Öğrenciler İçin En İyi 10 Kredi Kartı Hangisi?

Öğrencilerin bankalardan kredi kartı alması çok zor hale geldi. Düzenli bir geliri olmayan, devlet ve özel bursları ile ayakta kalan öğrencilerin giderleri çok yüksektir. Giderleri gelirlerinden çok olduğu için öğrenciler kredi ve kredi kartı ile bu ihtiyaçlarını gidermek istemektedir. Öğrencilerin sabit bir gelirinin olmamasından dolayı bankalar öğrencilere kredi ve kredi kartı vermeye sıcak bakmazlar. Bir öğrenci için en iyi kredi kartı, düşük faiz uygulayan ve yıllık kullanım aidatı olmayan kartlardır. Kampanyası bol, harcadıkça puan kazandıran, tatminkar limit veren kredi kartları öğrenciler için idealdir. Nakit avans hizmeti sunan, taksit yapan kredi kartları öğrenciler tarafından çok tercih edilir.


Öğrenci kredi kartı başvurusu yapmaya karar verdiyseniz sizler için özel olarak bu yazı dizisini hazırladık. Bu yazı dizimizde sizlere öğrenciye kredi kartı veren bankalar içinde en iyi şartları sunan bankaları sıraladık. Yazı dizimizi dikkatlice okuyarak size uygun imkanlarla kredi kartı sunan bankadan kartınızı çıkartabilirsiniz.

Öğrenciye cazip fırsatlar sunan bankalar ve kredi kartları şunlardır:

GARANTİ BANKASI Öğrenci Kredi Kartı (Bonus Genç Kart)

Garanti Bankası‘nın sunmuş olduğu bu kredi kartının en güzel yönü kart aidatının olmamasıdır. Alışverişlerde ve nakit çekimlerde taksit imkânı var. Harcadıkça puan kazanabileceğiniz bu kartla dilediğiniz an nakit ihtiyaçlarınız için nakit avans seçeneği bulunur. Karta sahip olabilmeniz için 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük olmanız gerekir. Bonus kartın bütün özelliklerine sahip olan bu kartla bu karta üye olan iş yerlerinde alışveriş yaparken bonus puan, kampanyada taksit fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Kartın güzel bir özelliği de ekstre atlat özelliği ile borcunuzu 1 ay erteleyip ödemenizi diğer ay ödeyebilirsiniz. Acil ihtiyaçlarda karttan nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Bonus Genç Kart‘a sahip olmak için banka şubeleri, telefon bankacılığı ve internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

YAPIKREDİ BANKASI Öğrenci Kredi Kartı (Playcard)

Yapı Kredi Bankası‘nın Playcard kredi kartının da kart aidatı yoktur. Taksit ve puan imkanı sunan karttan dilediğiniz anda nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Üye iş yerlerinden alışveriş yaparken puanlar kazanıp bu puanlarla ücretsiz alışverişler yapabilirsiniz. Yapı Kredi Playcard ile nakit avans çektiğiniz zaman 2 gün içinde çektiğiniz parayı geri yatırmanız durumunda sizden herhangi bir faiz ve kesinti yapılmaz. Bu özellikten her ay 100 liraya kadar çekim yapabilirsiniz. Playcard başvurusu için banka şubelerine gelerek öğrenci belgeniz ve nüfus cüzdanınızı getirmelisiniz.

ZİRAAT BANKASI Öğrenci Kredi Kartı (Genç Kart)


Ziraat Bankası’nın kredi kartı Genç Kart‘a sahip olmak için 18 ile 26 yaş aralığında olmalısınız. Ziraat Bankası, Genç Kart için müşterilerinden kart aidatı almaz. Kart ile taksitli para çekimi ve alışverişler yapabilirsiniz. KYK burslarını Ziraat Bankası’ndan aldığınızı düşünürseniz kredi kartı ödemesi için banka şubelerinde ve bankamatik önünde kuyruk beklemektense internet bankacılığından ve telefon bankacılığından bursunuz yatınca otomatik olarak ödeme yaparak kredi kartı borcunuz için vakit ve enerji kaybınızın önüne geçersiniz. Üstelik kart öğrencilere birçok yönden fırsat ve kampanyalar sunar. Dilerseniz Ziraat Bankası’ndan çıkarmış olduğunuz KYK burs bankamatik kartınızı kredi kartı gibi kullanabilirsiniz. Böylece çift kart taşımak yerine tek kart taşır, cüzdanınızı kabarıklıktan kurtarmış olursunuz. Genç Kart‘ın bir diğer özelliği de kart içinde harçlık avans bulunur. Harçlık avans ek hesap gibi işleme tabi olur. Acil durumlarda kullanıp yerine geri koyabileceğiniz bir ek hesaptır.

İŞBANKASI Öğrenci Kredi Kartı (İşte Üniversiteli)

Öğrenciye ve eğitime destek veren İş Bankası öğrenciler için İşte Üniversiteli kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Kart aidatı olmayan kart ile taksitli alışveriş yapabilir, nakit avans çekebilirsiniz. Üye alışveriş yerlerden alışveriş yapıldığında maksi puan toplayabilirsiniz. Topladığınız puanlarla bedava alışverişler yapabilirsiniz. Kartın temassız özelliği bulunur. Kart başvurusunda bulunmak için öğrenci belgesi ve kimliğinizle banka şubelerine başvuru yapmalısınız.

