Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Nakit ihtiyacımız olduğunda kredi çekmek gibi kredi kartını kullanarak kredi kartından nakit avans çekmek ve nakit ihtiyacımızı gidermek de bir yöntemdir. Kredi kartları bankalar tarafından müşterilerine sunulan, alış verişlerde kullanılan ve para yerine geçerek hayatımızı daha pratik hale getiren bir sistemdir. Kredi kartları kişilerin gelirleri ile orantılı olarak  verilen kartlardır. Limitimiz oranınca kredi kartından nakit avans çekerek ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Kredi kartından taksitsiz ve taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Peki kredi kartından nakit avans nasıl çekilir?

ATM Kullanarak Nakit Avans Çekme


Nakit ihtiyacınızı gidermek için ATM kullanabilirsiniz. Kredi kartınızı ATM’ye sokarak şifrenizi girdikten sonra kredi kartı hesabınıza ulaşırsınız. Kredi kartı hesabınızın olduğu sayfada nakit avans, taksitli nakit avans seçenekleri yer almaktadır. Kullanacağınız nakit avans türünü seçerek işleme devam edebilirsiniz. Eğer taksit istemiyorsanız nakit avans seçeneğini seçerek işleme devam edin. İhtiyacınız olan nakit miktarını girdikten sonra geri ödeme süresini girmeniz gerekiyor. Taksitsiz nakit avans çekeceğiniz için bu süre otomatik olarak 1 ay olacaktır. Geri ödeme süresini girdikten sonra size toplam geri ödenecek miktar gösterilecektir. Faiz oranına göre geri ödeme miktarı belirlenmektedir. Toplam geri ödemeyi onayladıktan sonra nakit olarak kullanmış olduğunuz avansı ATM’den alabilirsiniz.

Eğer kredi kartından taksitli nakit avans kullanacaksanız ATM ekranında beliren nakit avans, taksitli nakit avans seçeneklerinden taksitli nakit avans seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Taksitli nakit avans seçeneğini seçtikten sonra yapmanız gereken kullanacağınız avans miktarını girmek ve geri ödeme süresini yani taksit sayısını girmektir. Taksit sayısını girdikten sonra giriş tuşuna basarak taksitli nakit avansınızı ATM’den hemen nakit olarak alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Neden Kredi Kartı Alamıyorum? (İşte Sebepleri ve Çözüm Yolları)

İnternet Bankacılığı İle Nakit Avans Çekmek

Kredi kartından nakit avans çekme yöntemlerinden biri de internet bankacılığını kullanmaktır. İnternet bankacılık sistemine giriş yaparak kredi kartı hesabınıza ulaşabilirsiniz. Kredi kartı hesabınızın olduğu sayfanın sol tarafında yer alan menü de taksitli nakit avans, nakit avans seçenekleri yer alıyor. Buradan taksitli veya nakit avans seçeneklerinden birini seçtikten sonra kullanmak istediğiniz avans miktarını ve taksitli avans kullanmak istiyorsanız taksit sayısını girmelisiniz. Bu işlemlerden sonra avansın yatırılacağı hesabı girmeniz istenecektir. Hesap bilgilerinizi girdikten sonra onay vererek kredi kartından nakit avans kullanmış olursunuz.

Mobil Uygulama İle Nakit Avans Çekmek

Mobil uygulama ile kredi kartından nakit avans kullanabilirsiniz. Cep telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamanın kredi kartı ara yüzüne ulaşarak nakit avans ve taksitli nakit avans seçeneklerinden birini seçmeli ve diğer yöntemlerdeki gibi işlemi devam ettirmelisiniz.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek Avantajlı Mı?


Kredi kartı kullanarak alışveriş yapabileceğiniz gibi kredi kartını kullanarak nakit avans çekebilirsiniz. Peki kredi kartından nakit avans çekmenin avantajları nelerdir?

  • Kredi kartından nakit avans çekerek acil nakit ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Nakit ihtiyacınız oluştuğunda ihtiyacınızı gidermek kolay değildir. En kısa ve en hızlı bir şekilde çözmek için kredi kartından nakit avans kullanmak akıllıca bir harekettir.
  • Kredi kartından nakit avans çektiğinizde geri ödeme süresini kendiniz belirlersiniz. Geri ödeme süresi hem ödeme kolaylığı sağlayacak hem de nakit ihtiyacınızı uzun vadede kriz  haline getirmeden çözebilirsiniz.
  • Nakit ihtiyacınız oluştuğunda kredi kullanmak doğru ve akıllıca bir çözüm değildir. Az miktarlar için kredi kullanımı skor puanınızı olumsuz etkilediği gibi fazla faiz ödemesi yapmanıza neden olacaktır. Bu olumsuz durumlar ile karlı karşıya kalmamak ve düşük miktarlı nakit ihtiyacını gidermek için en doğru ve avantajlı yöntem kredi kartından nakit avans çekmektir.
  • Kredi kartından nakit avans çektiğinizde bankacılar ile tekrar uğraşmadan, gelir bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi paylaşmadan nakit ihtiyacınızı kısa süre de çözmek için en ideal yoldur. ATM veya internet bankacılığı ile kimseyle tekrar muhatap olmadan nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kredi kartından nakit avans çekmek kısa vadeli ve düşük miktarlı nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için size sunulmuş bir yöntemdir. Kredi kartınızda yer alan limitinize ve kredi kartı nakit avans limitine göre avans kullanabilir ve ihtiyaçlarınızı ister taksitle isterseniz taksitsiz bir şekilde karşılayabilirsiniz. Kredi kartından nakit avans kullanımı kredi notunu etkileyen bir işlem olduğu için geri ödemelerinizi geciktirmeden, zamanında ve tam olarak yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Asgari Ödeme Nedir? Ödeme Yapılınca Ne Olur?