Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi

Acil nakit ihtiyaçlarınızda kredi kartından para çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Kredi kartı nakit çekim faizi ödeyerek ATM, internet ya da mobil bankacılık üzerinden para çekimi yapabilirsiniz. Nakit avans nasıl ödenir derseniz isterseniz borcunuzu tek seferde geri ödeyebilirsiniz. Taksitli nakit avans nedir bilenler ise bu hizmetin avantajlarından yararlanarak borçlarını 12 aya kadar vade ile ödeyebilir. Örneğin taksitli nakit avans Vakıfbank bireysel müşterileri ile Business Kart sahiplerine farklı koşullarda avans kullanım olanağı vermektedir. Kredi kartı nakit avans hesaplama için müşterisi olduğunuz banka şubelerini ziyaret edebilir ya da internet sitelerinde bulunan hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.


Aşağıda bankaların nakit çekim faiz oranları verilmiştir.

Kredi Kartından Nasıl Para Çekilir?

Kredi kartınız var ise müşterisi olduğunuz bankadan ATM, internet ya da mobil bankacılık yolu ile avans para çekebilirsiniz. Bazı bankalar müşterileri dışında başvurular da kabul etmektedir. Nakit avans olarak adlandırılan bu hizmetten bankanızın belirlediği limitler dahilinde nakit para çekebilirsiniz. Bunun karşılığında banka sizden faiz alır. Bazı bankalar ek olarak masraf ödemenizi de isteyebilir.

Genel olarak bankalar başvuru sırasında çok fazla belge istemezler. Şubeye gelmeden yapılan başvurular ise bazı bankalar için kesin onay demek olsa da bazı bankalar bunu ön onay olarak kabul eder. Birinci grupta, kredinizin onaylanmasının ardından paranız direk hesabınıza yatar. İkinci kategoride olan bankalar onayın ardından kimlik, gelir belgesi vb. bazı belgelerle şubeye gelerek kredinizi kullanmanızı ister.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Nakit Çekim Hakkında Bilgi (TÜM Bankalar)

Hukuki olarak nakit avans kullanabilmek isteyenler için bir sınırlandırma getirilmiş. Kredi kartı borcunu son bir yıl içinde üç kereden fazla ödemeyen kişi, dönem borcunun tümünü ödeyene kadar kredi kartından nakit para çekemez.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit Avans Nasıl Ödenir?

Kredi kartınızdan nakit para çektikten sonra nakit avans nasıl ödenir sorusunun cevabını arayabilirsiniz. Daha önce bankalar çektiğiniz nakit miktarını faizi ile birlikte bir sonraki ay ödemenizi bekliyor olsalar da bugün bu ürün de ihtiyaçlara göre çeşitlendirilmiştir. Nakit avansın bugün yaygın olarak kullanılan biçimi taksitli nakit avanstır.

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakit ihtiyacı olanların avans para çekmek için araştırma yaparken sıkla karşılaştıkları taksitli nakit avans nedir? Nakit avans çektiğiniz zaman genellikle ödemelerini taksitlendirmek istersiniz. Bankalar nakit avansı da kredi mantığıyla belli bir vadede ödemek koşuluyla taksitlendirebilir. Nakit avans vade üst limiti genellikle 12 ay ile sınırlandırılmıştır. En düşük vade sayısı ise bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Kredi Kartı Nakit Çekim Faizleri Ne Kadardır?

Yukarıda da bahsedildiği gibi, bankalar bugün nakit ihtiyacınızı karşılarken gelecekteki faiz gelirlerini düşünür. Kredi kartı nakit çekim faizleri en düşük oranı yüzde 2’dir. Çekilebilecek minimum ve maksimum miktarlar konusunda ayrı uygulamaları olsa da genel olarak kredi kartınızda kalan limitiniz kadar nakit avans çekmenize izin verilir. Bunun yanında çekilebilecek minimum ve maksimum miktarlar ile günlük çekim limiti belirlenmiştir.

Vakıfbank Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Nedir?

Vakıfbank kredi kartına sahip olan müşteriler, kredi limitini aşmamış ise nakit avans kullanabilir. Bireysel müşterilerin günlük maksimum nakit çekim limiti 4 bin TL’dir. Toplamda ise 20 binden fazla çekemezler. Asgari vade sayısı 4 ay olarak belirlenmiştir. Vakıfbank kredi kartı nakit çekim faiz oranı ise yüzde 2’dir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartından Para Çekmek (Limiti, Faizi ve Diğer Bilgiler)

Yapı Kredi Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Nedir?

Kredi kartı limiti 5 bin TL’nin üstünde olan Yapı Kredi Bankası müşterileri ekstra olarak 10 bin TL nakit avans çekebilir. Diğer müşteriler ise genelde olduğu gibi kart limiti kadar çekebilir. Banka 300 TL’nin altında nakit çekimini onaylamaz. Yapı Kredi kredi kartı nakit çekim faizi yüzde 2’dir.

ING Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Nedir?

ING nakit avans çekimi için en düşük miktarları onaylayan bankalardan biridir. 50 TL acil ihtiyacınızda bile bankadan taksitli nakit avans çekebilirsiniz. En düşük vade sayısı ise 2 aydır. Faiz oranı ise yüzde 2,15 olarak belirlenmiştir. Örneğin 2 ay vadeli 50 TL çektiniz. Masraflarla birlikte aylık 26 TL ödersiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nakit Çekim Faizi Nedir?

Ziraat Bankası’ndan minimum 100 TL maksimum 10 bin TL nakit avans kullanılabilmektedir. Bireysel olarak kullanabileceğiniz nakit avans miktarı kredi kartı kalan limitinize bağlıdır. Ziraat kredi kartı nakit çekim faizi ise yüzde 2’dir.

Ayrıca Nakit Avans Çekim Ücreti En Düşük Olan Bankalar listemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.