1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Teşvik Kredileri Nasıl Alınır

1

KOSGEB Teşvik Kredileri Nasıl Alınır

KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır, birçok vatandaşımızın merak ettiği bu soru için bu yazımızda bir cevap getirerek bir bilgi akışı sağlayalım. Sizler de kosgeb teşvik kredisi almak istiyor ve bu kredinin nasıl alınacağını mı merak ediyorsunuz. Yahut bu kredilerin nasıl alındığını öğrenmek istiyorsanız lütfen aşağıdaki başlıkları, inceleyerek okuyunuz.


Ayrıca KOSGEB teşvik kredileri hakkındaki diğer makaleler için sitemiz içerisinde gezintiye çıkabilirsiniz.

KOSGEB  Teşvik Kredileri

KOSGEB teşvik kredileri nedir, ne işe yarar?

KOSGEB teşvik kredileri, genel olarak girişimcileri destek amacı ile verilen ve devlet öncülüğünde gerçekleştirilen bir projedir. Özellikle işletme kurum ve kuruluş giderleri için kredi seçenekleri sunarak, girişimcilere yardımcı olunmaktadır. Kosgeb teşvik kredileri, farklı tür ve konuları da ele aldığı için detaylandırılarak sunulmaktadır. KOSGEB hibe kredileri, KOSGEB teşvik kredisi ve KOSGEB diğer destek kredileri adında kategoriler altında yine seçeneklere dağılmaktadır. Bu yazı içerisinde KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır, ve KOSGEB teşvik kredileri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Diğer başlıklar için site içerisinde sorgulama yapabilirsiniz.

KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır

KOSGEB kredileri girişimcilere destek amacını güden bir projedir. Kişilerin kosgeb kredilerinden yararlanabilmeleri için girişimci yapıya ulaşmaları gerekmektedir. KOSGEB teşvik kredilerinden faydalanabilmek için KOSGEB tarafından ücretsiz olarak verilen girişimcilik kurslarına da tabii olunması zorunludur. Kurslara katılan, yüzde 80 devamlılık gösteren ve neticesinde kursu başarılı bir şekilde tamamlayacak olan girişimci adayları için birçok kredi ve fırsat seçenekleri hazırlanacaktır. Kişilerin kurs sonunda alacakları girişimcilik sertifikası da kişilere yine ücretsiz olarak verilecektir.


Girişimcilik sertifikasını da alan kişilerin iş planı projesini hazırlamaları ve bu proje ile KOSGEB müdürlüklerine gitmeleri gerekecektir. Kişilerin hazırlayacağı iş planı proje örneği düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır. Aksi takdirde kişilerin kredi başvuruları değerlendirmeden düşük puan ile ayrılarak krediyi almak için bir hak bırakmayacaktır. Bu sebeple iş planı projesi uzmanlar tarafından hazırlanmalı ve 50.000 TL ‘ye kadar kredi kazanma şansı elde edilecektir.

KOSGEB teşvik kredileri başvurusu

KOSGEB teşvik kredilerine başvuru yapmadan önce KOSGEB iş planı proje örneği çıkarılmalı ve yedeği de bir flash bellek yahut hafıza kartına da aktarılmalıdır. Başvuru ardından verilecek olan krediler için gerekli bildirileri takip edebilmeniz gerekmektedir. Kişilerin ayrıca kredi ilanlarını ve kredi çağrılarını da takip etmeleri gereklidir. Dilerseniz site içerisinde arama yaparak KOSGEB iş planı proje örnekleri ile alakalı sonuçlara ulaşabilir ve bilgileri kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB teşvik bölgeleri ve desteklenen iller/sektörler adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Kredi Borcundan Nasıl Kurtulurum isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

94 kez okundu.

1 Yorum  1. Servet Damla on

    KOSGEB iş planı proje örneği hakkında pek bilgim yok yazınızda buna da yer verebilirseniz daha çok yararlı olacaktır. Teşekkür ederimLeave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.