Mesajla Kredi Kartı Başvurusu

Küçük kredi sistemi olarak bilinen kredi kartları, insanlara online ve fiziksel alışverişlerde taksitli imkânları ile yardımcı olmaktadır. Kredi kartı başvurusu istenildiği takdirde kişinin düzenli gelirine göre aylık limit eklenirken, başvuruyu dilerseniz şubelere giderek yapabilirsiniz. Dilerseniz de online bir şekilde SMS ile (kısa mesajla) ya da mobil internet üzerinden de yapabilirsiniz. Ancak her banka her kredi kartı için SMS başvuru imkânı sunmadığını da hatırlatalım. Bunun haricinde ihtiyaç dâhilinde kullanabileceğiniz kredi kartlarınıza tek SMS kadar uzaksınız diyebiliriz. Bununla birlikte kredi kartına başvururken öğrencilere özel kredi kartları, aidatsız kredi kartları ve en çok tercih edilenlerden kısaca bahsedelim.

Öğrencilere hangi bankalar kredi kartları veriyor? Başvurular nasıl yapılır?


Öğrencilere neredeyse tüm bankalar kredi kartı sunarken, SMS ile, internet bankacılığı, mobil şube ve bankaların şubelerine giderek kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Detaylı olarak şu şekilde açıklayabiliriz.

Öğrencilere Özel Kredi Kartları ve SMS Başvuruları

Denizbank, öğrencilere özel D Şarj kredi kartı ürününü sunmaktadır. DSARJ yazıp boşluk bırakarak TC numaranızı yazdıktan sonra 3280’e göndermeniz durumunda Denizbank kredi kartı başvurusu gerçekleşecektir.

Yapı Kredi Bankası, 12 ve 24 yaş aralığında bulunan öğrencilere özel Play Kredi Kartı sunmaktadır. PLAY yazıp boşluk bırakarak TC numaranızı yazmanız yeterlidir. 4421’e kısa mesaj gönderdikten sonra başvurunuz alınacaktır.

İlginizi Çekebilir:  TEB Kredi Kartı Limit Yükseltme

Ziraat Bankası, öğrenciler için Genç Bankkart ile faizsiz nakit imkânı sunmaktadır. GENC BANKKART yazıp 4747’e kısa mesaj göndermeniz durumunda Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu alınacaktır.


İş Bankası, öğrencilere özel aidatsız İş’te Üniversiteli kredi kartı vermektedir. AİDATSIZÜNİK yazıp TC numaranızı yazdıktan sonra 4402’ye mesaj göndermenin ardından başvurunuza alınacaktır.

Finansbank, GO kredi kartı ile 2 taksitli alışveriş dâhil yapabilme imkânı sağlıyor. GO yazıp 2273’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.

Bu şekilde birçok banka öğrencilere kredi kartı sunarken, sadece bu bankalar mesajla kredi kartı başvurusu almaktadır. Diğer bankalarda ise şubelere gitmeniz gerekmektedir.

Aidatsız kredi kartı almak istiyorum. Hangi bankalar bunu sağlıyor ve nasıl başvuru yapabilirim?

Birçok banka sunduğu kampanyalar neticesinde aidatsız kredi kartı sunarken, SMS (kısa mesajla), mobil bankacılık, internet şubesi ve bankaların şubeleri üzerinden rahatlıkla başvuru yapabilmenizi sağlamaktadır. Detaylı şekilde bu hizmeti sunan bankaları yazalım.

Aidatsız Kredi Kartı Sunan Bankalar ve SMS Başvuruları

Garanti Bankası, her harcamaya özel bonus sunan Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için mobil internetten rahatlıkla başvuru yapmanızı sağlamaktadır.

İş Bankası, yıllık kart ücreti almayan İş Bankası kredi kartı başvurusu SMS ile kolaylıkla alınabilmektedir. AİDATSIZ yazıp TC numaranızı yazdıktan sonra 4402’e göndererek aidatsız kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Akbank, yıllık aidat kart ücreti almayan Akbank kredi kartı başvurusu için mobil şubeye giriş yapmanız ve site üzerinden başvuru yapmanız yeterlidir.

Denizbank, çeşitli bonus ve taksit imkânı sunan Denizbank kredi kartı başvurusu için yalnızca şubelere giderek yapabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası, birçok özelliği bulunan World Puan imkânı sağlayan Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu için mobil şube ya da internet bankacılıktan gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Light Kart adıyla kredi kartı sunan ING Bank kredi kartı başvurusu için 0850 222 06 00 numaralı müşteri hizmetlerine bağlanarak alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Anadolu Bank Kredi Başvurusu

Halkbank, Paraf Para bonusu kazandıran Halkbank kredi kartı başvurusu için internet bankacılık üzerinden kolaylıkla yapabilmektesiniz.

TEB Bankası, 12 aya varan taksit imkânları sunan TEB kredi kartı başvurusu yalnızca bankaların şubelerinden yapılabilmektedir.

Vakıfbank, kredi kart başvurusunu şubelerden ya da internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla yaparak talep edebilirsiniz.

Kredi kartı ve başvuru kolaylığı konusunda hangi bankaları önerirsiniz?

Kredi kartlarına yapılan başvurular eskiye nazaran çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bankaların bazıları SMS ile başvuru alırken, çoğu ise mobil bankacılık ve internet şubelerinden başvuru almaktadır. Az da olsa şubelere gelmenizi isteyenler bankalarda bulunmaktadır. Kısa bir şekilde en çok tercih edilen bankaları ve kredi kartlarını nasıl alacağınızı yazalım.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar


Denizbank, ister yurtdışında, isterseniz de yurtiçinfe rahatlıkla kullanabileceğiniz kredi kartı sunmaktadır. Kazanacağınız bonus paraları 250 bini aşkın üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz. Denizbank kredi kartı başvurusu için KKART yazıp TC numaranızı yazdıktan sonra 3280’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Garanti Bankası, Türkiye’nin en çok tercih edilen ve bonus kazandıran bankasıdır. Bonus puanlarda 1 puan 1 TL olurken, Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için internet bankacılık ya da mobil şubeden hızlı bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartı en çok tercih edilen kredi kartlarından bir tanesidir. Akbank mobil şube ve internet bankacılık üzerinden rahatlıkla Axess kredi kartı başvurusu yaparken, SMS Para sayesinde hesabınızı anlık 500 TL’ye varan kredi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Combo bonus kazandıran Ziraat bankası kredi kartıbaşvurusu için COMBO yazıp TC numaranızı yazmanız ve 4747’e SMS göndermeniz yeterlidir.

Yapı Kredi, World Puan toplayabileceğiniz bir başka banka olan Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu için WORLD yazıp TC numaranızı yazarak 4407’e SMS göndermeniz yeterlidir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?