KOSGEB girişimcilik eğitimleri başvurusu nasıl yaparım diyorsanız hem yan bağlantıya tıklayın! Devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alanların projeleri hızla yayılmaya devam ediyor. Bununla beraber KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu başvuru formu da vatandaşın kayıtlarına aralık vermiyor. Ülkemizde yüzden fazla alana KOSGEB teşvik kredileri verilebilmektedir. KOSGEB yazılım sektörü destekleri, maden işletmesi, imalat, sanayi gibi farklı aklınıza gelebilecek birçok sektör KOSGEB destekleri alanlardır. Özellikle de yeni genç girişimciler için büyük fırsatların sunulduğu bu kurum ülke ekonomisinin de canlanmasını sağlıyor. Ülkemizde işsizlik konusunun azalmasında oldukça büyük bir rol oynamakla beraber, vatandaş kendi işinin sahibi olabiliyor. KOSGEB yeni bir iş fikri ile iş kurmak istiyorum diyen her girişimci ve adaylarını KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi başvuru formu ile kabul etmektedir. Girişimci ve adaylarının KOSGEB destekleri alabilmeleri ve hibe, faizsiz kredi gibi teşvikleri alabilmeleri için şartlar mevcuttur.

 KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formu


KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Başvurusu, KOSGEB Eğitimlerine Kimler Katılabilir? Öğrenmek için buraya.

UGE katılımcı başvuru formu üzerinden KOSGEB Girişimcilik Eğitimi kursu başvurusu yapılacaktır. Eğitmen ve diğer katılımcılar ise yine başvuru formu sayfası içerisinden ilgili bağlantılara bakmalıdır. Başvuru formu için hemen aşağıda link bırakıyoruz. Bu bağlantı linki ile dilerseniz formu cihazınıza indirebilirsiniz. Bu sayede daha net ve temiz bir bilgi elde edeceksiniz. Ayrıca KOSGEB girişimcilik eğitimi kurs tarihleri için yine diğer bağlantıyı görebilirsiniz. Ek olarak konu içerisinde; “ Yeni girişimci desteği başvuru formu, KOSGEB kurs tarihleri,  İş planı ödülü işletme başvuru formu, İŞGEM Destekleri başvuru formu, İŞGEM İş planı” gibi bağlantılara da yer verilmiştir.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB’den Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formu PDF olarak görüntüleyin.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kurs Başvurusu

KOSGEB Girisimcilik Destekleri
KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik destek programı ile ilgili girişimcilik eğitimi kurslarına katılabilirsiniz. Katılımların yapılacağı yerler hakkında bilgi edinmek için bu başlık altındaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bağlantı sizleri resmi duyuru sayfasına yönlendirecektir. Burada ise ikamet ettiğiniz ve KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu almak istediğiniz ili seçin. İlinizi belirttikten sonra hemen altta KOSGEB kurslarının yapılacağı mekanlar ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Unutmayınız ki KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu başvuru formu ve katılımlar tamamen ücretsizdir. 18 yaş doldurma zorunluluğu vardır ve sınır yaş olmaksızın kurslara katılmak mümkündür.


KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kurs Tarihleri için burayı görüntüleyin.

KOSGEB Yeni Girişimci Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Destek Oranları

Girişimcilik Destek Programı kapsamında verilen destek oranları; “KOSGEB Geri ödemeli kredi ve KOSGEB geri ödemesiz hibe kredi” olmak üzere iki türdür. Bu destekler için ayrılan unsurlar farklıdır. Aşağıda girişimcilik destek programı projesi içerisinde, yeni girişimci desteği için ayrılan üst limit ve destek oranları hakkında bilgiler mevcuttur. Ayrıca KOSGEB destekleri 1.2.3.4.5.6. bölge olarak ayrılmaktadır.

Yeni girişimci desteği hibe oranları ve kredi üst limiti
girisimcilik-egitimi-kursu-basvuru-formu
İşletme kuruluş desteği: KOSGEB geri ödemesiz hibe kredinin kredi üst limiti 2 bin TL.

