir. Bunun dışında Platinum ve Gold kartlar genellikle kişilerin harcamasına göre onay verebilmektedir. Bu kartlara sahip olduğunuzda kartınızın düzenli bir şekilde ödemesi yapıldıktan sonra sınıf yükseltme imkânınız mevcut hale geliyor. PTT kredi kartları kullanıcılarına hiçbir şekilde fazla bir aidat ödetmiyor. Aylık aidatın dışında hiçbir şekilde kartlar üzerinden komisyon alınmamaktadır. Kart çıkarttıktan sonra sadece yıllık olan kart aidatınızı ödemeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu

PTT Kredi Kartının Özellikleri Nedir?

PTT kredi kartlarının genel olarak özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi PTT Kredi Kartların 3 çeşidi bulunmaktadır.
  • Yıllık olarak aidatlar şu şekildedir: Gold Kart: 60 TL, Classic Kart: 54 TL, Platinum Kart: 66 TL.
  • Faiz oranları ise şu şekildedir: Nakit avans faizi %2,02, alışveriş faizi %2,02 ve ödemelerin gecikmesi durumunda talep ettiği faiz: %2,52 şeklindedir.
  • Eğer PTT Kredi kartınız çalınırsa ya da kayıp olursa bunun için bildirimde bulunduktan önceki ilk 24 saat içerisinde yapılan 150 TL’lik harcamalardan tamamen kişi sorumlu olacaktır.
  • Kredi kartına başvuru ne yazık ki internetten mümkün değildir. Başvuru da bulunmak ve PTT Kredi kartı çıkarttırmak istiyorsanız, bunu ancak postane şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu kart ile alışveriş yapmak istiyorsanız, üzerinde MasterCard logosu olan her yeri kullanabilirsiniz.
  • Eğer başvuru yaparsanız ve başvurunuz onaylanırsa, ilk yıl boyunca hiçbir şekilde aidat ödemiyorsunuz. Daha sonraki aylar için aidat tutarını yukarıda belirttik.

PTT Kredi Kartı Başvurusu Nerelerden Yapılır?


PTT’nin yeni çıkarmış olduğu bu kart sistemi ile artık ödemelerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. PTT kredi kartı başvurusu için, PTT Merkez ya da PTT şubelerinden başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde artan nakit sıkıntısı ne yazık ki beraberinde ekonomik sıkıntılarını da beraberinde getirmektedir. PTT, bu noktada çıkartmış olduğu kredi kartını Bonus Kredi Kartı ile anlaşma ile oluşturmuştur.

Şubelerden yapılan başvurularda, başvuruda bulunmak isteyen kişilere ilk olarak bir başvuru formu doldurulacaktır. Kişiler eğer bu kredi kartından yararlanmak istiyorlarsa, bu formu doldurmaları yeterli olacaktır. Kişinin sicili, vb. noktaları araştırıldıktan sonra banka tarafından olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.

PTT Kredi Kartım Çalınırsa Ne Olur?

Herkesin başına gelebileceği gibi, sizin de başınıza gelebilir. Kredi kartının çalınması noktasında sizlere düşecek bazı noktalar bulunmaktadır. İlk olarak belirtmemiz gerekiyor ki, kredi kartınız çalındıktan sonra ilk 24 saat içerisindeki 150 TL’lik alışverişlerinden kişiler sorumlu olmayacaktır. Ancak bu kredi kartınız çalındıktan 24 saat sonraki alışverişlerinizde sorumluluk tamamen size ait olacaktır. (Haber verilmediği durumlarda) Bu sebeplerde mağdur durumuna düşmemek için kredi kartınız çalındığı andan itibaren hemen 444 17 88 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Finansbank, Akbank, Denizbank Kredi Kartı Başvurusu (Online)

PTT Kredi Kartına Şifre Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

PTT Kredi Kartınız elinize ulaştığı ilk anda yapmanız gereken tek şey şifreleme işlemidir. SMS ile şifre alabilirsiniz. Bunun için büyük harfler ile SİFRE yazarak boşluk bıraktıktan sonra kendinizin oluşturduğu 4 haneli şifrenizi oluşturabilirsiniz. SMS’in (kısa mesajın) daha sonraki kısmına kartınızın son 4 hanesi ve arka kısmında bulunan 3 haneli CVV kodunu yazmanız gerekmektedir. Örnek olarak şu şekilde oluşturulabilir:

SİFRE 4567 456789 vb. şeklinde

PTT Bonus Kartı Kime Verilir?

PTT Bonus kartını sizler de almak istiyorsanız, ilk olarak kredi notunuzun ve ödemelerinizin düzenli olması gerekiyor. Her kredi kartında olduğu gibi, bu kredi kartında da kredi notu dikkate alınmaktadır. Ancak ödemeleriniz düzenli bir şekilde yapılıyorsa ve kredi notunuz yüksekse, büyük ihtimal ile bankanız size olumlu geri dönüş yapacaktır. Ayrıntılı bilgi için bankadan bilgi alabilirsiniz.

PTT bank kredi kartı başvurusu ile ilgili aklınızda kalan herhangi bir soru işareti için aşağıya yorum yazarak bizim ile iletişime geçebilirsiniz.