Kredi Kartı Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

1

Kredi Kartı Borç Transferi Nedir? Nasıl Yapılır?

Borç transferleri bankalar için oldukça fazla tercih edilen bir uygulama. Birden fazla borcunuz bulunuyor ise hepsinin tek bir bankanın çatısı altında toplanmasına imkan sağlayan bu işlem bankalar arasında bir rekabet de oluştumaktadır. Çünkü sizin birden fazla bankaya borcunuz var ise borç transferi yapmak istediğinizde tek bir banka ile çalışmak zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda diğer bankaların müşteriyi kaybetmesi anlamına gelmekte.

Borçların tek bir yerde toplanması isminin verildiği kredi kartı borç transferi için bankalar sizlere birçok teklif sunmakta. Size uygun olarak bir ödeme planı yapılacağından borçlarınızı her bankaya teker teker ödemek yerine, tek bir banka üzerinden tek bir ödeme yapabiliyorsunuz. Müşterileri kendi bankalarına çekmek isteyenler için ise güzel bir gelir anlamına geliyor.


Borç transferi için bankaya başvurduğunuzda eğer başvurunuz onay alırsa bankalar iki türlü işlemde bulunur. İlki size nakit olarak parayı teslim eder. Nakit para ile beraber siz tüm borcunuzu kapatmış olursunuz. İkinci yöntem ise bankanız borcunuzu kapatabilir, yeni borçlarınızı ise bankalar kendi faizini ekleyerek yapılandırır. Borç transfer işleminde bulunurken, az ya da çok, farklı faiz oranı ekleneceğini unutmamalısınız.

Kredi Kartı Borç Transfer İşlemi Nasıl Yapılır?

Borçlarınızı transfer etmek istiyorsanız birden daha fazla bankada borcunuz olması gerekmekte. Bu borcunuzu ödeme durumunuz olmadığında bankalar size borç transferi kredisi sunuyor. Fakat her bankada borç transfer işlemi yapmamakta. Borç transferini onaylayan bir banka belirlediğiniz zaman borç transfer işlemlerini başlatabilirsiniz. İlgili bankanın müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek ya da bankanızın en yakın şubesini ziyaret ederek kredi kartı borç transferi konusunda detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Borç transferi konusunda bankalar müşterilerin geçmiş banka borç durumlarını zamanında yatırıp yatırmadığını kontrol etmekte. Bu borçlarda eğer herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmazsa yani kredi notunuz gayet yeterliyse borç transferi işleminiz ilgili bankaya gerçekleşir.

Borç transferi için bankanız sizden nüfus cüzdanı, adres bilgisi ve son dönemlerde yatırmış olduğunuz fatura bilgilerinizi istemekte. Ama en önemli belge ise beyannamedir. Eğer aylık ödeme tutarı gelir beyanınızdan fazla çıkarsa büyük ihtimalle başvurunuz red cevabı alır.1 yorum


  1. Merve Çanakçı diyor

    kredi kartı borç transferini kısaca açıklamak gerekirse borcu borçla kapatıp yine borçlanmak demektir yani bir nevi uzatmaları oynatmak vadeyi uzatarak borcu ödenebilir bir tutara düşürmek demektir.Bundan daha açıklayıcı bir anlatım olamaz sanırım.Bu durumu 2016 yılında yasadım borcum daha yeni bitti 18.000 tl olan borcum 40.000 tl oldu ve 36 aya böldüler resmen benden faizin kralını aldılar soygun yaptılar ee ne yaparsınız denize düşen yılana sarılır siz siz olun eş dost akrabadan borç alın kredinizi günü geçen borçlarınızı kapatıp sonra normal faiz oranları ile kredi çekip borcunuzu makul bir faiz ve ödeme planı ile ödeyinCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.