MoneyGram ile dünya üzerinde herhangi bir yere güvenilir ve hızlı bir şekilde para gönderebilir, para transferlerinde karşınıza çıkan farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken karmaşık işlemler yerine herhangi bir banka şubesine gitmeden hızlı kolay ve güvenilir bir şekilde para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MoneyGram İle Nasıl Para Gönderilir Ve Alınır?

MoneyGram tüm dünyada 350.000 acentesi ile hızlı ve kolay para göndermenin en avantajlı yollarından biridir. Yapmanız gereken tek şey tercih edebileceğiniz en yakın MoneyGram acentesini bulduktan sonra kimliğiniz ile birlikte para göndermek istediğiniz kişinin adı ve hesap bilgilerini yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Mobil bir cüzdana para gönderme isteğiniz varsa alıcı olan kişinin uluslararası telefon kodu ve telefon numarasına da ihtiyacınız vardır. Daha sonra bulduğunuz en yakın MoneyGram acentesine gidip görevliye gerekli olan tüm belgeleri teslim ettikten sonra para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sırada hizmet ücreti size görevli tarafından bildirilecektir. Transfer işleminiz tamamlandıktan sonra 8 haneli referans numaranız ile birlikte fişinizi sakladıktan sonra para gönderimi yapacağınız kişiyi bilgilendirmeyi unutmayın.


Bir yakınınız dünyanın herhangi bir yerinden MoneyGram aracılığıyla hesabınıza para gönderdi. Peki bu parayı nasıl alabilirsiniz? Banka hesabınıza ya da mobil cüzdanınıza yakınız ya da sevdiğiniz herhangi birinin gönderdiği parayı herhangi bir işlem yapmadan otomatik olarak hesabınızdan çekebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken size en yakın MoneyGram acentesine giderek gönderici tarafından verilen referans numarası ile birlikte formu doldurduktan sonra görevliye fotoğrafınız bulunan kimliğinizi teslim edip paranızı kullanmaktır.

MoneyGram İle Mobil Cüzdana Para Gönderimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Dünyanın herhangi bir yerinden sevdiklerinize kolay ve hızlı bir şekilde MoneyGram ile para gönderimi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer mobil cüzdana para göndermek istiyorsanız MoneyGram, Kenya, Tanzanya ve Romanya ülkelerinde yalnızca M-Pesa, Econet hesaplarına hizmet verebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Merkez Bankası Çalışma Saatleri

Yapmanız gereken işlemler para transfer sırasında gerçekleştirdiğiniz işlemlere oldukça benzemektedir. Size yakın olan ve para transferi işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz MoneyGram acentesi bulduktan sonra kimlik bilgileriniz, alıcı kişinin hesap numarası ve mobil telefon numarası uluslararası telefon kodu ile birlikte göndermek istediğiniz paranın tutarını görevliye bildirmeniz gerekiyor. Ardından işleminiz hızlı bir şekilde gerçekleştikten sonra görevlinin size verdiği fişi ve 8 haneli referans numarasını para gönderimi yaptığınız kişiyle paylaşmanız lazım. Ardından gönderdiğiniz tutar alıcı kişinin mobil cüzdanına yansıyacaktır.