KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi (2 Yıl, 30 Bin TL Hibe)

Çiftlikle uğraşan kırsal alanlarda hizmet verenlere KOSGEB tavuk çiftliği kredisi hizmetlerini 2017 yılından itibaren yayınlamaya ve çiftçi kredileri arasına eklemeye devam ediyor. Bilineceği üzere 2017 yılında ilk olarak verilen KOSGEB tavuk çiftliği kredisi 2 yıl geri ödemesiz bir şekilde olacağı duyurulmuştu. Bunun üzerinde üst limiti aşan oranlarda KOSGEB tavuk çiftliği kredisi başvurusu yapılmış ancak limit dahilinde girişimciler bundan yararlanmıştı. Bu yıl yine tekrarlanan ve önümüzdeki yıllarda yine KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde Kümes hayvanları üretimi ihtiyacı doğarsa krediler verilmeye devam edecektir.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Çekilir


Devlet kurumu aracılığıyla devlet destekli tavuk çiftliği kredisi almak isteyen girişimcilerin ilk olarak KOSGEB kredi şartlarını yerine getirmelidir. Kredi şartlarını tamamlayan girişimciler ise yapılacak olan duyuru itibariyle KOSGEB iş planı proje örneği hazırlayacak ve bu KOSGEB iş planı ile başvuruda bulunup kredi almaya hak kazanacaktır. Kredi almaya hak kazanan girişimci çiftçiler kredisi ile iş hayatlarına başlayabilecektir.

KOSGEB tavuk çiftliği kredisi almak için anlaşmalı bankalara KOSGEB kredi başvuru yapılmalıdır. Yeni girişimcilik fikirleriniz artık devlet tarafından desteklenmekte ve Girişimcilik Destek Programı 2017 tarihinden beridir hayatımızda. Yeni iş kurmak için yahut işinizi büyütmek için devlet destekli kosgeb tavuk çiftliği şartları yerine getirerek tüm bunlar ve daha fazlasını edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

KOSGEB tavuk çiftliği kredisi bilineceği üzere devlet bankası Ziraat Bankası üzerinden de alınabilmekte ve yine Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi destek paketleri için başvuru yapılabilmektedir. KOSGEB kurumu tarafından temin edeceğiniz hibe desteklerini buraya arz etmeniz halinde kredi ihtiyacınızı Ziraat bankası üzerinden de karşılayabilirsiniz. KOSGEB girişimcilik kredisi almaya hak kazanan girişimcilerimiz KOSGEB anlaşmalı bankalar üzerinden başvurularını yapabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Girişimcilik Destek Kredisi Şartları

Girişimcilik Destek Programı

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki devlet tarafından oluşturulan bu önemli Girişimcilik Destek Programı 2017 tarihinde kurulmuştur. Girişimci vatandaşlarımızın iyi iş fikirlerini hayata geçirmek adına kredi desteği sağlayan program sayesinde işletme kurmayı düşünen yahut işletmesini büyütmek isteyen girişimciler istihdam sağlayarak ülke ekonomisinin canlanmasına da vesile olmakta.


KOSGEB Girişimcilik Destek Programı resmi adres üzerinden görüntülenebilmekte ve burada yine detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Girişimcilik destek programına gitmek için buraya tıklayınız.

KOSGEB Kredi Üst Limiti

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında siz değerli girişimcilere belirlenen üst limit 150 bin Türk Lirası olmakla bunun 50 bin lirası geri ödemesiz 100 bin lirası ise gecikmeli geri ödemeli olarak verilmektedir. Ayrıca bilinmesi gerekir ki KOSGEB tavuk çiftliği kredisi için belirlenecek olan üst limit duyurular aracılığıyla kesinlik alacaktır. Şu an siz bu yazıları okurken aradan koca bir yahut 10 yıl geçmiş olabilir. Güncelliği kontrol ediniz. Başvurularınızda önemli bir durum teşkil eden KOSGEB iş planı projesi uzmanca hazırlanmalı ve bu sayede kredi almayı kesinleştirmeniz gereklidir. KOSGEB iş planı proje örnekleri için sitemiz içerisinde arama yapabilir ve sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuk çiftliği kurmak istiyor ancak bunu bir banka üzerinden yapacaksanız ilk adresiniz Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi olsun. Neden mi? Çünkü devlet bankası olan Ziraat bankası üzerinden devlet destekli tavuk çiftliği kredisi alabilirsiniz. Diğer bankalara nazaran daha düşük faizlerde tavuk çiftliği kredisi sunan Ziraat bankası ayrıca esnek ödeme ve geri ödemedeki avantajlarla da diğer özel bankalardan daha uygun. Uygun krediler arıyorsanız UygunKrediler.org olarak sizlere her gün yeni bir kredi ve bankacılık içeriği eklemeye devam ediyoruz. Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi faiz oranı yıllık %0,5 olarak verilmektedir. Devlet destekli Ziraat bankası üzerinden temin edeceğiniz tavuk çiftliği kredisi için gerekli şartlar aşağıda açıklanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB İŞKUR Girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi şartları ve gerekli evraklar;

  • Nüfus cüzdanı
  • Çiftçi Kayıt Belgesi yani diğer ismiyle ÇKS
  • Tarımsal işletmeyi teşvik edici tüm belgeler (tapu, kira, kontrat ve benzeri.)
  • Krediye karşılık gösterilebilecek teminat
  • Son üç yıla ait gelir ve gider tablosu.

Tavuk çiftliği kredisi için gerekli evrakları yukarıda siz değerli girişimciler için açıklamış bulunmaktayız. Ayrıca krediyi tahsis edebilmeniz için birtakım koşulları yine yerine getirmeniz istenmektedir. Aşağıda bunlara da değinerek konuyu sonlandırıyoruz. Aklınıza takılan, sormak ve öğrenmek istediklerinizi aşağıda bulunan yorum alanlarıyla bizlere bildirebilirsiniz.

  • Etlik damızlık piliç yetiştiriciliği ve yumurta tavuğu yetiştiriciliği için 000 adet.
  • Damızlık yumurta tavuğu yetiştiriciliği için 000 adet.
  • Damızlık hindi yetiştiriciliği için 000 adet.
  • Damızlık kaz yetiştiriciliği, damızlık ördek yahut damızlık bıldırcın yetiştiriciliği için 000 adet.
  • Damızlık devekuşu yetiştiriciliği için 100 adet.

Yukarıda geçen adet sayıları; kredi almak için minimum hayvan sayısı olarak gösterilmiştir. Bu sayılar altında hayvan yetiştiriciliğine kredi verilmemektedir.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Çiftçi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Kredi Kayıt Bürosu (KKB Notu Sorgulama) isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve UygunKrediler.ORG adresinden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız…