Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar müşterilerine kredi verirken kredi notuna göre hareket ederler. Her müşterinin bir kredi notu vardır. Kredi notu 0 ile 1900 arasında değişen değerler alır. Banka ile hiçbir münasebeti olmamış kişilerin kredi notu 0 olarak belirlenir. Bankalar müşterilerinin finansman geçmişine bakarak müşterilerine kredi puanı verir. Borçlarını zamanında eksiksiz ödeyen müşterilerin kredi notu yüksek çıkarken, borcunu düzenli ödemeyen, eksik ödeyen kişilerin kredi notu düşük çıkar. Kredi notu yüksek olanlar 5 dakikada kredi çekebilirken, kredi notu düşük olanlar kefil ve ipotek şartı ile kredi çekerler. Kredi çekerken bankalar ek belge talep edebilir. Kredi notu düşük olanlar kredi çekebilmek için kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları bulmak ister. İşte bu noktada editör ekibimiz size kolaylık sağlamak adına kredi notu düşük olanlara kredi veren bankaları bir araya getirdi.


Kredi notu düşük olan kişilere kredi veren bankaların başında ICBC Bank gelir. ICBC Bank; İstanbul, Eskişehir, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerde faaliyet gösterir.

ICBC Bankası şube sayısı azdır. Hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırmak, insanların sıkıntısını gidermesi adına düşük kredi puanına sahip olan kişilere kredi imkanı sunar.

Düşük kredi puanına sahip olan kişiler TEB Bankası‘nı tercih edebilir. TEB Bankası da düşük puanlılara kredi vermeyi tercih eder. Kredi puanı 500 ile 700 arasında olan kişiler bu bankadan kredi çekebilir. N Kolay Kredi uygulaması ile hizmet veren Aktifbank da düşük kredi puanlılara kredi veren bir bankadır. N Kolay Kredi sistemi ile 30 bin lira krediyi 36 ay vadeli çekebilirsiniz.

Kredi başvurularınız sürekli reddediliyorsa Enpara.com üzerinden kredi başvurusu yapmanızı da tavsiye ederiz. Enpara Mobil Bank uygulaması ile kredi başvurunuz 5 dakika içinde sonuçlanır. İnternet üzerinden kredi başvurusu sonuçlanır sonuçlanmaz kredi miktarı banka hesabınıza yatar. Hemen çekim yapıp paranızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik bu işlemi hafta sonu bile yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Balon Ödemeli İhtiyaç Kredisi

Kredi Notu Düşüklere Bankaların Kredi Paketleri


Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında en yaygın olarak kullanılan bir diğer banka İNG Bank‘tır. İNG Bank her müşterisine eşit davranmaz. Kredi notu yüksek olan müşterilerine düşük faiz oranı ile kredi sunar. Kredi notu düşük olanlara ise yüksek faiz oranı uygular. Kredi notunuz düşükse ING Bank faiz oranını diğer bankalarla karşılaştırın. Diğer bankalara nazaran kredi faiz oranlarını bu banka yüksek tutar.

Bankalar müşterisine taşıt kredisi verirken limitlerde esnek davranırlar. Taşıt kredisi verirken araç üzerine ipotek koyacağı için kredi verirken kuralları esnetir. Düşük kredi notu olanlara bile taşıt kredisi verirler. Kredi notu düşük olanlar taşıt kredisi çektiği zaman taşıt üzerine ipotek konur. Kişi borcu bitinceye kadar aracı satamaz bir başkasına devredemez. Kişi borcunu ödemediği taktirde banka, aracı satarak borcunu tahsil eder. Taşıt, bankanın kendini güvence altına aldığı bir araç olarak ipotek görevi görür. Bu yüzden bankalar kredi notu düşük de olsa müşterilerine taşıt kredisi vermeyi tercih ederler. Kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalar aynı taşıt kredisinde olduğu gibi konut kredisinde de müşterilerini zorlamazlar.

Düşük kredi puanına sahip olan kişilere konut kredisi veren bankalar şunlardır: TEB, Vakıfbank, ING Bank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Şekerbank ve QNB Finansbank.

Bu bankalar, diğer bankalara göre konut kredilerini daha esnek şartlarda verirler. Kredi notunuz düşükse konut kredisi almak için ilk önce bu bankaların kapısını çalmanızı tavsiye ederiz.

Kredi Notu Düşük Olana İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlar kredi çekerken bankalardan genel olarak ret cevabı alırlar. Kredi notu düşük olanlara birçok banka kredi vermek istemez. İhtiyaç kredisi konusunda en esnek olan banka Fibabank’tır. Banka ihtiyaç kredi seçeneğini müşterilerine uygun faiz oranları ile sunar. Fibabanka kredi notu düşük olan müşterilerin kredi çekmesini kefil şartıyla kabul etmektedir. Kefilinize ait gayrimenkul tapusunu banka belge olarak değerlendirir. Gayrimenkulü ipotek olarak kabul eder. Fibabank müşterilerin bireysel ihtiyaç kredisi başvurularını 10 bin liraya kadar karşılar. Müşterilerine 24 ay vadeli kredi imkanı sunar. Kredi başvurusu için gelir belgesi şartı koymaz. İhtiyaç kredilerini banka 1,69 ile 1,79 arasında değişen oranlarla verir. Kredi çekerken banka 100 lira ile 270 lira arasında değişen komisyon ücreti tahsil eder.

İlginizi Çekebilir:  Nasıl Kredi Çekebilirim? Yöntemleri Burada!

