1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Yazılım Bilişim Desteği

1

KOSGEB destekleri artık teknoloji ile tanışmaya hazır ve bilişim alanından girişimcileri bekliyor! Ülkemizde yüzlerce sektöre hibe kredi desteği veya devlet teşvikli faizsiz kredi destekleri sunan KOSGEB yeni bir kampanya duyurdu. Artık bilişim sektörüne hibe kredi ve faizsiz kredi; KOSGEB yazılım bilişim desteği paketi ile sunulacak. Uygun Krediler olarak sizlere bu yazı içerisinde KOSGEB yeni teşvik kredileri olan yazılım bilişim desteğini detaylı bir şekilde sunacağız. Bununla beraber resmi adres üzerinden program hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için bağlantı linkini aşağıya bırakıyoruz. Bu yıl KOSGEB yazılım bilişim desteği verilmeye başlanacak ve sonraki zamanlarda da devam edecektir. Kısaca yazılım ve bilişim desteği hakkında genel bilgiler vererek konumuzu detaylandıralım. Öncelikle bu destek programın süresi 3 yıldır. KOSGEB yeni destek programında proje süresi 6 ila 24 ay (+12 ay) olarak belirlenmiştir. Yine diğer projeler için geçerli olan desteklenen bölgelerin hibe oranları bu programda geçerlidir.

İlginizi çekiyor ve KOSGEB desteklenen bölgeler hakkında bilgi edinmek için yandaki linke tıklayabilirsiniz. Daha önceden desteklenen bölgelerin hibe kredi oranları hakkında detaylı bilgilere yer vermiştik.

KOSGEB Yazılım Bilişim Desteği Programı Hibe Kredi Oranları


KOSGEB yazılım bilişim desteği programı amaç ve gerekçesi için şunlar ifade edilmektedir. İşletmelere özgü oluşan sorunların yine işletmeler aracılığıyla projelendirilebilmesi. Projelendirilmiş olan konu maliyetinin destek alması/alabilmesi. Destek programlarına ihtiyacın artması. KOBİ statüsündeki işletmelere proje bilincinin yaratılması. İşletmelerin piyasada daha sağlam bir şekilde rol oynamaları. Aktif bir şekilde proje yapabilmeleri ve bunu geliştirebilmeleri. Esnek destek ve teşviklere ihtiyaç duyulması, KOSGEB yeni destek programı amaç ve gerekçesidir. KOSGEB desteklenen bölgelere göre hibe oranları değişim göstermektedir. Ülkemizdeki 1. Bölge ve 2. Bölge hibe oranları %50 iken 3.4. bölge hibe oranları %60 olarak desteklenmektedir. Buradaki bilgiler KOBİ için geçerlidir!

KOSGEB Yazılım Destekleri

Hibe Alan KOSGEB Yazılım Bilişim Desteği Proje Konuları

KOSGEB tarafından desteklenecek proje konuları, yeni destek programında sırası ile şu şekildedir. Üretim, yönetim/organizasyon, dış ticaret, insan kaynakları, pazarlama, mali işler, finans, bilgi yönetimi ve ilgili projeler. Yeni destek programında proje giderleri kurul heyeti tarafından belirlenecektir. Fakat genel giderler olan; “Arsa, bina, inşaat, tadilat, tefrişat, taşıt aracı, vergi, resim, harç, sosyal güvenlik primleri, haberleşme giderleri, enerji ve su giderleri, kira gideri, finansman giderleri” proje ile ilişkilendirilmemiş olan maliyetleri desteklemeyecektir!

Yazılım Bilişim Sektörüne KOSGEB Teşvikleri

Bilişim sektörüne ilişkin teşvikler artık KOSGEB aracılığıyla yakından takip edilebilecek. Ülkemizde özellikle yazılım bilişim sektörü ile uğraşan sayısı gittikçe artış göstermekte. Bu durum beraberinde birtakım destek programlarının da oluşmasına vesile oluyor. Daha güçlü ve daha kaliteli bir iş planı oluşabilmesi adına devlete bağlı olan KOSGEB burada destek programı oluşturuyor. Ülke ekonomisinin daha hareketli olması ve ülke girişimcilerinin daha ileri seviyelere gelmesini amaçlayan bu programlar takdire şayan. Aslında yalnızca girişimci adına değil tüm vatandaşları ilgilendiren bir konudur. Devlet teşvikli olarak verilecek olan KOSGEB yazılım bilişim desteği program kapsamında aranan nitelikler karşılanmalıdır. Bir sonraki yazılarımızda yazılım bilişim destek şartları gibi detayları bulabilirsiniz.


Dilerseniz hemen BURAYA tıklayarak bilişim sektörü teşvik ve destekler hakkındaki genel tanımları pdf dosyası olarak inceleyebilir veya cihazınıza depolayabilirsiniz.

Bilişim Sektörüne Yönelik Teşvik ve Destekler

KOSGEB yazılım bilişim sektörüne yönelik teşvik ve desteklerin açıklaması İstanbul Ticaret Odası ile yapıldı. Bilişim sektörüne yönelik teşvik ve destekler adında bir seminer düzenleyerek konunun ilk detaylarına değindi. Dilerseniz aşağıdaki bağlantı aracılığıyla KOSGEB yazılım bilişim desteği hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz. Ayrıca yeni girişimci desteği ile ilgili sıkça sorulan soruları da aşağıda özetle bulabilirsiniz.

 

DESTEK KONULARI

Kredi Türü 

DESTEK ÜST LİMİT (TL)
 

DESTEK ORANLARI (%) (1. ve 2 . Bölge)
 

DESTEK ORANI (%) (3. ve 4. Bölge)
 

İşletme Kuruluş Desteği

 

Hibe Kredi

5.000

60

(Kadın veya Engelli girişimci:70)

70

(Kadın veya Engelli girişimci:80)

 

Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım Desteği

 

Hibe Kredi

10.000
 

İşletme Giderleri Desteği

 

Hibe Kredi

12.000
 

Sabit Yatırım Desteği

Geri ödemeli
70.000
 1. Yeni girişimci destek programı amacı ve kapsamı

Özellikle piyasada rekabet gücünü arttırmak, ülke ekonomisini arttırmak ve uluslararası platformda girişimleri sağlamak. Bu nedenle bilgisayar yazılımı, bilişim için destek verilmekte.

 1. Destekten beklenen yararlar

Eş zamanlı bilgi paylaşımı için inanılmaz kolaylıklar sağlar. İşletme sürecindeki entegrasyon ve otomasyonu sağlar.

 1. Kimler KOSGEB yeni girişimci desteği alabilir?

KOBİ statüsündeki her işletme. İmalat sanayideki işletmeler de yararlanabilmekte.

 1. Destek üst limiti ve hibe oranları

Kuruluş makine, teçhizat ve ofis donanımları için destek üst limiti 10.000 TL. Bu destek için ayrılan hibe oranları %60 ayrıca kadın ve engelliler için %70 hibe verilmektedir. Programda sabit yatırım desteği 70 bin liradır.

KOSGEB.GOV.TR adresi üzerinden tüm detaylarıyla konuyu incelemek için BURAYA

E-ticaret sitelerine KOSGEB destekleri yine yıllık 10 bin dolar olarak hazırlanmıştır. Lakin ihtiyaç analizlerinde proje bazında 400 bin dolara kadar destek sağlanabilmektedir. Dilerseniz KOSGEB yazılım bilişim desteği konusunu resmi adres üzerinden görüntüleyebilir ve kayıt işlemlerinize başlayabilirsiniz. İlk etapta KOSGEB veri tabanına kayıt olunması gerekmektedir. Diğer detaylar için yazı içerisindeki bağlantıları kullanabilirsiniz. Soru ve görüşleriniz için aşağıya.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum

 1. KOSGEB Yazılım Bilişim Desteği

  Açıklama!

  Konu ile alakalı bağlantılar yazı içerisinde verilmiştir. Bağlantılar aracılığıyla benzer bilgilere ulaşabilirsiniz.
  KOSGEB Yeni Destek Programları ile artık Bilişim sektörüne teşvikler sunulacaktır.

  KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI

  TEMATİK PROJE DESTEK PROGRAMI

  İŞBİRLİĞİ – GÜÇBİRLİĞİ DESTEK PROGRAMI

  AR-GE, İNOVASYON VE ENDÜSTRİYEL UYGULAMA DESTEK PROGRAMI

  GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI

  GENEL DESTEK PROGRAMI

  GELİŞEN İŞLETMELER PİYASASI KOBİ DESTEK PROGRAMI

  Yukarıdaki destekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için Buraya tıklayın.

  Destekler ile ilgili bilgi almak için bölgenizdeki KOSGEB merkezine başvurunuz!

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.