Kuruluşta makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım destekleri: Geri ödemesiz kredi üst limiti 18 bin TL. KOSGEB 1. Bölge ve 2. Bölge destek oranları (hibe oranı) %60. KOSGEB 3.4.5. ve 6. Bölge hibe oranları %70. Ayrıca ilk iki bölgedeki kadın girişimci, gazi, birinci derece şehit yakını yahut engelli girişimcilere %80 hibe verilmektedir. Diğer bölgelerde ise aynı girişimcilere %90 hibe kredi verilmekte.

İşletme giderleri için KOSGEB destekleri: Kredinin verilmesi düşünülen üst limiti 30 bin TL.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri Başvurusu Nasıl Yaparım

Sabit Yatırım desteği: Geri ödemeli kredi desteğidir ve üst limit 100 bin TL olarak verilmektedir. Hibe oranları yine yukarıdakiler gibidir.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Kursu Başvuru Formu 2019

KOSGEB projeleri arasında olan ve her yıl düzenli olarak destek verilen sektörler 2019 yılında yeniliklerle dolu. Özellikle son dönemlerdeki KOSGEB yazılım bilişim sektörü destekleri diğer teknolojilerin de önünü açacak gibi. Bu yazı içerisinde KOSGEB girişimcilik eğitimi kursu başvuru formu hakkında bilmediklerinize cevap getirebilirsiniz. Ayrıca yazı içerisinde ve yorum alanında İfade ettiğimiz linkleri kullanarak başvuru formunu cihazınıza indirerek detaylıca inceleyebilirsiniz. KOSGEB girişimci iş planı projesi ve diğer kültürlerin girişimcilere aktarılması için destek unsuları artış göstermeye devam ediyor. Bununla ilgili olarak yine yazı içerisinde bulabileceğiniz birtakım bağlantılar aracılığıyla daha hızlı bir erişim yapacaksınız.

Verilen bağlantı linklerinden olan KOSGEB kurs tarihleri sayfasına geçeceksiniz. Güncel olan eğitim duyuruları resmi adres üzerinden yayınlanmaktadır. Bu bağlantı sizi resmi adrese gönderecektir ve burada görüntüleyebilecekleriniz şunlardır;
kosgeb-girisimcilik-egitimi-kursu-adresleriheight=
→ KOSGEB kurs tarihleri,

→ KOSGEB girişimcilik kursu başlangıç ve bitiş tarihleri,

→ KOSGEB Uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu hizmet birimleri.

→ Girişimcilik eğitimin yapılacağı il/ilçe.

→ UGE kurs adresleri.

→ Kursa katılan girişimci/adayı sayısı.

→ KOSGEB girişimcilik eğitimi kurs eğitmeni. Sorumlu personel.


KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Tüm Başvuru Formları

KOSGEB girişimcilik destek programı beraberinde birçok destek unsuru finansman sağlayabilmekte. UGE olarak kısalttığımız kelime “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ifadesidir. Aşağıdaki bilgilerde yine bu kısaltma kullanılacak ve konu açıklanacaktır. Güncel olan KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu başvuru formu 2019 yılına ait bilgileri taşımaktadır. Bağlantı linklerinden ilgili olanı görüntüleyin. Son olarak tüm linkleri tek bir sayfada görüntüleyebilmeniz için yorum alanına ilgili başvuru sayfasını ekliyoruz.

İlginizi Çekebilir:  Giyim KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

→ Yeni girişimci desteği başvuru formu

→ Yeni girişimci desteği iş planı

→ UGE girişimci başvuru formu

→ UGE başvuru formu


→ UGE katılım belgesi

→ İş planı ödülü işletme başvuru formu

→ İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) başvuru formları

→ İŞGEM başvuru formu

→ İŞGEM iş planı

→ İŞGEM faaliyet raporu

→ İŞGEM revizyon formu

→ Teminat giderleri destek ödemesi talep formu

Yukarıdaki sıralanmış tüm başvuru formları, Girişimcilik Destek Programı için ayrı olarak sunulmaktadır. İlgili alanlara başvuru yapılması gereklidir. Yukarıda ifade ettiğimiz gibi KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi kursu başvuru formu ile alakalı diğer detaylar için bağlantı linklerini kullanabilirsiniz. Yukarıdaki yazı içerisinde ve aşağıdaki yorum alanında yine yardımcı linkler verilmiştir.