1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

0

Ülkemizde mevcut olan tüm bankalara kredi almak için başvuru yaptığımız zaman bizimle alakalı olarak ilk inceleyecekleri şey kredi notumuz olmaktadır. Çünkü yeterli seviyede bir puana sahip olmayan kişilerin bankalardan kredi ya da hizmet alabilmesi mümkün olmamaktadır.  Bu sebepten dolayı da bankalara kredi talebi ile başvuru yapmak isteyen hemen hemen herkesin merak ettiği konuların başında  “Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır?” sorusu gelmektedir.  

Bireysel Kredi Notum Kaç Olmalıdır?


Sahip olabileceğiniz findeks  kredi notu  0 ile 1900 arsında olmaktadır. Söz konusu olan bu puanlara sahip olan kişilere belli renkler ile sembolize edilmektedir. Bu renkler ve puan aralıkları ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

Kredi Notu Kırmızı Olan Kişiler

Bahsi geçen bu kişilerin kredi notları sıfır ile 699 aralığındadır. Kredi rengi kırmızı olan kişilerin bankalardan kredi alma olanakları bulunmamaktadır. Bu kişiler bankaların kara listesine girmiş olan şahıslardır. Bu sebepten dolayı da istisnasız olarak tüm bankalar tarafından geri çevrilmektedirler. Bu kişilere kredi notu nasıl yükseltilir öğrenmelerini ve bu yöntemi takip etmeleri önerilmektedir.

Kredi Notu Sarı Olan Kişiler


Bu kişilerin sahip oldukları puanlar 700 ile 1499 arasındadır. Kredi notları orta seviyede olan kişilerin genel olarak bankalar geri çevirmemektedir. Ancak kredi verme konusunda sıkı bir politika takip eden kimi bankalarca kredi başvurularının reddedilmesi ihtimalleri de her daim bulunmaktadır.

Kredi Notu Yeşil Olan Kişiler

Bu kişilerin ise kredi notu 1500 ile 1900 aralığındadır. Söz konusu olan bu puan aralığı bankacılar tarafından çok sevilen bir aralık olmaktadır.  Çünkü kredi notu rengi yeşil olan bu kişilerin geçmişte almış oldukları kredi ya da kartlarına yapması gereken ödemeleri çok  düzenli yaptığı gözlenmektedir. Bu sebeple de bankalar açısından çok güvenilir bir profil çizmektedirler.

Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Alabilirim?

Anlatılmakta olan tüm bilgiler dahilinde bankalardan kredi alabilmek için sahip olacağınız en düşük not 1000 olmalıdır. Ancak bu nota sahip olan kişilere genel olarak ufak bankalar hizmet vermekte ve daha kurumsal bankalar tarafından geri çevrilme olasılıkları son derece fazla olmaktadır.

Eğer ülkemizde hizmet veren köklü ve de kurumsal bankalardan kredi almak istiyorsanız bu aşamada sahip olmanız gereken kredi notu en az 1500 seviyelerinde olmalıdır.  Çünkü bu bankalar finansal sicili temiz ve buna bağlı olarak kredi notu mümkün olan en yüksek seviyede olan kişilere hizmet vermeyi tercih etmektedir.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

157 kez okundu.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.