1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

0

Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kredi çektiğiniz zaman anapara ve faizinin yanı sıra anlam veremediğiniz farklı adlarla başka masraflar da ödemek durumunda kalabilirsiniz. Masrafsız kredi bu kalemlerden banka inisiyatifinde olanların sıfırlandığı kredi türüdür. En uygun kredi seçeneklerinden biri olan masrafsız krediden yararlanmak için hangi bankaların bu ürünü sunduğunu bilmek gerekir. Masrafsız kredi kartı hizmetinden farklı olarak yalnızca kredi çektiğinizde ödediğiniz masraflardan bahsediyoruz. Kredi kartında ise kullanmadığınızda da ödediğiniz yıllık ücret gibi masrafları içermeyen kartlardan bahsedilir. Örneğin Ziraat bankası ihtiyaç kredisi aşağıda da bahsedilecek olan masrafları almamaktadır. Kredi hesaplama yaparken bu masraflar göz önünde bulundurulmaz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Masrafları Nelerdir?

İhtiyaç kredisi çektiğiniz zaman ana para geri ödemesi ile ana para faizinin yanında karşınıza çıkacak başka ödemeler de bulunmaktadır. Bu ödemelerin temel olanları aşağıda belirtilmiştir.

 • Kredi tahsis ücreti
 • Komisyon- istihbarat ve haberleşme ücreti
 • Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV)
 • Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF)
 • Sigorta primleri

BSMV ve KKDF, Gelir İdaresi Başkanlığı’na aktarılmak üzere alınır. BSMV hesaplanan faiz üzerinden yüzde 5 oranında, KKDF ise yüzde 15 oranında kesilir. Bu iki kalem yasal zorunluluk olduğu için her banka tarafından alınmak zorundadır.

Kredi tahsis ücreti, eski adıyla dosya masrafı ile komisyon bankanın inisiyatifinde olan masraflardır. Banka bunlara ek olarak sigorta yapılmasını isteyerek sigorta masrafı da çıkartabilir. Kredi tahsis ücreti genellikle kredi miktarı arttıkça artar. Örneğin Vakıfbank kredi miktarının yüzde 5’i kadar kredi tahsis ücreti almaktadır. Masrafsız kredi yasal kesintiler dışında banka tarafından istenen ücretlerin alınmadığı kredidir. Bunun yanında, kredi tahsis ücreti ve diğer komisyonlar alınmasa da bankalar alacaklarını teminat altında tutmak için müşterilerinden sigorta yaptırmalarını ve bunu da kendi bankalarından yaptırmalarını ister. Yani müşteri kredi miktarı ve vadesine bağlı olarak sigorta primi öder.

Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


Bazı bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için belli koşullar altında masrafsız kredi vermektedir.

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası müşterilerine komisyon almadan kredi imkanı sunmaktadır. Bireysel müşterilere sunulan bu hizmetin özellikleri şunlardır:

 • Kredi tahsis ücreti alınmaz.
 • Komisyon alınmaz.
 • Kredi tutarı müşteriye direk ödenir.

Ziraat Bankası‘nın masrafsız tüketici kredisine başvurular şubeler aracılığı ile yapılmaktadır. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler şunlardır:

 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi (nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi kabul edilir)
 • Çalışma durumunuza uygun ve durumunuzu gösterir gelir belgesi
 • Serbest meslek sahipleri için ilgili meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesinin fotokopisi
 • Tüzel kişiliklerin ortağı iseniz şirketinize ait ana sözleşmenin yer aldığı ticaret sicil gazetesi fotokopisi

Özellikle kredi notunuza bağlı olarak, Ziraat Bankası başvuru sırasında ek belgeler isteyebilir.

Enpara.com İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank’ın bir ürünü olan enpara.com en uygun kredi veren bankalardan biridir. Enpara.com 1000 TL ile 60 bin TL arasında ihtiyaç duyduğunuz krediyi masraf almadan size temin eder. İstediğiniz kredi miktarı içinden yalnızca sigorta prim tutarını keser. Bu tutar kredi miktarı ve vade oranına göre değişir. Enpara.com en düşük faiz oranı yüzde 1,95 iken en yüksek faiz oranı yüzde 2,15’tir.

Aşağıdaki tabloda 10 bin TL ve 60 bin TL kredi için farklı vadelerde ödemeniz istenen sigorta primleri gösterilmiştir.

Ay/ TL10.00060.000
12108,18649,06
24173,431.040,57
36243,161.458,96
48317,861.907,24
60397,812.386,75

CepteTEB İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Türkiye Ekonomi Bankası’nın bir ürünü olan CepteTEB’in ihtiyaç kredisi de masrafsız kredi sınıfına girmektedir. CepteTEB şubesiz kredi imkanı sunduğu için oldukça uygun faiz oranları da sunmaktadır. Minimum 1000 maksimum 40 bin TL ihtiyaçlarınız için, yüzde 1,69’dan başlayan faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz. Kredinizi 3 ila 60 aylık vadelerle geri ödeyebilirsiniz.

CepteTEB de kredi tahsis ücreti almaz. Enpara.com gibi sigorta masrafı almaktadır. 10 bin TL için istenen sigorta masrafı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Ay/ TL10.000
370
9207
12220,36
24236,48
36328,97
48428,16
60533,86

 

Burada bahsedilen sigorta tutarı kredi çekerken banka tarafından yapılması istenen hayat sigortasının prim tutarıdır. Bu miktar kredi miktarına ve vadesine, faiz oranına, müşterinin yaşına göre değişmektedir. Tabloda belirtilen hayat sigortası miktarı 1 yıllık işsizlik, geçici olarak iş göremem ya da gündelik hastane ek teminatlarını içermektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

En Kolay Kredi Veren Bankalar

En Uygun Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren BankalarShare.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.