Odeabank SMS Kredi Başvurusu

Birçok banka artık kredi başvurularını tamamen müşteri odaklı yapmaya başladı. Eski banka sistemlerinin çok uzağında teknolojinin de gelişmesi ile birlikte bankalar bu durumu iyi yönde kullanmaya başladı. İnsanlar kredi ihtiyaçlarını en uygun faiz oranları ile nasıl kullanırım diye düşünürken bankalarda kolaylık sağlamak için bir çok somut adım atmaktadırlar. SMS bankacılığı da bunların en başında gelmektedir. Teknolojinin getirdiği en önemli adımlardan biri olan SMS bankacılığı müşteriler tarafından oldukça memnuniyetle karşılanmaktadır.

SMS BANKACILIĞI NEDİR?


SMS bankacılığı hangi bankanın müşterisi olursanız olun o banka ile sürekli olarak bilgi almanızı sağlayan bir hizmettir. SMS bankacılığını kullanarak cep telefonunuzdan SMS özelliğini kullanarak şubeye gitmeden bilgi almanızı kolaylaştıran işlemlerdir.

SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPILIR MI?

SMS bankacılığı kısmında belirttiğimiz gibi SMS ile bir bankanın herhangi bir hizmetinden faydalanmanız mümkündür. SMS ile tabii ki kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz banka bu konuda hizmet veriyorsa SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

SMS KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gelişen teknoloji ile birlikte bankalar artık bu teknolojinin en üst seviyesinde çalışmalarını sürdürmektedirler. Güncel banka hizmetlerinde son teknoloji kullanılmakta olup SMS kredi başvuruları ile birlikte kişilere özel krediler hesaplanabilmektedir. SMS ile başvurulan krediler anında onaya girebildiği gibi gerekli değerlendirmelerin yapılabilmesi maksimum 1 ile 2 dakika arasında değişebilmektedir. Bazı durumlarda saniyeler içerisinde değerlendirilen kredi başvuruları sonucunda müşteriler bilgilendirilmektedir. Odeabank müşterileri de SMS ile kredi başvurularını yaptıktan sonra gerekli değerlendirmeler yapılır yapılmaz bilgi alabilmektedirler. Eğer kredileri olumlu değerlendirilirse saniyeler içerisinde kredileri hesaplarına geçiyor ve dilediği gibi harcamaya başlayabiliyorlar.

İlginizi Çekebilir:  TC ile Kredi Başvurusu ve Sorgulama

ODEABANK SMS KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Günlük 10 TL ödeyerek kredinizi anınızda hesabınıza alabileceğiniz bir kredi sistemi bulunan Odeabank düşük faiz oranları ile müşteri odaklı bir politika izlemektedir. Araştırmalarımız doğrultusunda İnternet platformlarında en çok memnuniyet puanına sahip olan bankalar arasında gelen Odeabank beklediği ilgiyi de alamamış gibi görünüyor. Peki günde 10 TL ödeyerek Odeabank SMS kredi başvurusunu nasıl yaparım diyorsanız şimdi söyleyeceklerimiz tam da sizi ilgilendiriyor;


Öncelikle 8444 Odeabank SMS kredi başvurusu için hesaplama yapılması gerekmektedir. Bunu yapmak için cep telefonunuzdan SMS bölümüne gelerek NAKİT yazarak boşluk bırakmanız gerekmektedir. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazarak 8444 Odeabank Kredi başvurusu olarak gönderdiğinizde kısa süre içerisinde krediniz değerlendirilecektir. Banka kredinizi olumlu değerlendirdiği zaman size kısa mesaj ile dönüş yaparka bilgileri aktaracaktır. Bu krediden yararlanmak isteyen Odeabank müşterileri şubeye gitmeden kısa sürede işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Eğer Odeabank müşterisi değil iseniz SMS yolunu kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ancak bankaya giderek bazı bilgilerinizi de teslim etmeniz gerekmektedir.

Odeabank SMS kredi başvurusu yaparken 75 yaş üzeri olmamanız gerekmektedir. Bu yaş üzerindeki kişiler için kredi işlemleri tamamen kapalıdır. Odeabank SMS kredi başvurusunun tam bilgilerini bankanın resmi İnternet adresinden öğrenebilmeniz mümkündür. Odeabank SMS kredi başvurusu, Odeabank Nakit Hazır kredisi olarak da bilinmektedir. 60 aya kadar vade yapabileceğiniz kredi için minimum faiz oranı yüzde 2.52 olarak belirlenmiştir. 10.000 TL’lik en düşük kredi ihtiyacınızı 60 ay vade ile aylık 363 TL olarak ödeyebilmeniz mümkündür. Aylık maliyet oranı yüzde 2.52 olarak belirlenen kredide ayırca kredi tahsis ücreti olarak 53 TL tarafınıza yansıtılmaktadır.

Yukarıda bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları müşterinin kredi notu ve sicili incelendikten sonra değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişiklikler banka tarafından gerekli görülürse size bilgi verilmekte kabul ettiğiniz taktirde krediniz hesabınıza yansımaktadır. Belirlenen kredi tahsis ücretleri kredi oranınızın binde 5’i şeklinde hesaplanmaktadır. Odeabank SMS kredi başvurusu yaparken bankanın değerlendirmeleri özgürce yaptığını belirtmekte fayda var. Banka bu bilgileri değerlendirirken sizden bir takım belge isteme hakkına sahiptir. Bankanın sizden isteyebileceği bir takım belgeler aşağıdaki şekildedir;

  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı ( Sürücü Belgesi – Pasaport )
  • Gelir Belgesi
  • Kendi Adınıza Bir Fatura Bilgisi ( Doğal gaz – Elektrik – İnternet )
İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Hepinizin bildiği üzere diğer bankalar olsun Odeabank olsun tüm kredi işlemlerinde sigorta masrafları ile birlikte efektif yıllık maliyet oranlarının hesaplanmama nedenleri kişilere göre değişebilmektedir. Kredi tahsis ücretlerine yıllık faiz oranlarının tahsis edildiğini unutmayınız. Odeabank SMS kredi başvurusu için detaylı bilgi almak için 444 8 444 müşteri hizmetleri numarasından detaylı bilgi alabilirsiniz.