1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oylanmadı)
Loading...

Kredi Sicili Kredi Çekmeye Engel mi?

0

Çalışanların maaşları çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya yetmediği zaman kredi veren kuruluşlara başvurulmasını gerekli kılıyor. Bu durum bankacılık sektörünü önemli bir hale getirip bankaya bağlı olarak yaşamayı sağlıyor. Bankacılık sektöründeki her gidişat kredi çeksin çekmesin bütün tüketicileri etkilemaktedir. Örneğin orta gelirli ve düşük gelirli vatandaşlar için ihtiyaç kredilerinin faiz oranları çok önemlidir. Bu kredilerin faiz oranları ise gene ekonomik koşullara bağlı olup bu koşullara göre değişmektedir. Diğer yandan kredilere uygulanan faiz oranları ve verilecek kredi miktarı kişinin kredi geçmişi ile de ilgilidir. Ödemeleri, bankayla ilişkilerive kredi kartı kullanımları kredi çekerken insanlara önemli bir kriter olarak geri dönüş sağlıyor.

Kredi Sicili

Kredi sicili kişinin daha önceki kredi kullanımını gösteren bir belgedir. Kişiler kredi çekebilmek için öncelikle ödeme yapabilecek bir gelire sahip olmaları gerekir. Kredi notu başta bu gelirin var olup olmadığına bakar. Ne tür kredi çekilirse çekilsin öncelikle kredi notunun kişinin son 6 aydır çalıştığını gösteren maaş bordrosunu ve sigorta durumunu inceler. Kişiler kredi almak isteyecekleri zaman ne miktarda kredi çekebileceklerini gelir düzeyi belirler. Gelir düzeyinin önemi geri ödemede güçlük çekip çekmeyeceğidir. Bu sebeple bankalar ev hanımlara ve öğrencilere kredi vermez. ayrıca kişi çalışmasa bile banka hesaplarının olması, hesap hareketleri de kredi çekmeyi ilgilendirir.


Kredi Notunun Oluşumu
Kredi notu kişinin gelir düzeyine, hesap hareketlerine, kredi kartı kullanımına, daha önceki kredilerinin ödenme biçimine göre değişir. Örneğin hiç kredi almamış ve kredi kartı kullanmamış bir kişinin kredi notu tarafsız olarak belirlenir. Bu durumda kişinin kredi alabilmesi için çalıştığını gösterir belgesiyle birlikte başvurması yeterli olur. kredi notu düşük olanların ise kredi alması olanaksız değildir. Ancak kredi sicilini düzeltmek için bazı yollara başvurmaları gerekir. diğer yandan kredi notu kişinin kredileri ger ödemesini de ilgilendirir. Bu sebeple çalışanların ve yeni işe girenlerin kredi notunu düzeltmek için banka talimatlarına uymaları yeterli olur. kredi notunu öğrenmek için ise bankaya gitmeniz ve bu talebi iletmeniz yeterli olacaktır.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

66 kez okundu.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.