Ödeme yöntemleri içerisinde bulunan kredi kartı, bankaların kullanıcılarına sunduğu bir hizmettir. Kredi kartı, içerisinde belirli bir limit veya bakiye bulundurmaktadır. Kullanıcılar, bu limit sayesinde alışverişlerini yapar ve sonrasında bankaya öder.

Kredi kartı kullanımı açısından birçok alanda kullanıcının kolay bir şekilde ödeme yapmasını sağlamaktadır. Herhangi bir ödeme de nakit para kullanımına gerek duyulmadan kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir. Ayrıca bu ödemeler taksitlendirilebildiği için de kullanıcıların yüksek fiyatlı ürünleri alabilmesini sağlamaktadır.


Kredi kartı hem mağaza alışverişlerinde hem de internet alışverişlerinde kullanılabilmektedir. İnternetten alışveriş yapılırken, kart bilgileri verilerek kolaylıkla ödeme yapılabilmektedir.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Kredi kartları genelde belirli bir limit doğrultusunda verilmektedir. Fakat günümüzde limitsiz kredi kartı diye bir tabir de oluşmuş durumdadır. Limitsiz kredi kartı sayesinde kullanıcılar istediği kadar ödeme yapabilmektedir. Her ne kadar bu kartlara limitsiz denilse de bir limiti bulunmaktadır fakat çok yüksek bir limittir veya limitinin arttırılabilmektedir.

Limitsiz kredi kartları herkese verilmemektedir. Belli şartlar isteyen banka, incelemeler doğrultusunda bu imkânı kişiye vermektedir. Aksi taktirde banka, limitsiz kredi kartı hizmeti sunduğu kişiden ödeme alamayabilir ve büyük bir finansal açığa maruz kalabilir.

Limitsiz Kredi Kartı Sahibi Nasıl Olunur?


Bankaların bu hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler, aslında bir kredi kartı sahibidir. Limitsiz kart isteyen yani limitinin arttırılmasını isteyen kişilerin bankası ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Buna başvuru yapmak da denebilir. Bu başvuru sonrasında banka kişi bilgilerini incelemeye başlar.

Limitsiz kredi kartından yararlanabilmek için herhangi bir belge vermenize gerek yoktur. Zaten bu hizmetten bankaların hali hazırda müşterileri yararlanabilmektedir. Normal kartlarda da zaten herhangi bir belge istenmemektedir. Ama bazı durumlarda gelir durumunu gösteren belge istenebilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Bonus Kredi Kartı Başvurusu ve Kart Özellikleri

Bu incelemenin sonucunda bankanın uygun görmesi durumunda sonuç kişiye bildirilir. Sonrasında ise bankanın uygun gördüğü seviyede kart limiti arttırılarak kullanıcının kullanımına sunulur.

Başvuru İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Bankalar limitsiz yani yüksek limitli kredi kartı verirken çok titiz davranmaktadır. İlerleyen zamanlarda sorun yaşamak istemeyen banka, birçok unsuru göz önünde bulundurmaktadır.

Bu unsurlardan birisi kredi notudur. Kredi notunun yani banka sicilinizin çok iyi olması gerekmektedir. Kişinin kredi notu durumuna göre limit artışının onayı veya miktarı değişiklik göstermektedir.

Diğer bir husus ise kişinin kredi kartını kullanım durumudur. Kişinin limit artışı talep edebilmesi için bu hususa çok dikkat edilmektedir. Kullanıcının kart kullanımının oldukça fazla olması gerekmektedir. Ödemelerini de dönem borcu bırakmadan belirlenen günden önce yapması gerekmektedir.

Bir başka husus da kullanıcının banka hesaplarında varlıklarının bulunmasıdır. Kendi bankasına yeterli varlığı bulunduran kullanıcıların onaylanması biraz daha kolay olmaktadır.

Diğer bir konu ise kişinin gelir durumudur. Talep edilen miktara göre kişinin gelir düzeyine bakılmaktadır. Aynı zamanda gelir durumunun düzenli olması da bu durumu etkileyecektir.

Bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterse de tüm bankalar bu hususlar çerçevesinde hareket etmektedir.

Kimler Limitsiz Kredi Kartı Alabilir?

Limitsiz kredi kartı talebinde şu kişiler kart alabilir demek oldukça yanlış olacaktır. Çünkü bankalar kişiden çok kişi durumuna bakmaktadır. Ama genel olarak söyleyecek olursak bankaların limitsiz kredi kartını, toplumda tanınmış ve saygınlık kazanmış kişilerin alabildiğini söyleyebiliriz. Bu kişiler de sanatçılar, iş yeri sahipleri, yıllık yüksek ciro yapan şirket sahipleri ve siyasi kişiliklerdir.

Tabi bu kişilerin yanı sıra tüm şartları yerine getiren herkes bu imkandan yararlanabilmektedir. Şartlara göre kişi alabileceği en yüksek limiti alabilir ve buna da bir nevi limitsiz kartı diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Başak Kart Başvurusu