Kredi Taksit Erteleme

Kredi, nakit ihtiyacınızı karşılamak için başvurulan bir araç olduğu için genellikle maddi olarak zor dönemlerinizde kullanırsınız. Bu dönemleri aşana kadar kredi taksit erteleme hizmetinden yararlanarak daha fazla zora girmekten kurtulabilirsiniz. Bazı bankalar ertelemeli kredi ürünleri ile bu konuda müşterilerine destek olabilmektedir. Bu ürünü hizmete sunan ya da kredilerine bu seçeneği de ekleyen bankaların sayısı giderek artmaktadır.  Örneğin, kredi taksit erteleme Vakıfbank üzerinden taksitlerinizi bir, iki ya da üç ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz. 3 ay ertelemeli kredi ile kredi taksit erteleme Finansbank 35 bin TL’ye kadar olan kredi taleplerini öteleyebilmektedir. Kredi taksit erteleme Akbank ile kredinizin ilk taksitini 92 güne kadar öteleyebilirsiniz. Öte yandan bazı bankalar ertelemeli kredi ürünü sunmasa da farklı hizmetlerle ertelemeli ödeme yapmanıza olanak sağlar. Örneğin kredi taksit erteleme Denizbank tarafından nakit avans çekimlerinden doğan ödemeleri öteleme şeklinde yapılmaktadır. Kredi taksit erteleme Garanti tarafından ise kredi kartı işe yapılan alışverişlerin ödemelerini üç aya kadar ötelemek şeklinde yapılabilmektedir. 

Kredi Taksit Erteleme Nedir? 


Bankalar sundukları konut, taşıt, ihtiyaç gibi kredileri belli bir vade içinde ödemenizi ister. Kullanılacak kredi tipine göre en düşük ve en yüksek vade sayıları banka tarafından belirlenir. Örneğin, genellikle konut kredisinin en yüksek vade süresi 120 ay iken ihtiyaç kredisinde bu süre 60 aya düşmektedir. 

Öte yandan, genellikle kredi maddi olarak gereksinim içinde olduğunuz zor zamanlarda çekilir. Bu nedenle de kredi ödemesine parayı aldıktan bir ay sonra başlamak güç olabilir. Bütçenizi planlamak ve düzenlemek için zamana ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi durumlar için bankalar kredi taksit erteleme seçeneğini ya da ertelemeli kredi ürününü devreye sokmuştur. İkisi de aynı sonucu verse de teoride birbirinden farklıdır. Kredi taksit erteleme halihazırda var olan bir kredinin taksitlerini ertelemek anlamı taşırken, ertelemeli kredi yeni bir kredi ürünü olarak karşımıza gelebilmektedir. Sonuç müşteri için aynı olduğundan, bu yazıda ikisi de aynı anlamda ele alınmıştır. 

Kredi Taksit Erteleme Hizmeti Veren Bankalar Hangileridir? 

Kredi taksitlerini erteleyerek müşteriye kredi ödeme planı yapması için zaman veren bankaların sayısı giderek artmaktadır. Yazının devamında, bu bankaların bazılarına ve sundukları ürünün özelliklerini bulabilirsiniz. 

İNCELEYİN:
En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Kredi Taksit Erteleme Vakıfbank

Vakıfbank, mevcut olan kredi üründe taksit erteleyebilmenize olanak sağlamaktadır. Kredi taksit erteleme Vakıfbank yalnızca ihtiyaç kredisi kampanyası için geçerlidir. Konut kredisi ödemelerinde erteleme yapılmaz. Bankadan kredi çeken müşteriler, kredi ödemesinin ilk taksitini bütçe planlarına göre bir, iki ya da üç ay sonra ödeyebilir. Taksit ödemeleri başladıktan sonra ise erteleme yapılmaz. 

İNCELEYİN:
Tüm Bankaların Kredi Kartı Başvuruları (KARŞILAŞTIRMALI)

Kredi Taksit Erteleme Finansbank 


Finansbank ihtiyaç kredisi üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir. 1000 TL ile 35 bin TL arasında kalan kredi başvurularınızda ise Finansbank kredi taksit erteleme olanağından yararlanabilirsiniz. Taksitlerin ötelenmesi yalnızca ihtiyaç kredisi kullanımlarında mümkün olmaktadır. İlk taksitinizi en fazla üç ay erteleyebilirsiniz. İlk ödeme yapıldıktan sonra taksit erteleme imkanından yararlanmanız mümkün olmaz. 

İNCELEYİN:
En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi Taksit Erteleme Akbank 

Akbank ihtiyaç kredisi ödeme planlarınızı 3 aya kadar ertelemenize olanak sağlar. İhtiyaç kredisi maksimum vade sayısı 60 ay iken kredi taksit erteleme Akbank hizmetinden yararlananlar ödemeyi maksimum 57 ay içinde yapmak durumundadırlar. Ertelemeli kredinin ilk taksit ödemesi maksimum 92 gün sonra yapılabilir. Yapacağınız ilk taksit ödemesi, erteleme faizini de içerecektir ve bu nedenle normal taksit ödemelerinizin üzerinde olabilir. İkinci ödemenizden itibaren normal taksitlerinizi ödersiniz. 

Kredi Taksit Erteleme ING

ING ihtiyaç kredisi başvurularında 5 bin ile 100 bin TL kredini 60 aya kadar vadeli kullanımında ödeme planını 3 ay erteleyebilmektedir. Kredi taksit erteleme ING hizmetinden yaralananlar, ödemelerini 57 ay içerisinde yapılmalıdır. Bu hizmet yalnızca bireysel müşteriler için sunulmaktadır. 

İNCELEYİN:
Odeabank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Kredi Taksit Erteleme Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası yukarıda bahsettiğimiz gibi ertelemeli krediyi farklı bir ürün olarak sunmaktadır. 3 ay ötelemeli ihtiyaç kredisi ile taksit ödemelerinize 3 ay sonra başlarken, ihtiyaç kredisi ise sonraki ay ödeme yapılmaya başlayan ürünüdür. Kredi taksit erteleme yapı kredi hizmetinden yararlananlar için kredi faiz oranları daha yüksektir. Örneğin 36 ay vadeli 50 bin TL bireysel ihtiyaç kredisi başvurusunda %1,94 oranında faiz uygulanırken, aynı kredi ürünü için 3 ay ötelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı ise %2,09’dur. 

İNCELEYİN:
Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar
İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Bankalar
Gelir Belgesiz N Kolay Kredi Başvurusu
Hibe Kredi Kimler Albilir? Nasıl Alınır?
Konut İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Oranları
PTT Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

İlginizi Çekebilir:  Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Listesi