1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Online Kredi Veren Bankalar

1

Online Kredi Veren Bankalar

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte birçok alanda görülen rahatlık bankacılık alanında da görülmektedir. Bankalardan bazıları müşterilerine online kredi başvurusu seçeneği sunar ve kullanıcılar internet üzerinden başvuru yapmak suretiyle kredilerini kullanabilir. Online kredi veren bankalar her geçen gün daha fazla olurken bunlar müşteriler için önemli bir avantaj oluşturur.

Online Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Bankalar müşterilerinin daha hızlı kredi kullanması için bir takım kolaylıklar sağlar. Fakat burada bahsedilen kolaylıklar sadece belli özelliklere sahip müşterileri kapsar. Yani her online kredi başvurusu yapan kişiye kredi verilmez. Bazı bankalar sadece kendi müşterilerine bu kredileri verirken bazıları ise böyle bir şart aramaz.


Online olarak talep edilen kredilerin şartları arasında belge ya da kefil gibi şartlar bulunmaz. Bu durum bazı bankalarda nispeten biraz daha farklı olsa da genel olarak bu şekildedir. Başvuru yapan kişilerin bilgileri ve durumları sistem üzerinden incelenir ve kısa sürede cevap verilir.

Online Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Online kredi veren bankalar arasından bazıları daha kolay kredi vermekte ve daha kolay şartların yerine getirilmesini istemektedir. Bunlardan bazıları CEPTETEB, Enpara.com, ING Bank E-Kredi ve Aktifbank N Kolay Kredi şeklindedir. Bu kurumlar başvuru sonrasında herhangi bir evrak talep etmemekte ve çok kısa sürede başvuruları sonuçlandırmaktadır.

Online Kredi Veren Bankalar Hakkında Diğer Hususlar Nelerdir?

Online olarak verilen kredilerde incelemeler sistem üzerinden yapılır ve bu incelemelerde kişilerin kredi notları incelenir. Evrak ya da kefil talep edilmediğinden dolayı online kredi veren bankalar sadece kredi notunu dikkate alır. Kredi notu 1700 (çok iyi) ve 1500 (iyi) üzeri olan kişilerin talepleri genellikle olumlu olarak karşılanır. Fakat 1100-1500 (az riskli) olanların gelirine göre cevap verilir. Sistem üzerinden gelir görünmüyor ise cevap olumsuz olur. Orta riskli ve en riskli grubunda olan kişilerin online kredi başvuruları ise genellikle reddedilir.
Online kredi hafta sonları da talep edilebilir ve banka tarafından kabul edilmesi halinde ATM’ler aracılığı ile bu para kullanılabilir. Bu da müşterilere önemli bir avantaj sağlar.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum

  1. Feyza Şimşek on

    Bügün yapı kredi bankasının cep şubesindeydim birden bir menüde kredi çekebileceğimi yazdı bende umutlandım 10.000 TL için başvuruda bulundum cep telefonunuza mesaj göndereceğim dedi ve maalesef kredi kullanımına uygun değilsiniz dedi ya kardeşim işte en nefret ettiğim kısım bu kısım madem krediye uygun değilim neden bana kredi çıkmış gibi kredi verecekmiş gibi artistlik yapıyorsunuz.Maaş hesabı olmasa çoktan iptal edeceğim ama neyse insanlarla dalga geçiyorlar

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.