TEB Öğrenci Kredi Kartı (Üniversiteli Teb Bonus Card)

TEB Bankası öğrencilere 9 lira yıllık aidat karşılığında Üniversiteli TEB Bonus Card hizmeti sunmaktadır. Taksitli alışveriş imkânı sunan kart ile nakit avans çekimi yapamazsınız. Üye alışveriş yerlerinden alışveriş yaparak puanlar kazanıp bu puanlarla ücretsiz alışverişler yapabilirsiniz. Karta sahip olmak için öğrenci belgesi ve kimliğinizle banka şubelerine gitmeniz gerekir.

VAKIFBANK Öğrenci Kredi Kartı (Like Card)

Vakıfbank öğrencilere Like Card ile kredi kartı hizmeti sunar. Kartın yıllık kullanım aidatı 12 liradır. Taksit ve nakit avans özelliği bulunan kart ile alışveriş yaptıkta puanlar kazanıp bu puanlarla ücretsiz alışverişler yapabilirsiniz. Kart ekstresi talep etmemeniz halinde 12 liralık kart kullanım ücreti ödemezsiniz. 12 liralık kesinti sizlere yıl boyunca gönderilecek ekstre için kesilmektedir. Kart ile yapılan 100 tl üzeri alışverişlerde 9 ay taksit yapma imkanı sunar. Peşin 100 lira üzeri alışveriş yaptıktan sonra dilerseniz birkaç gün sonra bu alışverişinizi 9 taksite bölüp ödemelerinizi zorlanmadan yapma imkanına kavuşabilirsiniz. Kart birçok yönden öğrencilere fırsatlar sunar. Karta sahip olmak için hemen siz de kimlik ve öğrenci belgenizle banka şubelerine başvurabilirsiniz.

AKBANK Öğrenci Kredi Kartı (Axess exi26)

Akbank, 26 yaş altı öğrencilere Axess exi26 kredi kartı hizmeti sunar. Kartın yıllık kullanım aidatı 20 liradır. Taksit, puan ve nakit avans özellikleri bulunan kart ile üye iş yerlerinden alışveriş yapıp fırsatlar elde edebilir puanlar toplayıp, topladığınız puanları ücretsiz alışverişlere çevirebilirsiniz. Yaptığınız alışverişleri ilerleyen dönemlerde taksitlere bölebilirsiniz. Zorlandığınız aylarda taksit ertele seçeneği ile ekstre borcunuzu bir sonraki aya erteleyebilirsiniz. 50 tl ve üzeri alışverişleri faizsiz olarak 3 taksite bölebilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınızı normal ya da taksitli avans özelliği ile çekebilirsiniz. Karta sahip olmak için banka şubelerine nüfus cüzdanı ve öğrenci belgesi ile başvuru yapmalısınız. 26 yaşından büyük ve 18 yaşından küçüklere bu kart verilmez.

QNB FİNANSBANK Öğrenci Kredi Kartı (Cardfinans Go)

QNB Finansbank öğrencilere 29 lira aidat ücreti olan Cardfinans Go kredi kartı hizmeti sunar. Taksit ve puan özelliği olan kart ile nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Bu kart 18-25 yaş aralığında bulunan öğrencilere tanımlanır. 150 liraya kadar nakit avans çekimlerinde banka öğrencilerden faiz almaz. Alışverişlerinizi yaptıktan sonra dilerseniz ödemelerinizi 2 ay taksitlendirebilirsiniz. Kart başvurusunu internet şubesinden ve banka şubelerinden yapabilirsiniz. Başvuru sırasında nüfus cüzdanı ve öğrenci belgenizin yanınızda bulunması gerekir.

DENİZBANK Öğrenci Kredi Kartı (D-Şarj Bonus)

Denizbank D-Şarj Bonus kartın yıllık 45 lira kullanım aidatı vardır. Nakit avans çekim özelliği olan kart ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Kart ile alışveriş yapıp puanlar kazanabilirsiniz. İlk yıl 3 lira aidat alan D-Şarj Bonus kredi kartı, ikinci yıl 45 lira yıllık aidat almaktadır. Bu yüzden öğrenciler 1 yıllık bu kartı kullanıp 2.yıl kartı iptal etmektedir. Bu yüzden bankanın bu konuda bir şeyler yapıp bu 45 liralık aidatı daha düşük tutması gerekir. Karta sahip olmak için şubeleri, internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Öğrencilerin kredi kartı kullanırken çok dikkatli olması gerekir. Kredi kartı ile alışverişi bilinçli yapması gerekir. İlk etapta size bedava alışveriş yapıyormuş gibi duygu verse de bunun böyle olmadığını ödeme yaparken görüyorsunuz. Limitleri zorlayıp kendinizi zor duruma sokmayın.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma