Kredi Kartından Para Çekmek

Nakit Avans Nedir?

Nakit avans, başka bir deyişle kredi çekme işlemidir. Kredi kartından çekilen nakde bankalar faiz uygularlar ve işlem masrafları alırlar. Kredi kartından para çekmeden önce, nakit avans çekimi veya kredi kullanma arasında karar vermeniz gerekir. Kredi kartıyla istediğiniz bankamatikten nakiti anında çekebilirsiniz. Ancak kredi kullanmak istediğinizde biraz beklemeniz ve kullanılacak kredi miktarına göre bazı evrakları ibraz etmeniz gerekir. Ayrıca bankalar kredi kullanmak istediğinizde kredi puanınızı (sicil) sorgularlar. Kredi kartıyla para çekmenin size olacak yaptırımlarının neler olduğunu bilmekte fayda vardır.

İNCELEYİN:

Kredi Kartı Nakit Çekim Hakkında Bilgi (TÜM BANKALAR)

Nakit Avans Çekmenin Koşulları Nelerdir?


Kredi kartından çekebileceğiniz nakit paranın miktarını, kredi kartınızın limiti belirler. Kredi kartı nakit avans limiti olarak bankalar genellikle yüzde 25 oranını belirlerler. Dolayısıyla size tahsis edilen krediyi kullandığınızda kredi kartının limitinde yüzde 25’lik bir kısım doldurulmuş olur. Taksitli nakit avans çekmişseniz, her ay kredi kartı hesap özetinde taksit tutarı ve kaçıncı taksit olduğu bilgisi yer alır. Kredi ödemelerinizi tamamladıkça kredi kartınızın limiti açılacaktır.

Kredi kartından para çekilip, taksitli ödeme yapılacaksa, banka işlem masrafı tahsil etmez. Ancak son bir yıl içerisinde, oluşan kredi kartı borcunuzun her hesap ekstresi döneminde yarısını ödemiş olmanız durumu gözetilir. Eğer kredi kartı hesap özetinde gösterilen borcun yarısını bir yıl içinde, 3 defa veya altında ödeme yapmışsanız kredi kartından para çekemezsiniz. Kredi kartı borcunuzun hepsini ödediğiniz zaman, bu özelliğin kullanımı aktif hale gelecektir.

İNCELEYİN:

Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Ne Kadar?

Nakit Avans Faiz Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bankaların kredi faiz oranlarınakit avans faiz oranlarından daha düşüktür. Eğer kara listeye girmemişseniz, bankalarla geçmişte herhangi bir sıkıntı yaşamamışsanız, nakit ihtiyaçlarınızda kredi kullanmanızı tavsiye ederiz. Kredi kartından nakit çekiminde, paranın ödemesini peşin ödeyecekseniz faiz hesaplaması yapılarak, nakit avans işlem ücreti alınır. Taksitli olarak ödemeyi seçmişseniz, ödeme vadelerine göre faiz hesaplaması yapılarak, BSMV ve KKDF ücreti yansıtılır. BSMV, banka sigorta muamele vergisidir. KKDF ise kaynak kullanımı destekleme fonudur.

İNCELEYİN:

Nakit Avans Çekim Ücreti En Düşük Bankalar

Nakit Avans Çekmek Avantajlı Mıdır?

Nakit avansın en büyük avantajı, aniden oluşan nakit ihtiyaçlarında beklemek zorunda kalınmamasıdır. Çünkü hayatta karşınıza çıkan senaryolarda bazen bekleme şansınız olmayabilir. Hastalık, ölüm, kaza, acil tedavi ihtiyacı gibi durumlarda kredi çekme talebinizin sonucunu bekleme gibi bir zamanınız olmayabilir. Bu gibi durumlarda kredi kartından nakit çekimi çok avantajlıdır. Ya da kredi kartından para çekmişseniz, bu parayı günlük olarak kullanacaksanız ve taksitlendirme yapmayacaksanız bu durumda da avantajlıdır.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Nakit Çekim Hakkında Bilgi (TÜM Bankalar)

Kredi kartından nakit avans çekiminde en büyük avantaj, taksitle ödeme hakkının tanınmış olmasıdır.

Ancak, nakit çekim faiz oranı her zaman kredi faiz oranından yüksektir. Kredi kartından para çekerken bunu göz önünde tutmalısınız.

İNCELEYİN:

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Çekme ve Hesaplama

Kredi Kartıyla Nerelerden Para Çekebilirsiniz?

  • ATM’leri kullanarak para çekebilirsiniz. Para çekimi son gelen uygulamalar ile kredi kartınızın ait olduğu bankaların bankamatikleri hariç diğer bankaların bankamatiklerinden de yapılabilmektedir.
  • İnternet Bankacılığı üzerinden çekim yapabilir ve vadesiz mevduat hesabınıza aktarabilirsiniz.
  • Kredi kartınız yanınızda olmasa bile QR kodu okutarak telefonunuzla işlem yapabilirsiniz.
  • Müşteri Hizmetleri aracılığı ile nakit avans çekebilirsiniz.

ATM’den Kredi Kartı ile Nakit Para Nasıl Çekilir?

ATM’lerden kredi kartınızla, vadesiz mevduat hesabı kartınızla, parmak okutarak veya QR kodu ile giriş yapabilirsiniz. Ancak zemin seviyesinin altında yer alan (metro girişleri, alışveriş merkezlerinin bodrum seviyesi katları vb.) internet devre dışı kaldığından QR kodu okutarak giriş yapamayabilirsiniz. ATM’den kredi kartı ile nakit para çekerken, kredi kartı işlemleri menüsünü seçmelisiniz. Nakit avans veya taksitli nakit avans seçeneği gelecektir. Çekeceğiniz parayı tek bir seferde ödemeyi düşünüyorsanız tek çekim için nakit avans seçeneği seçilmelidir.

Taksitli nakit para çekimlerinde çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra taksit miktarı ekrana girilmelidir. Çekilen paranın hesaba mı aktarılacağı yoksa bankamatikten çekileceği sorulmaktadır. Buna yanıt verdiğinizde kredi kartıyla nakit çekme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

İNCELEYİN:

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

İnternet Bankacılığı Üzerinden Nakit Avans Çekme Nasıl Olur?

İnternet bankacılığı işlemlerine girilerek, kredi kartı işlemleri seçilir. Nakit avansveya taksitli nakit avans seçilir. Taksitli nakit avans seçeneğinde istenilen para tutarı ve taksit sayısı ekrana girilmelidir. Tutar ve taksit sayısı bilgisini onaylarsanız, ilgili tutarı tercihinize göre ATM’den çekebilir, EFT veya havale ile istediğiniz hesaba aktarabilirsiniz.

İNCELEYİN:

İş Bankası Kredi Kartı Nakit Avans Çekme Faizi ve Limiti

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Nakit Avans Çekme Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetleri üzerinden kredi kartından nakit avans çekecekseniz, müşteri temsilciniz tek çekim nakit para, taksitli nakit avans isteğinizi soracaktır. Sizin seçiminize göre, yaptığınız işlemleri sesli olarak tekrar edecek ve onaylamanızı isteyecektir. Onaylamanızın ardından banka hesabınıza istediğiniz tutar yatırılacaktır. Daha sonra istediğiniz bankaya EFT/ Havale yapabilirsiniz.

İNCELEYİN:

Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Tüm Bankalar Kredi Kartı Başvurusu (Karşılaştırmalı)

Mesajla Kredi Kartı Başvurusu (Tam Liste)

İnternetten Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Bankalar


Hemen Kredi Kartı Veren Bankalar


Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?


Kredi Kartı Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?