Online Kredi Veren Bankalar

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok alanda görülen rahatlık bankacılık alanında da görülmektedir. Bankalardan bazıları müşterilerine online kredi başvurusu seçeneği sunar ve kullanıcılar internet üzerinden başvuru yapmak suretiyle kredilerini kullanabilir. Online kredi veren bankalar her geçen gün daha fazla olurken bunlar müşteriler için önemli bir avantaj oluşturur.

Online Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları


Bankalar müşterilerinin daha hızlı kredi kullanması için bir takım kolaylıklar sağlar. Fakat burada bahsedilen kolaylıklar sadece belli özelliklere sahip müşterileri kapsar. Yani her online kredi başvurusu yapan kişiye kredi verilmez. Bazı bankalar sadece kendi müşterilerine bu kredileri verirken bazıları ise böyle bir şart aramaz.

Online olarak talep edilen kredilerin şartları arasında belge ya da kefil gibi şartlar bulunmaz. Bu durum bazı bankalarda nispeten biraz daha farklı olsa da genel olarak bu şekildedir. Başvuru yapan kişilerin bilgileri ve durumları sistem üzerinden incelenir ve kısa sürede cevap verilir.

Online Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Online kredi veren bankalar arasından bazıları daha kolay kredi vermekte ve daha kolay şartların yerine getirilmesini istemektedir. Bunlardan bazıları CEPTETEB, Enpara.com, ING Bank E-Kredi ve Aktifbank N Kolay Kredi şeklindedir. Bu kurumlar başvuru sonrasında herhangi bir evrak talep etmemekte ve çok kısa sürede başvuruları sonuçlandırmaktadır.

Online Kredi Veren Bankalar Hakkında Diğer Hususlar Nelerdir?

Online olarak verilen kredilerde incelemeler sistem üzerinden yapılır ve bu incelemelerde kişilerin kredi notları incelenir. Evrak ya da kefil talep edilmediğinden dolayı online kredi veren bankalar sadece kredi notunu dikkate alır. Kredi notu 1700 (çok iyi) ve 1500 (iyi) üzeri olan kişilerin talepleri genellikle olumlu olarak karşılanır. Fakat 1100-1500 (az riskli) olanların gelirine göre cevap verilir. Sistem üzerinden gelir görünmüyor ise cevap olumsuz olur. Orta riskli ve en riskli grubunda olan kişilerin online kredi başvuruları ise genellikle reddedilir.
Online kredi hafta sonları da talep edilebilir ve banka tarafından kabul edilmesi halinde ATM’ler aracılığı ile bu para kullanılabilir. Bu da müşterilere önemli bir avantaj sağlar.

İlginizi Çekebilir:  PTT Bank Kredi Kampanyası