1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

1

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri Ne Kadar?

Günümüzde birçok banka öğrencilerin ihtiyaçlarını giderebilmeleri adına limitleri düşükte olsa öğrencilere yönelik hizmete ağırlık vermektedir. Bankalara gelen en çok başvuru öğrenciler tarafından kredi kartlarının limitinin arttırılması konusunda olmaktadır. Ancak burada çok önemli bir husus vardır. Diğer müşterilere tanınan kredi kartı limit esnekliği çoğu öğrenciye tanınmamaktadır. Bu durum öğrencilerin dezavantajı gibi görünse de bir yandan da onların avantajına yönelik bir durumdur. Bu sayede öğrencilerin sıkıntıya girebilecekleri borçlanmanın önüne geçilmektedir. Bu öne geçilme ile hem borç kapasiteleri belirli bir sınırda tutulacak hem de ekstra faiz yükünü de üstlenmek zorunda kalmayacaklar. Bankalar bunların yanında öğrenciler için ekstra indirim ve kampanyalar da düzenlemektedirler. Bu kampanya hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler ilgili bankanın İnternet adresi üzerinden kontrollerini gerçekleştirebiliyor. Şimdi sizlere bazı bankaların öğrenciler için sunduğu kredi kartı hizmeti ve limitlerinden bahsedeceğiz.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Limiti

Akbank, öğrencilere yönelik Exi26 kartını hizmete sunmuştur. Öğrenciler için herhangi bir aidat ücreti olmayan bu kartta çeşitli kampanyalar, taksitler ve puanlardan yararlanılması sağlanmaktadır. Axess Üniversiteli Exi26 kartı ile alışveriş ihtiyaçlarınız için çeşitli taksit avantajları bulunmaktadır. Yapılan harcamalara chip para hediye edilmektedir. 1 chip para ise 1 TL’dir. Geliri olmayan öğrencilere ilgili mevzuatlar gereğince bankanın kendi insiyatifine bağlı olarak en fazla 1.000 TL’lik bir kart verilebilmektedir. Aktif olarak çalışmaya devam eden ve sigortalı bir kişiye bu limitin 4 katı kadar esneklik yapılabilir.


Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı Limiti

Garanti Bankası yıllardır öğrencilere verdiği önemle ön plana çıkmaktadır. Bonus Genç adı altında öğrencilere aidatsız kredi kartı veren Garanti Bankası çeşitli taksitler ve puanlar ile de destek olmaktadır. Sigortalı ve aktif bir çalışan öğrenciye 2000 TL’ye kadar kredi kartı verebilmektedir. Çalışmayan ve bir geliri olmayan kişilere ise en fazla 1300 TL’ye kadar limit sunulabiliyor. Bu durumda önemli bir husus da asgari ödeme gecikme tutarıdır. Asgari ödeme tutarı 15.000 TL’ye kadar yüzde 30 oranında iken miktar yükseldikce oran artmaya devam ediyor.

TEB Öğrenci Kredi Kartı Limiti

ÜniversiTEB Bonus kart ile öğrencilere özel bir hizmet sunulmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası‘nın öğrencilere sunduğu bu kredi kartı ile hem bedava alışveriş hem de çeşitli taksit avantajları sunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sosyal hayatlarını geliştirebilmesi adına sinema ve tiyatro gibi birçok faaliyet’in yüzde 50’sini Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) tarafından karşılanıyor. ÜniversiTEB Bonus kart öğrenci limitleri 750 TL ve 1000 TL arasında değişmektedir. Faiz oranları da miktara göre değişiklik gösterebilmektedir.


İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Limiti

İş’te Üniversiteli kart ile öğrencilere hizmet sunan İş Bankası öğrencilere kredi limiti en yüksek banka desek yanlış söylemiş olmayız. Sigortalı ve aktif bir işte çalışan öğrencilere 4.000 TL limitle kredi kartı vermektedir. Geliri olmayan öğrenci ve gençlere ise 1500 ile 2000 TL arasında değişen esnek limitlere sahiptir. İş Bankası ayrıca ödeme yöntemleri konusunda da esnek bir tavır sergilemektedir. Borcun ileriye ertelenmesi gibi ödeyecek gücü olmayanlara fırsatlar tanımaktadır.

İş’te Üniversiteli kredi kartının herhangi bir aidat ücreti bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı Limiti

Genç Bankkart son zamanlarda çok fazla kişinin başvuru yaptığı Ziraat Bankası hizmetlerinden birisidir. Bankkart Combo ile hem Ziraat Bankası banka kartınız hem de Genç Bankkart‘ı aynı anda tek kartta kullanabilmenize olanak sağlanıyor. Bu karttan sadece 18-26 yaş arası öğrenciler faydalanabilmektedir. Kartınızın yanında olup olmaması önemli olmadan mobil cihazlarınız üzerinden de kullanabileceğiniz bu kartın en yüksek limiti 1500’dir. Sigortalı ve çalışan olmanızın önemi olmadığını belirtmekte fayda var. Ziraat Bankası öğrencilerin yoğun borç havuzundan korunması adına limitlerini sabitlediklerini ve herhangi bir esnekliğin olmayacağı konusunda sosyal medya üzerinden bir açıklama paylaştı.

Vakıfbank Öğrenci Kredi Kartı Limiti

Öncelikle Vakıfbank‘ın sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde avantajlı bir durum yaratılmak istenmiş ve tüm yeniliklerin aynı çatı altında toplanması amaçlanmıştır. Vakıfbank‘ın sunmuş olduğu WorldCard uygulamasının bütün özellikleri Like Card altında toplanmış durumda. Bu sayede gençlerin işinin daha çok kolaylaşması ve harcamalarına kazandıkları bonusların daha fazla olması hedeflenmiştir. 2000 World puan karşılığında banka tarafından sizlere ekstra bakiye verilmektedir. Vakıfbank Like Card‘ın tüm alışverişlerde geçen faiz oranı yüzde 2.25 olarak belirlenmiştir. Nakit çekim faiz oranı da diğer kart sahiplerine oranla daha makul bir seviye olan yüzde 2.25 e çekilmiştir. Borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız veya herhangi bir gecikmeye girmiş iseniz gecikme faiz oranı ise yüzde 2.75 oranında bulunmaktadır. Vakıfbank öğrencilere 500 ile 1000 TL arası bir kredi kartı limiti vermektedir. Bazı durumlarda esneklik yapılmaktadır.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum

  1. Rukiye Yüce on

    Bir baba olarak çocuğuma kredi kartı verme taraftarı değilim ama teknolojnin de gelişmesi ile çocuklarımız da bunu bizlerden istiyor bende bakam ile görüşüp kendi kredi kartımın limitini kullanarak bir ek hesap açtırıp çocuğuma verdim limit olarak ta çocuğuma her okula gidişinde verdiğim paranın ortalaması ile hesap yapıp 600 tl limit koydum bankada en fazla 1,000 tl limit koyuyormuş bizim hayta harcamadığı günlerde oluyor ama harcayıp bitirdiği de ama yinede şu devirde bir çocuğun okulda sadece gıda masrafı gayet normal.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.