1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Kredi Notum Kaç Olmalı Findeks?

2

Kredi Notum Kaç Olmalı Findeks?

Findeks kredi notu uzun yıllardan beridir hayatımızın referans notunu oluşturmaya ve birçok kez bizleri üzmeye devam ediyor. Aşağıda kredi notum kaç olmalı Findeks gibi sorulara açık cevaplar bulabilirsiniz. Konu içerisinde paylaşılan linkler sayesinde ilgili konulara aktarılacaksınız. Bankaların karar verme aşamasına gittiklerinde ilk olarak baktıkları ve sürekli olarak karşımıza çıkan kredi notu ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkmaya devam edecektir. Bu yazı içerisinde sizlerden gelen birkaç soruya yer veriyor ve ilgili başlıkları hazırlayıp yayınlıyoruz. Özellikle KKB kredi notum kaç olmalı gibi sorularınıza ağırlıklı değinilecek ve diğer konulara geçiş yapılacaktır. Banka kurumları dışında kalan diğer finans kurumlarının da aldıkları finansal bir karnedir ve bu yönleriyle de oldukça önemlidir. Yalnızca siz bireylerin değil kurumların da kredi notu sicilleri mevcuttur ve bu sicil üzerinden kredi başvurularını yapmaktadır.

Findeks kredi notu kaç olmalı


Bankacılık sektöründe sizlerin sicilinizi oluşturan Findeks kredi notu kaç olmalı sorularınız için bu başlık altında bilgi sunuyoruz. Başlık altındaki bilgiler eşiğinde duruma hakim olabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca diğer konularınız için site içerisinde arama yapabilirsiniz. Özellikle kredi notum kaç olmalı Findeks kredi notu hakkında detaylı bilgi için ilgili kategori bağlantısı bir altta paylaşılmıştır.

Findeks Kredi Notu hakkındaki aramalarınızı bu kategori içerisinde yapabilir ve olumlu sonuçlara ulaşabilirsiniz.

 • Kredi notum kaç olursa kredi alabilirim. Kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalıdır?
 • Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileridir ve şartları nelerdir?
 • Bankalar kredi notu dışında nelere önem verir?

Kredi Notu nedir?

Banka kurumlarında kullanılmış olan kredi kartı, kredi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, banka hesap kartı, banka kart aidatları gibi tüm kredi hareketlerinizin toplanıp analiz edildiği sistemdir. Bu online sistem oldukça yeni ve kalitelidir. Sistemin gelmesiyle beraber çıkan Kredi Notum kaç olmalı Findeks üzerinden kredi notu sorgulama gibi sorularınızı güncel bir şekilde sayfa içerisinde yayınlamaya devam ediyoruz. Ayrıca kredi notu tüm banka kurumlarının izleyebildiği ve buna bağlı olarak başvurularınızı değerlendirdiği sicil durumudur. Kredi notu sicilinize göre hareketleriniz ve başvurularınız değerlendirilir. Kısacası tüm banka hareketlerinizin ortak noktada buluşup analiz edilmesinden sonra ortaya çıkarılan puan sistemine kredi notu denir.
Uygun Krediler 10.000 (10 bin) TL 48 ay vadeli en uygun ihtiyaç kredi faiz oranları.

Banka Kredi BilgileriKredi PaketleriKredi Faiz OranlarıAylık TaksitlerToplam Maliyet
QNB Finansbankİhtiyaç Kredisi%1,53315 TL15,181 TL
Türkiye İş Bankasıİhtiyaç Kredisi%1,54316 TL15,169 TL
TEB (CEPTETEB)İhtiyaç Kredisi%1,54316 TL15,169 TL
Akbankİhtiyaç Kredisi%1,59320 TL15,407 TL

Findeks Kredi Notu hakkında bilinmesi gereken genel bilgiler

Findeks kredi notu kaç olmalı ve buna benzer sorularınız için ayrı başlıklar altında cevaplar sunmuş bulunmaktayız. Ayrıca konuya değinmeden önce Findeks kredi notu hakkında bilinmesi gerekenler konusuna da değinmeliyiz. Bu sayede kredi notu hakkında daha fazla bilgi elde edebilecek ve konuya daha kolay bir şekilde hakim olabileceğiz.

 • Findeks Kredi Notu, ülkemizin 9 büyük banka kuruluşunun ortak kararlarıyla kurulan Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından hazırlanmıştır. Buna bağlı olarak Findeks kredi notu veya KKB risk durumu olarak da arama yapılabilmekte ve aynı sonuçlara ulaşılmaktadır.
 • Kredi Kayıt Bürosu (KKB) hizmetlerinden biri olan Findeks üzerinden son kullanıcılara satış yapılabilmektedir.
 • Bilinmesi gereken en önemli bir diğer bilgi ise ülkemizdeki tüm banka kurumları KKB aracılığıyla müşteri bilgilerini gönderip almaktadır.
 • Analiz edilen verilerin maksimum puan aralığı 1900 minimum ise 1 puandır. Yani sizlerin en düşük kredi notu 1 puandır. Bununla beraber alabileceğiniz en son puan ise 1900. Bu açıklamada kişilerin sürekli sorduğu kredi notum kaç olmalı Findeks sorularına cevap verebiliyoruz. Özellikle kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı gibi ifadelere ise aşağıda başlıklar halinde değiniyoruz.
 • Son 5 yıl içerisinde herhangi bir kredi veya kredi kartı kullanmayan ve hiçbir şekilde kredili mevduat hesabı (KMH) olmayanların kredi notu sıfır (0) olarak yahut yok olarak kabul edilir.
 • Bir üstteki madde açıklaması ile henüz kredi veya kredi kartı kullanmayan bireyler sık kullananlara göre daha avantajlıdır. Henüz bir kredi veya kredi kartı başvurusu yapmadıysanız bankalar sizleri müşteri listesine eklemek için kredi verme işlemlerinde zorluk çıkarmamakta. Ancak burada kredi notu ve net gelir oldukça önemlidir.

