Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans

NAKİT AVANS – TAKSİTLİ NAKİT AVANS


Nakit avans ifadesi kredi kartınız üzerinden çekebileceğiniz ve bankanızın size vermiş olduğu ek limitleri gösteren ifadelerdir. Kredi kartına sahip olan insanlar acil paraya sıkıştıklarında diledikleri an müşterisi oldukları bankamatiklere giderek nakit avanslarını çekebilmektedirler. Nakit avansın tek negatif yanı çekilen tutar üzerinden günlük faiz uygulaması yapılmasıdır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte orantılı olarak bankacılık terimleri de her geçen gün gelişmekte ve kelime dağarcığını arttırmaktadır. Bu terimler bazı zamanlar insanların işini kolaylaştırsa da bazı anlarda karmaşıklığa da yol açabilmektedir. Banka müşterilerinin karıştırdığı konuların başında ise nakit avans ve taksitli nakit avans gelmektedir. Bu iki finans türü birbirlerine çok benzese de birbirinden bağımsız iki ifade olma özelliğini taşımaktadırlar. İki işlemde kredi kartı üzerinden ve çeşitli belgelere ihtiyaç duyulmadan ATM üzerinden gerçekleştirilmektedir. Nakit avansta acil olarak para çektiğinizde çektiğiniz tutara günlük faiz uygulanmakta ve bu durum borç ödeyene kadar devam etmektedir. Ayrıca nakit avansı çeken kişi son ödeme tarihini de geçirmişse ekstra olarak gecikme faizi uygulanır. İnsanların kafasını karıştıran temel konu ise kredi kartı taksitli nakit avans. Bu terimin insanların kafasını karıştırması gayet anlaşılır bir durumdur. Taksitli nakit avans yeni yeni hayatımıza girmeye başladığı için bu yazımızda sizler için bu konu üzerinde duracağız.

KREDİ KARTI TAKSİTLİ NAKİT AVANS

Kredi kartı taksitli nakit avans, nakit avansa benzemektedir. Kafa karışımının temel sebebi de bu noktada başlamaktadır. Taksitli nakit avansta da diğer çekim işleminde olduğu gibi herhangi bir belgeyi bankaya sunmadan ve şubelere gitmeden acil para çekebilme olanağı sunan bir finans yöntemidir. Herhangi bir gün veya saat belirtmeden kredi kartınızın limitleri doğrultusunda para çekebilme olanağınız taksitli nakit avans sisteminde geçerlidir. Taksitli nakit avans işlemi yaparken 3 aydan 12 aya kadar vade yapabilir ödemelerinizi bu vadeler üzerinden yapabilirsiniz. Ancak kredi kartı taksitli nakit avans çekmeden önce şunu unutmamalısınız. Kredi kartı taksitli nakit avans işlemleri yaparken yaptığınız vadeye göre faiz oranı banka tarafından sizlere yansıtılmaktadır. Vadeniz ne kadar artarsa ödeyeceğiniz borç o kadar fazla olacağından bu durumu bir avantaj gibi görmemeniz de fayda bulunmaktadır. Kredi kartı taksitli nakit avans çekerken ayrıca dikkat etmeniz gereken bir konu daha bulunmaktadır. Bankaların bu işlem için sabit bir faiz oranı bulunmaktadır. Yani hangi bankaya giderseniz gidin hangi banka ile çalışıyor olursanız olun tüm bankaların taksitli nakit avansa uyguladığı faiz oranları sabittir.

İlginizi Çekebilir:  Nakit Avans Çekim Ücreti En Düşük Olan Bankalar Hangileri?

Bankaların müşterileri için acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak yürüttüğü bu hizmet bir kredi ürünü olarak yer almaktadır. Taksitli nakit avansın en büyük avantajı adı üstünde olduğu gibi alınan acil ihtiyaç parasını taksitli olarak ödeme imkanı sunulmasıdır. Kredi kartı taksitli nakit avans çeken kişilerden ayrıca yüzde 20 olarak vergi alındığını da hatırlatmakta fayda var. Kredi kartınızla alışveriş yaptığınızı düşünürseniz ay sonunda yer alan asgari ödeme tutarı bulunmaktadır. Bu asgari ödeme tutarı taksitli nakit avansta da yer almaktadır. Ancak müşteriler burada şu hataya düşmektedir. Kredi kartı taksitli nakit avansın asgari ücretini ödedim bir ay daha rahatım şeklinde düşünceye kapılmaları yanlıştır. Çünkü kredi kartı taksitli nakit avans çekerken asgari ödeme yapsanız bile geri kalan kısım için günlük faiz işlemeye devam etmektedir. Bu günlük faiz uygulama işlemini aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir.

TAKSİTLİ NAKİT AVANSI NASIL KULLANABİLİRİM?


Adı üstünde kredi kartı taksitli nakit avans kullanabilmeniz için öncelikle bir kredi kartı sahibi olmanız gerekmektedir. Kredi kartınız varsa eğer mobil bankacılık, internet şubesi ve ATM’lerden kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca bir yıl boyunca kredi kartı borcunuzun yüzde 50’lik kısmını 3 kez ödememişseniz kartınızda limit olsa bile taksitli nakit avans kullanamazsınız.

TAKSİTLİ NAKİT AVANS HESAPLAMA

Müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesine giriş yaparak kredi kartı taksitli nakit avans ile ne kadar taksitli nakit avans alabileceğinizi öğrenmeniz mümkündür. Alacak olduğunuz taksitli nakit avansın yanında ne kadar faiz oranı olduğunu ve ekstra ücretler ile tarafınıza yansıtılacak tutarın hepsini bir arada görebilirsiniz. Herhangi bir hesap kartınız varsa banka önünde olumsuz bir siciliniz yoksa online olarak kredi kartı başvuru işlemi yaparak kredi kartına sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek