Kredi Risk Raporu Sorgulama

Kredi risk raporu, kredi geçmişinize dair bilgiler verir. Özellikle son 5 yılda kullanmış olduğunuz kredilerin ödeme dökümlerini ayrıntılı bir şekilde sunar. Kredi kullanmak isteyenler başvuru öncesi kredi risk raporu sorgulama yapmalıdır. Bankalar kredi risk raporu için aracılık etmektedir; fakat kredi risk raporu sorgulama ücretsiz olarak sunmazlar. Kredi risk raporu sorgulama e devlet üzerinden de yapılamaz. Kredi risk raporu sorgulama Vakıfbank gibi bazı bankalar bu hizmeti yalnızca müşterilerine verir. Kredi risk raporu sorgulama Halkbank gibi bazı bankalar ise ücreti karşılığı raporu almaları için herkese aracılık edebilmektedir. Aracı olan bankalar arasında kredi risk raporu sorgulama garanti de bulunmakta olup, garanti şirketin ücretlendirmesi dışında bir ücret istememektedir. 

İNCELEYİN:

Kredi Risk Raporu Nedir?

İş Bankası Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 


İş Bankası kredi risk raporunuzu almanız için ücret karşılığında yardımcı olmaktadır. İş Bankası kredi risk sorgulama başvurunuzu aşağıdaki kanallardan yapabilirsiniz. 

  • Şubeden yapılan başvuruda ücret 17 TL’dir. 
  • İnternet şubesi başvurusu için Kredilerim> Kredi Risk Raporu adımlarını takip edebilirsiniz. Ücreti 12 TL’dir. 
  • İşCep üzerinden yapılan başvurularda Krediler> Kredi Risk Raporu adımları takip edilir. Ücreti 12 TL’dir. 
  • İş Bankası ATM’lerinden yapılan başvurularda Bilgi Sorma> Kredi Risk Raporu adımları izlenebilir. Ücreti 12 TL’dir. 

VakıfBank Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

İNCELEYİN:

Evraksız Kefilsiz Herkese 5,000 TL İhtiyaç Kredisi

VakıfBank müşterileri, banka aracılığı ile Vakıfbank kredi risk sorgulama başvurusu yapabilir. Başvuru aşağıdaki kanallardan yapılabilir.

  • Banka şubeleri 
  • Çağrı merkezi 
  • İnternet Bankacılığı
  • Mobil Bankacılık

Rapor ücretlendirmesi BSMV hariç 16 TL’dir. 

İNCELEYİN:

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Halkbank kredi risk raporu sorgulama konusunda müşteri olsun ya da olmasın herkese aracılık etmektedir. Halkbank müşterisi olmayanlar herhangi bir banka şubesinden başvuru yapabilir. Müşteriler ise şubenin yanı sıra Halkbank Dialog ve İnternet şubesi üzerinden kredi risk raporu sorgulama ücretsiz olarak talepte bulunabilir. Rapor ücreti 10 TL olarak belirlenmiştir. 

Garanti Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 


Banka müşterileri, kredi risk raporu sorgulama Garanti internet şubesi üzerinden yapabilmektedir. Ücreti BSMV dahil 20 TL olarak belirlenmiştir. 

Finansbank Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Finansbank müşterileri, banka şubelerinden risk raporu sorgulama yapabilir. Finansbank kredi risk raporu sorgulama masrafı olarak BSMV dahil 8,85 TL ücret almaktadır. 

TEB Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Kredi notunuzu ya da kredi geçmişinizi öğrenmek istiyorsanız, TEB kredi risk raporu sorgulama işlemini tüm TEB şubelerinden yapabilirsiniz. TEB müşterileri başvuruyu CEPTETEB internet şubesi üzerinden de gerçekleştirebilir. Banka, şubeden yapılan başvurular için 10 TL, internet şubesi üzerinden yapılan başvurular için 5 TL masraf almaktadır. Bu ücretlere BSMV dahildir. 

İNCELEYİN:

Kredi Notum Yüksek Olmasına Rağmen Neden Kredi Çıkmıyor?

Ziraat Kredi Risk Raporu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Ziraat Bankası müşterileri de şubeler üzerinden kredi raporlarını alabilir. Ziraat kredi risk raporu sorgulama masrafı 8 TL olarak belirlenmiştir. 

İNCELEYİN:

En Kolay Kredi Veren Bankalar


Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar


TC İle Kredi Notu Sorgulama


Findeks Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir?


Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

İlginizi Çekebilir:  Kredi Risk Raporu Nedir?