1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Nakit Avans Çekim Ücreti En Düşük Olan Bankalar Hangileri?

1

Nakit Avans Çekim Ücreti En Düşük Olan Bankalar Listesi

2019 yılı itibariyle 70 milyona yaklaşan kredi kartı kullanım sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Sağladığı birçok özellik sayesinde günlük hayatı kolaylaştıran kredi kartları, acil nakit ihtiyacı oluşması durumunda da nakit avans hizmeti sağlayarak kullanıcılarını memnun ediyor.


Fakat kredi kartı nakit avans işlemleri belli bir komisyon karşılığında yapılabilmektedir. Her bankanın nakit avans çekim ücreti farklı olabilmekle birlikte neredeyse iki katına varan farklar bulunmaktadır. Bu nedenle nakit avans komisyonu en düşük olan bankaları tercih etmek önemli avantaj sağlayacaktır. Peki nakit avans çekim ücreti en düşük olan bankalar ve kredi kartları nelerdir? Bu bankaların nakit avans komisyon tutarları ne kadardır, inceleyelim.

Nakit Avans ve Nakit Avans Çekim Ücreti Nedir?

Kredi kartı limitleri genelde kullanılabilir kart limiti ve toplam nakit avans limiti olarak iki bölümde oluşturulur. Kullanılabilir kart limiti, kredi kartının toplam limitini ifade ederken, nakit avans limiti ise bahse konu kredi kartından çekilebilecek toplam nakit avans tutarını gösterir. Kredi kartı nakit avans özelliği, her kredi kartında yer almasa da birçok banka ve kredi kartında var olan bir uygulamadır. Bazı bankaların kredi kartları, toplam limiti kadar nakit avans limiti içerirken kimi kredi kartları ise toplam limitin yarısı tutarında veya daha düşük tutarda nakit avans limiti tanımlamaktadır. Kredi kartından nakit avans çekimi yaparken, bankalar tarafından belli oranda komisyon ücreti alınır. Bu kesintiye nakit avans çekim ücreti denmektedir. Kredi kartı nakit avans komisyonu genelde iki kalemden oluşmaktadır; ilk olarak çekilen nakit avans miktarından belli bir yüzdeyle kesinti yapılır, ikinci olarak bu kesinti tutarına sabit bir kesinti tutarı eklenir. Aşağıda yer alan nakit avans çekim ücreti en düşük olan bankalar listesinde bu kesintilerin nasıl oluştuğunu görebilirsiniz.

Nakit Avans Çekim Ücreti En Düşük Olan Bankalar Hangileridir?

Her bankanın kredi kartı, farklı oranlarda nakit avans çekim ücreti almaktadır. Yazının ilk paragrafında da belirttiğimiz üzere bu komisyon tutarları arasındaki fark iki kata kadar çıkabilmektedir. Aşağıda sıralayacağımız listede, nakit avans ücreti en düşük olan bankalar ve kredi kartları yer almaktadır. Birçok tüketicinin birden fazla sayıda kredi kartına sahip olduğunu varsayarsak, listede yer alan nakit avans komisyon tutarları dikkate alınarak nakit avans çekiminde en uygun banka kolayca tespit edilebilir.

Ziraat Bankası Nakit Avans Komisyonu


Başta krediler olmak üzere birçok banka ürününde önde gelen ve kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, nakit avans çekim ücreti yönünden de en uygun bankaların başında gelmektedir. Ziraat Bankası nakit avans komisyonu %3,75 + 3 TL olarak belirlenmiştir. Yani Ziraat Bankası kredi kartınızdan 200 lira nakit avans çektiğinizde yaklaşık 10,5 tl ücret ödersiniz.

Vakıfbank Nakit Avans Komisyonu

Bir diğer kamu iştirakli banka olan Vakıfbank da uygun ücretlerle nakit avans çekme imkanı sunmaktadır. Vakıfbank nakit avans komisyonu, diğer bankalardan farklı olmak üzere sadece oran bazında ücret kesmektedir. Yani nakit avans çekim tutarından %5,33 oranında komisyon almaktadır. Vakıfbank kredi kartınızdan 200 lira nakit avans çektiğinizde yaklaşık 10,6 tl ücret ödersiniz.

Halkbank Nakit Avans Komisyonu

Halkbank da bir kamu bankası olup krediler, kredi kartları vb. hususlarda tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Halkbank nakit avans komisyonu %3,78 + 5 TL olarak belirlenmiştir. Yani Halbank kredi kartınızdan 200 lira nakit avans çektiğinizde yaklaşık 12,5 tl ücret ödersiniz.

İş Bankası Nakit Avans Komisyonu

Özel sektör bankaları arasında en önemli bankalardan biri olan İş Bankası, çok sayıda müşteri portföyüne sahiptir. Dolayısıyla başta kredi kartları olmak üzere birçok banka ürünü çok sayıda tüketici tarafından tercih edilmektedir. Nakit avans ücreti bakımından da özel sektör bankaları içinde en uygun banka olarak İş Bankası’nı gösterebiliriz. İş Bankası nakit avans komisyonu %3,75 + 7,5 TL olarak belirlenmiştir. Yani İş Bankası kredi kartınızdan 200 lira nakit avans çektiğinizde yaklaşık 15 tl ücret ödersiniz.

Not: Nakit avans ücreti en düşük olan bankalar listesinde yer alan hesaplamalar, 200 liralık nakit avans çekimi üzerinden belirlenmiştir. Komisyon oranları ve sabit ücretler farklı olduğu için çekilen nakit avans tutarı arttıkça ödenmesi gereken komisyon tutarı değişebilir. Aynı zamanda aynı bankanın farklı kredi kartları için farklı komisyonlar da belirlenmiş olabilir. Bu nedenle bankaların güncel işlem ücretlerini dikkate alarak nakit avans hesaplaması yapmadan işlem yapmamanızı tavsiye ederiz.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum  1. Furkan Karaosman on

    Merhaba, nakit avans çekecek olanlar nakiti çekip üzerine bir de taksitlendirme yapabilir. Bu şekilde kredi çekmiş gibi olacaktır. ek taksitlendirmeyi bazı bankalar ücretsiz yapıyor, o banka müşterileri bu şekilde bir yol izleyebilir.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.