Kredi Notu Düşüklere Taşıt Kredisi

950 kredi puanına sahip olan kişiler taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi çekebilir. Birçok banka 1100 puan üstünde kredi puanına sahip olan kişilere kredi vermeyi uygun görür. Her türlü aracı almak için verilen krediye taşıt kredisi denir. Kısa vadeli düşük miktar taşıt kredisini düşük kredi notuna sahip kişiler çekebilir. Taşıt kredisi alabilmek için ilk etapta birey 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Sigortalı bir kurumda en az 6 ay çalışıyor olmalıdır. Kişi gelir belgesi getirmelidir. Taşıt kredisini bankalar ipotek şartı ile verir. Borcunuzu ödeyinceye kadar banka araç üzerine ipotek koyar. Böylece borcunuz bitmeden aracın satışı ve devri engellenmiş olur. Bu uygulama ile banka alacağını bir nevi güvence altına almıştır. Araç kredisi alırken alacağınız aracın %70’ini bankadan kredi olarak talep edebilirsiniz. 50 bin liralık araç alacaksanız banka size en fazla 35 bin lira kredi verir. Aracı satın almak için 15 bin lira peşinatınızın olması gerekir. 50 bin üstü araçlar için araç değerinin %50’sini kredi olarak çekebilirsiniz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Başvurusu ve Şartları

Bankalar kredi notu düşüklere kredi vermek istemezler. Kredi notu düşükler başvuru için internet ve mobil bankacılığı kullanırlar. Genelde bu kanallardan başvuru yaptıklarında ret kararı alırlar. Kredi almak için banka şubeleri daha ideal seçimdir. Şubelerde müşteri temsilcileri aracılığıyla kredi almak daha kolaydır. Kredi başvurularında kimlik belgesi ve gelir düzenini gösteren belge istenir. Banka şubelerinde müşteri temsilcileri kredi notu düşük olan müşterilerinden ekstra teminat isterler. Bu aşamada ipek edecek mal ve kefiller devreye girer. Kefil ve ipotek durumu olmayan müşterilerin kredi başvurusu kabul edilmez.

Düşük Kredi Notuna Sahip Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu düşük olanlara her banka kredi vermek istemez. Ülkemizde kredi notu düşük olanlara karşı esnek davranan bazı bankalar vardır. Kredi çekerken bu bankalar müşterilerini üzmezler. Düşük kredi notuna sahip olanlara belli miktarda kredi veren diğer bankalar şunlardır:

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank ihtiyaç kredilerini sadece gelir belgesi ile çekebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ve işsizseniz kredi çekmenizçok zordur. Kredi çekebilmek için en az 6 ay bir yerde sigortalı çalışıyor olmanız gerekir. Kredi notunuz çok düşükse kefil ve ipotek şartı ile kredi çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  KEFİLLE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Kredi notunuz düşükse ve son günlerde ödemelerinizi artık zamanında yapmaya başlamışsanız, düzenli bir geliriniz varsa, Vakıfbank ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Kredi notunuz düşükse küçük miktarda krediyi kısa vadeli olarak Vakıfbank’tan çekebilirsiniz.

Denizbank İhtiyaç Kredisi

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalardan birisi de Denizbank’tır. İpotek ve kefil göstermeden kredi çekebileceğiniz bankalardan birisi olan Denizbank kredi vereceği müşterilerinin düzenli gelirinin olmasını tek şart koşar. Kredi notunuz düşükse bile ödemelerinizi son 3 ayda düzenli olarak yapmaya başladıysanız Denizbank ihtiyaç kredisi çekebilirseniz.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İş Bankası kredi notu düşük müşterilerine kredi imkanı sunar. İşbankası da Denizbank gibi ipotek ve kefil şartı istemez. Düzenli gelir ve küçük miktarda krediler için onay veren banka uzun vadeli yüksek miktar krediler için ipotek ve kefil şartı ister.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Kredi notunuz düşük ama düzenli bir gelire sahipseniz krediyi Garanti Bankası‘ndan çekemezseniz başka hiçbir bankadan çekemezsiniz. Garanti Bankası kredi verirken en esnek davranan bankadır. Kredi notu düşük olan kişilere kredi kartı ve kredi verirken kefil ve ipotek şartı koşmaz. Diğer bankalar gibi kredi verirken faiz oranlarını çok yüksek tutmaz. Garanti Bankası kredi faiz oranları için internet bankacılığını ve banka şubelerini kullanabilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler İçin İpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Kredi notunuz düşük olsa da ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu esnasında çok fazla belge talep edilmez. Bankalar kredi puanı düşük olsa da kişinin gelir durumuna bakar. Kişinin gelir durumu iyiyse kredi çekerken çok zorlanmaz. Kişilerin sabit bir iş yerinde en az 6 ay sigortalı çalışmış olması gerekir. Uzun süre istikrarlı bir şekilde çalışan kişilerin kredi notu düşük olsa da kredi çekebilirler. Kişi ev almış ve bu evden kira geliri elde ediyorsa elde ettiği geliri belgelendirdiği taktirde bankalardan kredi çekerken bu kira geliri gelir olarak kabul edilir ve kredi çekmesi daha kolay hale gelir. Düşük kredi notuna sahip olanlara banka kredi desteği sağlarken kefil ve ipotek ister. Banka kişinin borcunu ödeyip ödemeyeceği konusunda tereddütleri vardır. İpotek ve kefil bankanın bu tereddütlerini giderir. Banka borcunu ödemeyen kişinin ipotek koyduğu mala el koyar. Kefil varsa borcunu ödemediği taktirde borcu kefilden tahsil eder.