Kredi alabilmek için Findeks Kredi Notu skoru kaç olmalı


Yukarıdaki bilgiler içerisinde kredi notu hakkında detaylara da yer verilmiştir. Bunların haricinde kredi notum kaç olmalı Findeks veya kredi alabilmek için kredi notu skoru kaç olmalı gibi sorularınıza ise aşağıda yer veriyoruz. Yukarıda minimum 1 maksimum ise 1900 puan alınabileceğine değindik.

Bir önceki yazılarımızda ise kredi notu skorlarının hangi gruplarda yer aldığını paylaşmıştık. Dilerseniz o konulara göz atmak için yandaki linki kullanabilirsiniz. Kredi notu puan hesaplaması

Kredi Puan Tablosu

Bir üstteki resim aracılığıyla kredi notu alabilmek için yeterli skoru tahmin edebilirsiniz. Bu skor aralığında kredi başvuruları değerlendirilmektedir. Kimi bankalardan az riskli grubunda yer alırken kredi alabilirken kimi bankalarda ise kredi başvurularınız ret edilebilir. Bunun nedeni ise geçmiş sicil durumudur. Buna bakarak kredi notum kaç olmalı Findeks gibi ifadelerine yaklaşımda bulunabiliyoruz.

Kredi başvurularınızın ret edilmemesi için kredi notunuzun 1400 ve üzeri olması gereklidir. Tabi bu durum her banka için geçerli değildir. Kimi bankalar bu kredi notuna bile kredi vermezken kimi bankalar ise daha düşük kredi notuna bile kredi vermektedir.

Uygun Krediler Notu: Kimi bankalar daha fazla müşteri toplayabilmek adına kredi notu 900 olanlara kredi verebilmektedir. Bunun için sayfa içerisindeki ilgili konulara göz atabilirsiniz. Unutmayınız ki yüksek kredi notuna her bankadan kredi alamayabilirsiniz!

Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalıdır?

Yukarıdaki kredi notu puan tablosu içerisinden de anlaşılabileceği üzere en rahat 1400 üzeri puan gerekmektedir. Kredi alabilmek için kredi notum kaç olmalı Findeks risk raporu ne kadar önemlidir? Kredinizi rahat bir şekilde kullanmak istiyorsanız kredi notu puan skorunuzun 1400+ üzerinde olması lazım. Ayrıca en kesin ve net olarak 1500 kredi skoru ile kredi alabilirsiniz.

Kredi Notu düşük olanlara kredi veren banka kurumları

Ülkemizde yeni müşteri toplamak ve kredi paketlerini satabilmek adına birçok banka kurumu kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar olarak bilinmektedir. Bu bankalar aracılığıyla düşük kredi notu ile kredi almak mümkündür. Aşağıda bu bankalar verilmiştir. Buna bakarak kredi notu düşük olanlara kredi veren banka kurumları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 • ING Bank E-Kredi ile değerlendirme yapıldıktan sonra kredi için başvuruda bulunabilirsiniz.
 • N Kolay Kredi (Aktif Bank) aracılığıyla evraksız kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca kredi notu düşük olanlara kredi veriyor. Bunun için en yakın şubeyi ziyaret etmeniz yahut resmi adrese tıklamanız yeterlidir.
 • Enpara aracılığıyla yine evrak ve kefil olmadan düşük kredi notu ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

10 Bin TL (10,000) Kredi 120 ay vadeli en uygun konut kredisi faiz oranları

BankaKredi PaketiFaiz OranıAylık TutarToplam Maliyet
Ziraat BankasıZiraat Konut Kredisi%1,151,1541 TL186,147 TL
ICBC Yeni Evim Kredisi%1,151,541 TL186,198 TL
VakıfBankSarıPanjur Konut Kredisi%1,151,541 TL186,179 TL
HalkbankHesaplı Evim Konut Kredi%1,161,548 TL187,049 TL
Yapı KrediYapı Kredi Konut Kredisi%1,171,555 TL187,904 TL
ING BANKING Bank Konut Kredisi%1,211,584 TL191,429 TL

En Uygun Faizlerle Kredi Paketleri 

Kredi Notu puanına göre kredi hesaplama

Kredi notu kötü olan ve kredi notum kaç olmalı Findeks gibi soruları soran bireyler için hazırladığımız yazı içerisinde detaylı açıklamalar verilmiştir. Ayrıca kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar aracılığıyla kredi çekebilirsiniz. Yukarıdaki risk puanı tablosuna bakarak kredi başvurabileceğiniz kredi limitini tahmin edebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, Findeks Düşük Kredi Notu Nasıl Yükselir? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Sayfası isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

2 yorum 1. Kredi notu on

  Güzel paylaşım olmuş. gayet başarılı bir yazı hazırlamışsınız adminim. takipteyim.

 2. Mümtaz yaman on

  Puanınız benim gibi 1000 in altında olursa yana yakıla bankaları dolaşırsınız 3 5 bir şey verecekler mi diye.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.