1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Kredi Kartı Taksit Sayılarında Düzenleme Yapıldı

1

Kredi Kartı Taksit Sayısında Düzenleme Yapıldı

Kredi kartı ile taksitlendirmede bazı ürün ve hizmetlerde yeni bir dönem başlıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) son düzenleme ile kısıtlama getirilen ürünlerin tekrar daha fazla taksitle alınabilmesine yönelik düzenlemeler yaptı. Bu düzenleme, bazı önemli harcamalar konusunda kredi kartı taksit sayısı 2019 yılının geri kalanı için tüketiciyi rahatlatmış olacak.

BDDK Kararı ile Taksit Sayısı Yükseltildi

BDDK tarafından yapılan açıklamada, mobilya, elektronik eşya, yurtiçi havayolları ve konaklama gibi bazı harcamalarda kredi kartı ile alınan mal ve hizmetlerde taksit sayısının arttırıldığı ifade edildi. Düzenlemenin, ekonomiyi canlandırma amacıyla yapıldığı söyleniyor.


12 Haziran 2019 tarihli ve 8385 sayılı karar ile yapılan değişikliklere göre:

  • Mobilya alımlarında 12 aydan 18 aya,
  • Elektronik eşya alımlarında 3 aydan 6 aya,
  • 3.500 TL’ye kadar alınacak TV modelleri 9 aydan 12 aya,
  • Yurtiçi havayolu ulaşımı ve konaklama ile ilgili hizmet alımlarında 9 aydan 12 aya,
  • Vergi ödemelerinde 9 aydan 12 aya
  • Elektrikli eşya alımlarında 12 aydan 18 aya,

çıkarıldığı belirtildi. Ayrıca, kurumsal kredi kartlarındaki taksit sayıları da 12 aydan 18 aya yükseltildiği duyuruldu.Share.
45 kez okundu.

1 Yorum  1. Faruk Çelik on

    Zaten BBDK da artık ne yapacağını şaşırdı esnafla da dalga geçiliyor şu taksit sayısını bir düşürüyor bir yükseltiyor bir ötv iniyor bir kalkıyor bir geliyor ekonomiyi hallaç pamuğu ettiniz yetmezmiş gibi birde esnafı bitiriyorsunuz.Vatanda ötv indirimi dediniz evlenecekler hemen ev lamaya başladı esnafta iş yapmaya başladı.Sonrasında neden tekrar ötv sokuyorsunuz bu işe vatandaşta satıcı da memnun du neden geri getiriyorsunuz.Şimdi esnaf sinek avlıyor vatandaş pusuda bekliyor bu sefer de taksit sayısını arttırdınız vade farkı ve ötv ürün daha da pahalandı esnaf için tek sıkıntı müşterinin az olması olacak ama satış yaptıkça hamallık değil kar edecek.Ne diyelim yap boza dönen bir ekonomide yine iyi bile dayanıyoruz.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.